Czy modułowe meble do biura to przyszłość projektowania flex office?

Ostatnia aktualizacja: 2022-11-22  |  Średni czas czytania: 01:27
Artykuł reklamowy
Trendy w aranżacji biur bezustannie ewoluują. W tym artykule przyglądamy się koncepcji flex office oraz jej związkowi z pewną praktyczną innowacją, jaką stanowią meble modułowe. Odpowiemy na kilka kluczowych kwestii z nimi związanymi, czytaj do końca.
Czy modułowe meble do biura to przyszłość projektowania flex office?

Czym są meble modułowe?

Modułowe meble biurowe są stworzone tak, aby użytkownik mógł z łatwością konfigurować ich układ. Rozwiązanie to pozwala na dopasowywanie wystroju biura do potrzeb pracowników w czasie rzeczywistym. Nie potrzeba do tego celu specjalnych narzędzi ani dodatkowych elementów konstrukcyjnych.

Meble modułowe świetnie współpracują z koncepcją flex office. Skąd ten wniosek? Flex office to termin odnoszony do elastycznych biur. Przestrzenie te powstają z myślą o użytkownikach, którzy często zmieniają ich wystrój. W takim duchu powstaje wiele stref coworkingowych oraz nowoczesnych, współdzielonych biur. Na pracę w środowiskach tego typu często decydują się startupy, teamy kreatywne oraz inne, nowocześnie zarządzane firmy.

Jak trendy projektowania biur wpływają na wybór mebli?

Cech charakterystyczne wnętrza biura często wpływają na wybór mebli. Kształty pomieszczeń, ich wymiary, rozmieszczenie okien — wszystko to determinuje decyzje, które w procesie aranżacji musi podjąć odpowiedzialna za to osoba. Sposób urządzenia wnętrza nie pozostaje więc bez wpływu na wybór mebli, chociażby z czysto technicznego punktu widzenia. Co więcej, należy wziąć przecież pod uwagę także kwestie estetyczne. Te również mają znaczenie w kontekście samopoczucia i performance’u pracowników, dlatego nie warto pozostawiać ich przypadkowi.

Zalety mebli modułowych

Nowoczesne meble modułowe niosą ze sobą liczne zalety. Największą z nich jest wspomniana już możliwość samodzielnej aranżacji biura przez użytkowników. Dzięki temu office można dopasować do bieżących potrzeb firmy, a przecież te zmieniają się bezustannie. Czasami pracownicy muszą spędzić kilka godzin w samotności, innym razem spotkać się w jednym miejscu na „burzy mózgów”, a czasami usiąść w ciszy i odbyć ważnego calla.

Poza tym modułowe meble to sposób na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Zmiany w standardowym biurze wymagają mocowania się z ciężkimi elementami wyposażenia, a w najgorszym wypadku — kosztownego remontu. Rozwiązania modułowe zapobiegają takim scenariuszom.

Przykłady doskonałych rozwiązań dla elastycznych powierzchni biurowych

Szukasz inspiracji dla swojego biura? Jesteś w odpowiednim miejscu. Jednym z rozwiązań dla elastycznych powierzchni biurowych, na które chcielibyśmy zwrócić twoją uwagę, jest modułowa budka akustyczna od Hushoffice. To największa ze wszystkich budek w ich ofercie. Jest zbudowana z połączonych ze sobą modułów, przez co można rozłożyć ją nawet na powierzchni 9 m². Rearanżacja przestrzeni zachodzi szybko i z pomocą ekipy montażowej, dzięki czemu zmiany nie muszą prowadzić do zakłóceń w pracy biura.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: