Spokojne wakacje - tylko z ubezpieczonym domem

Ostatnia aktualizacja: 2018-03-21  |  Średni czas czytania: 01:09
Artykuł reklamowy
Wakacyjny wyjazd to coś, o czym marzymy przez większą część roku. Pamiętajmy jednak, że pozostawiając nasz dom bez opieki na czas urlopu, powinniśmy go zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi oraz ubezpieczyć na wypadek włamania i zdarzeń losowych.
Spokojne wakacje - tylko z ubezpieczonym domem

Według danych CBOS, w 2016 r. ponad połowa Polaków wyjechała gdzieś na wakacyjny urlop (źródło: serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/artykuly/1024082,cbos-ponad-polowa-polakow-wyjechala-w-2016-r-na-urlop.html). Wzrasta także odsetek rodaków, którzy planują wakacyjny wypoczynek. Jednak, wyjeżdżając na rodzinne wczasy, zostawiamy cały dobytek bez nadzoru. Jak temu zaradzić, by cieszyć się spokojnym wypoczynkiem?

Czy warto ubezpieczyć dom?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. W końcu, nawet jeśli zostawimy klucze do domu komuś z rodziny, znajomemu czy sąsiadom, zaufana osoba nie będzie pilnować naszej własności bez przerwy. Nie mamy więc gwarancji, że podczas nieobecności tymczasowego opiekuna nic się nie stanie. Naszemu dobytkowi grozić może zarówno rabunek, jak i zdarzenia losowe, takie jak pożar, zalanie, uszkodzenie przez wichurę bądź piorun. Dlatego właśnie warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości w pakiecie, który zagwarantuje wypłatę odszkodowania we wszystkich wymienionych przypadkach. W Wielkiej Brytanii, gdzie podobnych polis sprzedaje się bardzo dużo, istnieje specjalnie dedykowana wakacyjnym wyjazdom oferta Holiday Home Insurance (sprzedaje je m.in. towarzystwo Insurance Choice

Jak jeszcze można zabezpieczyć dom?

Istnieje wiele sposobów zadbania o naszą nieruchomość. Do najbardziej oczywistych należy poproszenie zaufanej osoby o doglądanie domu na czas naszej nieobecności. Jeśli zatrudniamy np. opiekuna dla naszego zwierzaka domowego, podczas gdy my będziemy się bawić na wycieczce, może ona zostać jednocześnie zaufaną osobą, która codziennie przyjdzie do domu i poinformuje nas, gdyby działo się coś niepokojącego. Warto pomyśleć także o zabezpieczeniu okien i drzwi, a także o roletach antywłamaniowych, alarmie i monitoringu. Sprawdzić się mogą także rozwiązania „inteligentnego domu” - jeśli wieczorami będziemy włączać w domu światła, nie będzie on wyglądał na opuszczony przez właścicieli. Sterowanie światłami możliwe jest nawet zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfon. Warto rozważyć także wszelkie opcje, które pomogą zapobiec ewentualnemu włamaniu - tak, aby wykupienie polisy okazało się tylko zabezpieczeniem „na wszelki wypadek”.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki:

}