Jak działają międzynawowe przesyłki kurierskie?

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-18  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł reklamowy
Praca kierowcy to jeden z najbardziej odpowiedzialnych, a zarazem niebezpiecznych zawodów. Prowadzenie auta wymaga doświadczenia, odpowiednich kwalifikacji i odporności na stres. Kierowcy w Polsce często skarżą się na zbyt niskie zarobki, które są nieadekwatne do wymagań na tym stanowisku. Czy rzeczywiście tak jest i ile zarabia zawodowy kierowca?
Jak działają międzynawowe przesyłki kurierskie?

Ile wynosi pensja kierowcy?

Zarobki kierowców różnią się między sobą, gdyż zależą od doświadczenia i kwalifikacji. Najwięcej zarabiają osoby jeżdżące tirami na trasach międzynarodowych, jednak wymaga to od nich wiele poświęcenia. Pensja kierowcy tira może wynieść nawet 7 000 zł, a w wielu przypadkach miesięczne zarobki są nawet wyższe. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kurierów, gdyż ich czas pracy jest bardziej elastyczny i nie wymaga spędzenia kilku tygodni w trasie. Nie należy jednak umniejszać zawodu kuriera, gdyż to dzięki takim kierowcom, możliwe jest szybkie dostarczenie przesyłek.

Jak znaleźć najlepszą firmę kurierską?

Przesyłki międzynarodowe cieszą się dużą popularnością, dlatego na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się transportem przesyłek za granicę. Na stronach takich jak euro-paka.pl można sprawdzić, który kurier do Wielkiej Brytanii jest najtańszy i najszybszy. Strony takie pośredniczą w zawieraniu umów z przewoźnikami, dzięki czemu udostępniają najlepsze oferty przesyłek kurierskich do Anglii. W ten sposób porównasz ze sobą poszczególnych przewoźników i podejmiesz decyzję, który kurier spełnia Twoje oczekiwania.

Ile kosztuje przesyłka do Anglii?

Ceny usług transportowych zależą od gabarytów przesyłki oraz usług dodatkowych. Na stronie pośrednika dostępny jest specjalny kalkulator, który ułatwi Ci znalezienie najtańszego przewoźnika. Narzędzie to wymaga tylko podania podstawowych informacji o paczce, takich jak jej długość, wysokość, szerokość i waga. Na tej podstawie zostaną wygenerowane wyniki z ofertami poszczególnych firm przewozowych wraz z cenami za usług transportowych.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Do nadania paczki potrzebny jest tylko dostęp do internetu, gdyż cała procedura ogranicza się do czynności przeprowadzonych na stronie pośrednika. Żeby zamówić kuriera, wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, uzupełniając go danymi nadawcy i odbiorcy. Po prawidłowym przejściu tego etapu i dokonaniu płatności za przesyłkę kurierską do Anglii, pozostaje jedynie czekać na odbiór paczki.

Jak dostarczyć paczkę do kuriera?

Nadając paczkę przez internet, nie trzeba jej dostarczać do punktu odbioru. Przesyłki kurierskie odbierane są od nadawcy i doręczane prosto pod drzwi odbiorcy. Dużym udogodnieniem jest to, że samodzielnie można wybrać dogodny termin odbioru paczki przez kuriera. Dodatkowo można skontaktować się bezpośrednio z kurierem i ustalić szczegóły odbioru, takie jak godzina czy miejsce inne niż adres wysyłkowy.

Ile trwa dostawa paczki do Anglii?

Dostawa paczek odbywa się w trybie ciągłym co oznacza, że większość przewoźników codziennie odbiera i dostarcza przesyłki. Takie rozwiązanie maksymalnie skraca czas doręczenia, który wynosi od 3 do 5 dni. Dodatkowo odbiorca paczki ma możliwość telefonicznego skontaktowania się z kurierem, aby precyzyjnie określić godzinę doręczenia paczki.

Trudno znaleźć na rynku tańszy i łatwiejszy sposób wysyłania przesyłek międzynarodowych. Kurier do Wielkiej Brytanii nie tylko odbierze od Ciebie paczkę, ale również dostarczy ją prosto do odbiorcy. To stanowi ułatwienie dla obu stron i pozwala ograniczyć czas potrzebny do nadania paczki.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: