6krokow.pl -

Franczyza krok po kroku, czyli gotowy pomysł na własny biznes

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-02
Dzięki zminimalizowaniu ryzyka, skorzystaniu z przetestowanego już pomysłu na biznes i wsparciu ze strony bardziej doświadczonych przedsiębiorców, franchising to doskonały sposób na to, żeby rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Jeżeli czujesz, że jesteś przedsiębiorczy, ale nie masz jeszcze konkretnego pomysłu, w jaki sposób wykorzystać swój potencjał, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, czy franczyza jest dla Ciebie.
W 6 krokach dowiesz się:

Czym jest franczyza?

Jakie są rodzaje franczyzy?

Jakie są zalety i wady franchisingu?

Czy franczyza jest dla Ciebie?

Co daje przystąpienie do systemu franczyzowego?

Czym jest pakiet franczyzowy i z czego się składa?

Czym jest know-how?

Jak znaleźć franczyzę?

Jak wybrać odpowiednią dla siebie franczyzę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze franczyzy?

Jakie pytania zadać franczyzodawcy?

Ile kosztuje zostanie franczyzobiorcą?

Jak powinna wyglądać umowa franczyzy?

Jakie są prawa i obowiązki franczyzodawcy i franczyzobiorcy?

Zacznij już teraz

Franczyza - co to jest, jakie są jej rodzaje i jak działa?

Pierwszy krok to oswojenie się z podstawowymi, wyglądającymi z pozoru na skomplikowane pojęciami związanymi z franchisingiem. Dowiesz się czym jest i na czym polega franchising. Poznasz też podstawowe pojęcia związane z franczyzą, takie jak franczyzodawca, franczyzobiorca, pakiet franczyzowy czy know-how. Poznasz też różnicę między franczyzą a franszyzą. Będziesz także potrafił rozróżnić typy franczyz. Zobaczysz, że wcale nie jest to skomplikowane i trudne.

czytaj więcej ›

Zalety i wady prowadzenia firmy w formie franczyzy

Franczyza, jak każdy model biznesowy, ma swoje zalety oraz wady. W drugim kroku dowiesz się, czy franchising jest rozwiązaniem dla Ciebie. Będziesz mógł rozważyć wszystkie „za“ i „przeciw“ prowadzenia swojego biznesu w tej formie oraz podpowiemy Ci co wziąć pod uwagę wybierając pomiędzy biznesem pod swoją marką, a skorzystaniem z franczyzy.

czytaj więcej ›

Pakiet franczyzowy, czyli co daje franczyza

W tym kroku wyjaśniamy dokładnie czym jest i co składa się na pakiet franczyzowy. Przeczytasz także o roli znaku towarowego i sprawdzonego know-how w prowadzeniu biznesu. Poznasz też, na jakie korzyści będziesz mógł liczyć ze strony franczyzodawcy ,jeżeli przyłączysz się do wybranego przez Ciebie systemu franczyzowego.

czytaj więcej ›

Jak znaleźć i wybrać odpowiednią dla siebie franczyzę

Kolejnym etapem na drodze ku własnej firmie w formie franczyzy jest wybór konkretnego systemu franczyzowego, dlatego podpowiemy Ci gdzie i jak możesz znaleźć franczyzę oraz co wziąć pod uwagę przy jej wyborze. Przygotowaliśmy też dla Ciebie listę pytań, które możesz zadać potencjalnemu franczyzodawcy, aby móc podjąć świadomą i dobrą decyzję o wyborze danej franczyzy.

czytaj więcej ›

Ile kosztuje uruchomienie franczyzy

W tym kroku podpowiemy Ci ile kosztuje rozpoczęcie swojego biznesu w formie franczyzy. Dowiesz się z jakimi rodzajami opłat franczyzowych możesz się spotkać, a także jakie inne koszty należy wziąć pod uwagę wybierając konkretną franczyzę. Na koniec podpowiemy Ci jak znaleźć pieniądze na rozpoczęcie przygody z franchisingiem.

czytaj więcej ›

Umowa franczyzowa - jak wygląda i co powinna zawierać

W ostatnim kroku przyjrzymy się bliżej umowie franczyzy. Z artykułu dowiesz się co powinna zawierać każda taka umowa, a także dowiesz się na jakie zapisy powinieneś uważać czytając taką umowę. Ponasz też podstawowe prawa i obowiązki franczyzodawcy i franczyzobiorcy.

czytaj więcej ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: