Na co zwracać uwagę przy kupnie smartwatche?

Ostatnia aktualizacja: 2024-04-04  |  Średni czas czytania: 01:35
Artykuł reklamowy
Smartwatche to obecnie popularne gadżety, po które chętnie sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie, ale również inni użytkownicy, chcący monitorować swoje zdrowie czy mieć dostęp do wielu przydatnych funkcji. Z tego powodu obecnie smartwatche są chętnie nabywane zarówno przez aktywnych zawodowo dorosłych, jak i seniorów, a także młodzież i dzieci. Każda ta grupa jednak ma nieco inne oczekiwania co do tego sprzętu. Z tego powodu wybierając taki produkt, warto postawić na model dopasowany do naszych potrzeb. Na co jednak zawsze warto zwrócić uwagę przy kupnie smartwatcha?
Na co zwracać uwagę przy kupnie smartwatche?

System operacyjny w smartwatchu

Pierwszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest system operacyjny w jaki wyposażony jest smartwatch. Wśród najpopularniejszych oprogramowań wykorzystywanych w tego typu gadżetach wymienia się system operacyjny Wear OS. Został on opracowany przez Google i rozwijany wspólnie z Samsungiem. To wersja Androida, której główną zaletą jest możliwość integracji ze sklepem Google Play. Kolejnym systemem operacyjnym, którym wyróżnia się smartwatch Huawei jest Harmony OS. Zapewnia on szeroką funkcjonalność, a także dobry czas pracy baterii. Posiadacze zegarków Apple Watch z kolei korzystają z systemu operacyjnego Watch OS, który również wyróżnia się dużą funkcjonalnością i szerokim wyborem różnych aplikacji.

Wyświetlacz w smartwatchu

Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wyświetlacz wykorzystany w smartwatchu. Najpopularniejsze rodzaje wyświetlaczy to LCD, OLED/AMOLED i Super Amoled oraz E-Ink. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są wersje OLED/AMOLED, a także LCD, które świetnie prezentują się na nadgarstku i gwarantują nie tylko głęboki kontrast i dobrą jakość barw, ale także szczegółowość wyświetlanych obrazów. Oprócz typu wyświetlacza zwróćmy uwagę także na jego kształt i wielkość.

Obecnie dostępne na rynku smartwatche można podzielić na te z okrągłym, przypominającym klasyczną tarczę w zegarku wyświetlaczem. Lepszym wykorzystaniem przestrzeni wyróżniają się jednak smartwatche prostokątne, a także kwadratowe. Jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza, większość dostępnych na rynku smartwatche wyróżnia się przekątną w zakresie 1,2 do 1,5 cala. Ta z kolei powinna być dopasowana do naszych preferencji, a także rozmiarów nadgarstka.

Funkcje smartwatcha

Wybierając smartwatch, powinniśmy zastanowić się, na jakich funkcjach nam najbardziej zależy i w jakim celu będziemy wykorzystywali ten gadżet. Wiele osób decyduje się na korzystanie ze smartwatcha w celu uzupełnienia funkcjonalności smartfona. Oznacza to, że na takim zegarku mogą wyświetlać nam się powiadomienia, maile, sms-y czy informacje z aplikacji. Za pośrednictwem takich zegarków możemy również odbierać połączenia, a jeżeli model ma wbudowany mikrofon i głośnik, również bezpośrednio rozmawiać przez zegarek. Za pomocą klawiatury ekranowej lub dyktując treść wiadomości, możemy odpisywać na sms-y. Dla wielu osób jednak istotne są funkcje sportowe w smartwatchach. Dlatego zwróćmy uwagę, w jakie aplikacje wyposażony jest wybrany model. Zalicza się do nich nie tylko śledzenie treningu, ale także monitorowanie spalonych kalorii, liczenie kroków, mierzenie pulsu czy rejestrowanie parametrów snu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: