Transport ciężarowy do Austrii - szybko i bezpiecznie!

Ostatnia aktualizacja: 2023-07-16  |  Średni czas czytania: 01:12
Artykuł reklamowy
Austria to kraj alpejski położony w południowej części Europy, bez dostępu do morza. Posiada dobrze rozwiniętą gospodarkę rynkową w ramach Unii Europejskiej. Na wysokim poziomie znajduje się rynek usług. Dobrze prosperujący sektor przemysłowy, niewielki, ale wysoko rozwinięty sektor rolny oraz bliskie położenie geograficzne stanowi dobry rynek zbytu dla polskich przedsiębiorców.
Transport ciężarowy do Austrii - szybko i bezpiecznie!

Atrakcyjny partner handlowy dla Polski

Austria należy do najwyżej rozwiniętych ekonomicznie krajów Europy. Wysoki poziom życia w tym kraju oraz duża siła nabywcza konsumentów sprawiają, że Austria jest atrakcyjnym rynkiem zbytu dla polskich przedsiębiorców. W porównaniu do krajów o podobnym poziomie rozwoju, udział przemysłu w gospodarce austriackiej jest stosunkowo duży. Do najważniejszych gałęzi przemysłowych należy hutnictwo, przemysł maszynowy, petrochemiczny i optyczny. W Austrii znajdują się jedne z największych na świecie zakładów hutnictwa aluminium. Przemysł o wielkiej różnorodności branż, skupiony jest głównie w Wiedniu i jego okolicy. Czynniki te niewątpliwie decydują o chłonności rynku austriackiego i możliwości opłacalnej dla obu krajów wymiany handlowej. 

Mimo, że największymi partnerami handlowymi dla Austrii są Niemcy i Stany Zjednoczone, Polska również jest w czołówce krajów współpracujących z Austrią w zakresie handlu i usług. Na polski eksport znaczący wpływ mają także fundusze europejskie. Pomoc udzielana przedsiębiorstwom w inwestowaniu znacznie wpływa na podniesienie potencjału produkcyjnego oraz umożliwia innowacyjność i rozwój w wielu dziedzinach. Najpopularniejsze produkty eksportowane z Polski do Austrii to wyroby przemysłu elektromaszynowego, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze oraz meble. Natomiast do Polski importowane są maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, metale nieszlachetne oraz produkty przemysłu chemicznego.

Transport do Austrii i w przeciwnym kierunku

Najpowszechniejszy i najbardziej opłacalny dla obydwu krajów jest przewóz towarów drogą lądową. W tym celu przedsiębiorcy korzystają z usług wyspecjalizowanych firm transportowych i logistycznych, które oferują różne możliwości dostawy i zabezpieczenia ładunku. Raben Logistics Polska jest jedną z wiodących firm logistycznych oferujących sprawny transport i nowoczesne rozwiązania dla różnych branż, w tym również transport drogowy do Austrii. Operator zapewnia kompleksowe usługi logistyczne dla klientów, obejmujące zarządzanie magazynem, dystrybucję, pakowanie, etykietowanie i inne działania związane z obsługą logistyczną.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: