6krokow.pl - Kursy

Twoje pierwsze kroki w biznesie

Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Vegas Pro 11

Kurs Vegas Pro 11
Cena: 89.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Audio & Wideo
Poziom: Podstawowy
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Dowiedz się jak korzystać z programu Vegas Pro 11 za pomocą narzędzi Sony Vegas. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć zachwycające filmy.

Poziom podstawowy, 65 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli potrzebujesz szkolenia, na którym w prosty sposób nauczysz się wszystkiego o obsłudze programu Vegas Pro, od importu z kamery po eksport na dowolny nośnik, to trafiłeś we właściwe miejsce. Pokażemy Ci wszystkie etapy pracy w tym programie, zapoznamy z narzędziami niezbędnymi do pracy oraz przedstawimy nawet najbardziej zaawansowane funkcje. Kurs jest odpowiedni dla każdej osoby, która chce poznać program Sony Vegas Pro od podstaw oraz dla osób, które znają podstawy ale potrzebują dobrego ugruntowania swojej wiedzy i poznania nowych możliwości pracy.

Czego nauczysz się z kursu?

Kurs ten oferuje Ci obszerną wiedzę na temat programu, dzięki której będziesz mógł samodzielnie tworzyć kompletne filmy. Pokażemy Ci cały zestaw narzędzi ,efektów, filtrów i nie tylko. Ujawnimy Ci triki jak rozwiązywać potencjalne problemy, które pojawią się na Twojej drodze oraz techniki pracy. W kursie dodatkowo omówimy dwa inne programy, które zostały dołączone do kursu: DVD Architect do tworzenia płyt oraz NewBlue Titler Pro do tworzenia tytułów.

W kursie zdobędziesz wiele umiejętności. Zaczniemy od podstawowych zagadnień, czyli czym jest interfejs, jakie są opcje projektu, importu klipów i wiele innych. Następnie przedstawimy zestaw narzędzi edycyjnych. Poznasz ciekawe techniki montażu na osi czasu, techniki tworzenia tytułów oraz użycia filtrów. Nie zabraknie też nieco bardziej złożonych zagadnień. Nauczymy Cię jak stosować maski, jak korzystać z trybów mieszania i tworzyć różne korekty materiału wideo. Na końcu kursu zrozumiesz jak tworzyć animacje, pobierać klatki oraz jak robić montaż z wielu kamer. Dodatkowo powiemy o różnych opcjach i narzędziach do eksportu.

Część kursu jest poświęcona omówieniu programów dołączonych do pakietu Sony Vegas, czyli program DVD Architect, dzięki któremu stworzysz menu i nagranie gotowego materiału na płytę. Drugim programem jest NewBlue Titler Pro, gdzie poznasz bogaty zestaw narzędzi do tworzenia nietuzinkowych tytułów i napisów.

Wszystko to będzie oparte na praktycznym użyciu narzędzi programu Sony Vegas. Jest to pierwsza na rynku polskim publikacja, która omawia podstawy edycji wideo 3D.

Wiedza, którą zdobędziesz na kursie może być użyta pracy z programem Sony Movie Studio, który jest uproszczoną wersją Sony Vegas Pro. Większość narzędzi edycyjnych działa w ten sam sposób w obu programach. Kurs z powodzeniem może być wykorzystany również do pracy z innymi wersjami Vegas Pro (np. Vegas Pro 12).

Dla ułatwienia Twojej pracy, kurs ten został podzielony na 16 głównych tematów. Poniżej znajdziesz listę tematów wraz ze szczegółowym opisem, co się w nich znajduje:

 • Podstawy
 • Import materiałów
 • Podstawowa edycja
 • Praca na osi czasu
 • Edycja klipów
 • Przejścia
 • Tytuły
 • Filtry
 • Kompozycje
 • Różne zagadnienia
 • Korekcja i analiza materiału
 • Audio
 • Eksport
 • Program Titler Pro
 • Program DVD Architect
 • Praktyczne projekty

Na wstępie powiemy o wszystkich ustawieniach projektu. Omówimy interfejs oraz w jaki sposób możesz go dostosować, a także jak zarządzać własnymi projektami. Następnie skupimy się na imporcie materiałów, czyli imporcie z dyski, zarządzaniu materiałami oraz przechwytywaniu kamery.

Powiemy o podstawowym edytowaniu, jak odtwarzać podgląd, przycinać za pomocą trymera oraz wstawiać na oś czasu, która będzie kolejnym tematem. W nim nauczysz się zarządzania ścieżkami, zaznaczania, kopiowania klipów, grupowania, przycinania na osi czasu. Powiemy jak korzystać z funkcji Auto Ripple, dzielić klip na fragmenty oraz o różnych technikach edycyjnych.

Edycja klipów skupiają się na kadrowaniu, obracaniu, tworzeniu animacji oraz zmianie prędkości i kierunku. Pokażemy jak tworzenie przejść, takich jak przenikanie, wbudowane przejścia i zanikanie może być banalnie proste.

Nauczymy Cię tworzyć tytuły i załączymy filmik z Plugin Pro Type. Powiemy jak używać filtry, animować parametry i korzystać z filtrów na ścieżce. Wspomnimy o kompozycjach, w tym trybie mieszania i maskowania oraz innych zagadnieniach takich jak pobieranie klatek, Track Motion w 3D, generatorze mediów oraz dorzucimy film instruktażowy z korzystania z narzędzia Track Motion.

W temacie korekcji i analizy materiału skupimy się na zakresie tonalnym, narzędziu Vectorscope, korekcji kontrastu oraz dołączymy film z korekcji kolorów.

Zapoznamy Cię z tematem Audio, czyli jak edytować przy użyciu obwiedni czy nagrywać na ścieżkę oraz eksportu na dysk.

Z programu Titler Pro dowiesz się jak edytować obiekty, tworzyć style, efekty, wstawiać przejścia oraz tytuły animowane. Program DVD Architect pokaże Ci jak edytować menu wyboru scen, tworzyć playlisty, wstawiać znaczniki, elementy nawigacyjne oraz nagrywać płyty.

Na zakończenie omówimy jak zastosować teorię w praktycznych projektach, czyli jak tworzyć zamianę koloru, animowany tekst, usuwać tło oraz anaglify 3D.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

 • samodzielnie tworzyć kompletne filmy
 • importować, montować i eksportować
 • korzystać z bogatego zestawu narzędzi, efektów, filtrów
 • jak rozwiązywać problemy i korzystać z technik
 • obsługi dodatkowych programów: DVD Architect oraz NewBlue Titler Pro

Zobacz także inne kursy:

Jak zarabiać na filmowaniu
Cena: 119.00 zł
4.9

Jak zarabiać na filmowaniu

Kurs Cubase 6
Cena: 105.00 zł
4.8

Kurs Cubase 6

Kurs Adobe Audition CS6
Cena: 59.00 zł
4.6

Kurs Adobe Audition CS6

Przydatne linki: