Czym są podświetlane kasetony reklamowe i jakie są ich zalety?

Ostatnia aktualizacja: 2023-01-24  |  Średni czas czytania: 02:14
Artykuł reklamowy
Wśród wielu nowoczesnych nośników reklamy zewnętrznej w ostatnich latach na coraz większej popularności zyskują podświetlane kasetony reklamowe. Dlatego też to właśnie na nich postanowiliśmy skupić się w tym artykule. Znajdziesz więc w nim odpowiedzi na to, czym tak właściwie są tego typu kasetony reklamowe, jakie są ich rodzaje oraz dlaczego prowadząc firmę warto w nie zainwestować.
Czym są podświetlane kasetony reklamowe i jakie są ich zalety?

Co to jest kaseton reklamowy podświetlany?

Kaseton reklamowy podświetlany, określany niekiedy także mianem kasetonu reklamowego LED to rodzaj zewnętrznego nośnika reklamy, która wykorzystuje światło, aby wyświetlać lub podkreślić elementy graficzne i tekstowe znajdujące się na jego powierzchni. Najczęściej przyjmują one postać prostokątów lub kwadratów, choć tak naprawdę mogą mieć niemal dowolny kształt. Umieszczana na nich treść to z kolei w przeważającej części logo firmy lub jej nazwa, która ma na celu przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i ułatwić odnalezienie ich siedziby. 

Każdy kaseton reklamowy podświetlany wyposażony jest w system LED, zabezpieczony przed uszkodzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi za pomocą hermetycznej obudowy. Umieszczany jest on w jego wnętrzu i odpowiada za emitowanie oświetlenia nośnika reklamy, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo jego użytkowania i niskie koszty eksploatacji. 

Jakie są rodzaje kasetonów reklamowych LED?

Podświetlane kasetony reklamowe dzielą się na kilka rodzajów przede wszystkim pod względem materiałów, z jakich są wykonane. W związku z tym wyróżnić można przede wszystkim:

  • kasetony reklamowe LED z dibondu, będącego nowoczesnym materiałem składającym się z dwóch płyt aluminiowych oraz poliuretanowego rdzenia, cechujące się dużą odpornością na uszkodzenia, przeznaczone do zastosowania zarówno na zewnętrz, jak i wewnątrz budynków oraz zapewniające wykonanie wypukłych projektów 3D, 
  • kasetony reklamowe LED aluminiowe, które składają się z aluminiowej, trwałej ramy, która może być wykończona w różnych kolorach oraz czołowej płyty wykonanej z plexi, cechujące się równomiernym podświetleniem treści,
  • kasetony reklamowe LED tekstylne, wykonane z materiału, na którym umieszczany jest wydruk osadzony stabilnie na solidnej ramie, dzięki temu mogą być stosowane jako kasetony wolnostojące.

Dodatkowo wszystkie rodzaje kasetonów reklamowych z podświetleniem LED dostępne są zarówno w wariancie jedno, jak i dwustronnym. Dzięki temu z łatwością można dostosować je do miejsca, w którym mają być zamontowane, a także rodzaju treści, jakie mają być za ich pomocą przekazywane. 

Jakimi zaletami wyróżniają się kasetony reklamowe z podświetleniem LED?

Nowoczesne podświetlane kasetony reklamowe, które można zamówić wraz z projektem między innymi na stronie https://drwstudio.pl/, to rozwiązanie wyróżniające się wieloma zaletami. Przede wszystkim dzięki zastosowanemu podświetleniu skutecznie przyciągają one uwagę klientów o każdej porze dnia i nocy, cechując się tym samym o wiele lepszą skutecznością od klasycznych szyldów reklamowych. Równomiernie rozłożone diody LED gwarantują w ich przypadku dodatkowo skuteczne podświetlenie, które pozwala odczytać treść umieszczoną na kasetonie nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo niemal każdy podświetlany kaseton reklamowy może zostać wyposażony także w czujnik zmierzchu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o jego włączaniu, gdyż jego podświetlenie będzie uruchamiało się automatycznie po zapadnięciu zmroku.

Kaseton reklamowy LED wyróżnia się także uniwersalnością zastosowania. Sprawdzi się on w przypadku niemal każdej branży. Za sprawą możliwości zaprojektowania go w dowolny sposób pod względem kształtu, kolorystyki czy wielkości z łatwością rozwiązanie to można więc dostosować do wykorzystywanej przez firmę strategii komunikacyjnej z klientami. Ze wszystkich zalet podświetlanych kasetonów reklamowych, takich jak:

  • wysoka skuteczność reklamowa bez względu na porę dnia i pogodę, 
  • uniwersalność zastosowania, 
  • trwałość, 
  • estetyczny wygląd,

firmy decydujące na ich montaż mogą z kolei skorzystać przy niewielkich nakładach finansowych. Koszt zaprojektowania i zakupu kasetonu reklamowego LED można bowiem zamknąć już nawet w zaledwie kilkuset złotych. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się więc zarówno w przypadku niewielkich firm, mających ograniczony budżet na marketing, jak i dużych przedsiębiorstw oraz korporacji.

Podsumowując, podświetlany kaseton reklamowy to nowoczesny, prosty i estetyczny oraz skuteczny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Dlatego planując wybór rozwiązania reklamowego, za pomocą którego zostaną przyciągnięci klienci do firmy, warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie dostępne w kilku rodzajach do wyboru.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: