Jak korzystać z rankingów kredytów gotówkowych?

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-28  |  Średni czas czytania: 02:00
Artykuł reklamowy
Potrzebujesz gotówki na dowolny cel? Nie chcesz składać masy dokumentów do banku i wolisz załatwić wszystko zdalnie? Jest na to rozwiązanie! Bardzo popularne i cieszące się zaufaniem konsumentów. Rankingi kredytów gotówkowych. Wszystko odbywa się online, a biurokracja jest ograniczona do niezbędnego minimum.
Jak korzystać z rankingów kredytów gotówkowych?
  1. Czym jest kredyt gotówkowy?
  2. Co porównywać w rankingach kredytów?
  3. Co to jest zdolność kredytowa?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy najprościej mówiąc to pożyczka pieniędzy od banku. Nazywamy to bankowym produktem finansowym, dostępnym w filii banku. Teraz, jednak jest prościej. Można wziąć kredyt online, korzystając z fachowych rankingów kredytowych, np. Ranking kredytów gotówkowych 10 tys na Direct Money. Z reguły kredyty gotówkowe bank udziela w swoich placówkach, do których trzeba udać się osobiście. Jednak obecnie coraz więcej banków oferuje kredyty gotówkowe przez internet, czyli można wziąć kredyt i nie trzeba wychodzić z domu. Jest to spore ułatwienie, szczególnie dla takich osób, dla których wyprawa do banku nie jest przyjemną rzeczą. Chociażby ze względu na stan zdrowia.

Złożenie wniosku przez internet jest bardzo proste, a wzięcie kredytu gotówkowego przez internet ma również sporo plusów. Największy z nich to taki, że po przyznaniu kredyty pieniądze na konto zostają przelane przez bank praktycznie natychmiast. Jest to również mnie tzw. papierkologii do uzupełniania i również komfort, że możesz wziąć kredyt nie wychodząc z domu.

Co porównywać w rankingach kredytów?

Jeśli już zamierzasz skorzystać z rankingów kredytów gotówkowych, przeanalizowałeś swoje potrzeby i cel, na który są potrzebne Ci pieniądze. Teraz wystarczy porównać sobie oferty banków i wybrać taką, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Jednak, aby porównać sobie oferty banków warto wiedzieć na co zwracać uwagę porównując kredyty gotówkowe. Na pewno często Twoim oczom ukażą się hasła typu "kredyt 0%", "za pierwszą ratę nie płacisz", czy nawet hasła "decyzja o przyznaniu kredytu jest natychmiastowa". Niektóre z nich będą prawdziwe, a niektóre okażą się wabikiem z drobnym kruczkiem. Warto sobie wziąć do serca, że niskie oprocentowanie kredytu, wcale nie oznacza faktu, że ta oferta będzie dla Ciebie odpowiednia. Dlaczego? Ano, dlatego że oprocentowanie kredytu to nie wszystko. W skład udzielenia kredytu wchodzą jeszcze tzw. koszty kredytu i prowizja za jego udzielenie, które mogą okazać się znacznie wyższe niż np. w przypadku kredytu gotówkowego, który ma wyższe oprocentowanie.

Jeśli już wiesz, że nie zawsze niski procent kredytu jest równy z jego kosztami, to sprawdźmy, na co jeszcze zwrócić uwagę porównując kredyty w rankingach kredytów gotówkowych. Magiczny skrót, który pojawi się przy każdej ofercie banku na kredyt gotówkowy. Jest nim RRSO. Co oznacza tyle, że jest to rzeczywista stopa oprocentowania kredytu. Dlaczego jest to dla Ciebie ważna informacja? Dzięki niej łatwo możesz obliczyć, jaki dokładnie będą rzeczywiste koszty kredytu. Oczywiście im wyższe RRSO, tym wyższy koszt kredytu. Ważne! Jeśli porównujesz oferty kredytów gotówkowych, zwracaj uwagę, czy RRSO w każdym przypadku jest podane dla tego samego okresu. Czyli czy jest to RRSO na 6, 12, czy 24 miesiące. Porównując oferty pamiętaj też, aby zawsze porównywać tę samą kwotę kredytu w różnych bankach.

Co to jest zdolność kredytowa?

Najprościej ujmując, są to informacje dla banku, które mówią o Twojej historii kredytowej, historii w BIK, aktualny status zatrudnienia, status majątkowy itp. Na podstawie tych wszystkich informacji bank ustala Twoją zdolność kredytową. Jeśli nie masz zdolności kredytowej, bank odmówi Ci udzielenia kredytu. Najczęściej brak zdolności kredytowej występuje przy złej historii w BIK, braku ciągłości w spłacie rat za poprzedni produkt finansowy, czy zarobki nieadekwatne do kosztów życia i raty przyszłego kredytu. 

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: