6krokow.pl -

Skuteczna windykacja należności, czyli jak odzyskać pieniądze od dłużnika

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-02
W 6 krokach dowiesz się jak odzyskać pieniądze od dłużnika. Każdy przedsiębiorca z pewnością życzyłby sobie, by jego kontahenci dotrzymywali terminów spłat należności. Jednak rzeczywistość pokazuje że nie zawsze jest tak kolorowo. Trzeba być przygotowanym na to, że dłużnicy mogą niedotrzymywać terminów i niekiedy wymaga to od nas – jako wierzycieli – podjęcia odpowiednich kroków, by odzyskać swoje pieniądze.
W 6 krokach dowiesz się:

Jakie są sposoby windykacji należności?

Jakie są koszty windykacji?

Czy warto prowadzić windykację samodzielnie?

Jak negocjować z dłużnikiem?

Jak przeprowadzić windykację na koszt dłużnika?

Z czego powinna składać się ugoda z dłużnikiem?

Jakie dokumenty są potrzebne do żądania spłaty długu?

Co to jest wezwanie do zapłaty?

Co to jest giełda długów?

Jakie są koszty korzystania z giełdy długów?

Jak wygląda egzekucja komornicza?

Jakie są koszty windykacji komorniczych?

Zacznij już teraz

Jak wyegzekwować dług, czyli 5 sposobów windykacji należności

Prowadząc własny biznes przedsiębiorca musi się liczyć z tym, że może trafić na kontrahenta, który nie będzie należycie wywiązywał się ze spłaty zobowiązań. W takich sytuacjach warto znać narzędzia, dzięki którym można odzyskać należność. Poznaj 5 sposobów windykacji należności, ponieważ każda charakteryzuje się odmiennymi cechami i sprawdza się w różnych przypadkach.

czytaj więcej ›

Jak skutecznie negocjować oraz zawrzeć ugodę z dłużnikiem?

Przedsiębiorcę powinna cechować interdyscyplinarność, inaczej mówiąc - powinien znać się na wielu rzeczach. Negocjacje, towarzyszące mu na każdym kroku wymagają wiedzy z zakresu psychologii, handlu i marketingu. Dowiedz się, na czym polegają skuteczne negocjacje z dłużnikiem i odnoś sukcesy nawet na tak trudnym polu, jakim jest windykacja.

czytaj więcej ›

Wezwanie do zapłaty, czyli na czym oprzeć żądanie spłaty należności

Windykując należności trzeba pamiętać o tym, że każda czynność jaką podejmujemy musi być poparta odpowiednimi dokumentami, stanowiącymi dowód legalności naszych działań, prowadzących do otrzymania wierzytelności. Z wiedzą zwartą w tej części poradnika samodzielna windykacja nie będzie taka straszna jakby mogło się wydawać.

czytaj więcej ›

Giełda długów - miejsce, gdzie możesz sprzedać wierzytelność

Jednym ze sposobów na odzyskanie długu, a czasami choćby jego części jest wystawienie długu na giełdzie długów. Poznaj zasady działania giełd długów. Sprawdź gdzie je znaleźć, kto może z nich korzystać i jakie korzyści się z tym wiążą. Może w przyszłości to właśnie ten sposób najbardziej będzie Ci odpowiadał przy odzyskiwaniu pieniędzy.

czytaj więcej ›

Skuteczna windykacja - sądowa windykacja należności

Jeżeli należności nie da się odzyskać w polubowny sposób, można skierować sprawę do sądu. W tym poradniku znajduje się niezbędna wiedza, jaką trzeba posiadać przy tej drodze postepowania. Poczynając od tego, jakie tryby postępowań istnieją, przez rodzaje sądów, do jakich możemy się zwrócić i jakie dokumenty są wymagane, kończąc na wielkości wydatków jakie się z tym wiążą.

czytaj więcej ›

Komornicza egzekucja długów - jak prowadzić windykację z komornikiem

Przeczytaj i dowiedz się na czym polega ostatni element windykacji należności jakim jest windykacja komornicza. Jak wszędzie, obowiązują tu pewne zasady ograniczające nas, jako przedsiębiorcę oraz komornika jako wykonawcę egzekucji. Trzeba się liczyć z kosztami, których nie uniknie się również na tym końcowym etapie windykacji. Są to istotne kwestie, których znajomość może usprawnić proces odzyskiwania pieniędzy.

czytaj więcej ›

Masz pytania na temat windykacji?

Zapytaj eksperta

Zadzwoń: 796 123 124

Zapytaj eksperta

Mateusz Jakóbiak

prawnik

Potrzebujesz wsparcia?
Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Masz pytania na temat windykacji?

Zapytaj eksperta

Zadzwoń: 796 123 124

Zapytaj eksperta

Mateusz Jakóbiak

prawnik

Potrzebujesz wsparcia?
Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Przydatne linki: