Ubezpieczenie na życie - jakie wybrać

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-02  |  Średni czas czytania: 01:21
Artykuł reklamowy
Żyjemy chwilą, rzadko zastanawiając się nad przykrymi konsekwencjami zdarzeń, jakie mogą nas spotkać. Zabezpieczenie siebie i bliskich jest kluczowym elementem poczucia bezpieczeństwa. Przychodzi, więc czas, kiedy dojrzewamy do decyzji wyboru ubezpieczenia na życie. W jaki sposób przebrnąć przez morze ofert i wybrać najlepszą dla siebie opcję ubezpieczeniową?
Ubezpieczenie na życie - jakie wybrać

Co to jest ubezpieczenie na życie i po co?

Ubezpieczenie na życie jest produktem, którego głównym zadaniem jest ochrona życia naszego i naszych bliskich. Najistotniejsza funkcja polisy ubezpieczeniowej to zapewnienie naszej rodzinie środków finansowych w przypadku, kiedy my nie będziemy mogli tego zrobić. Ubezpieczony płaci składkę w trybie rocznym lub miesięcznym.

Płacisz składki, a gdy umrzesz zakład ubezpieczeń, zapłaci Twojej rodzinie określoną kwotę pieniędzy. Jednak dotyczy to nie tylko w przypadku śmierci. Możesz zapewnić sobie ochronę na każdej płaszczyźnie życia.

Ochrona życia okazuje się niezwykle ważna w momencie, gdy zaczynamy osiągać coraz więcej, zakładamy rodzinę i chcemy zapewnić jej bezpieczeństwo i dobrobyt.

Kiedy i jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Wiesz już, czym jest ubezpieczenie, więc jego wybór powinien być poprzedzony odpowiednią analizą oczekiwań względem polisy. W ten sposób unikniesz rozczarowań, jeśli okaże się, że ubezpieczenie nie zapewnia ochrony, której oczekiwałeś. Dla przykładu: jeśli w Twojej rodzinie wystąpiły zgony związane z przewlekłymi chorobami to warto od takowych ubezpieczyć się.

Ubezpieczenia dzieli się na ubezpieczenia na życie na wypadek:

  • śmierci ubezpieczonego,
  • ciężkiej choroby,
  • leczenia w szpitalu,
  • niezdolności do wykonywania pracy lub samodzielnego funkcjonowania spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, czyli inwalidztwa.

Godnym uwagi jest fakt, że coraz częściej banki i towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość ubezpieczenia od nowotworu. Jak wynika z najnowszego raportu o stanie zdrowia Polaków opublikowanego przez NIZP-PZH, jedną z najczęstszych przyczyn śmierci Polaków są właśnie nowotwory.

Ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową rośnie z każdym rokiem, a wzrastająca liczba zachorowań sprawia, że ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw potrzebom ludzi.

Chętnie wybieranym produktem ubezpieczeniowym jest także ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie finansowe dziecku, np. W przypadku groźnej choroby bądź złamania czy oparzenia z powodu wypadku.

Ubezpieczenia na życie - jakie wybrać?

Decyzja dotycząca polisy ubezpieczeniowej to kwestia bardzo indywidualna. Wybór należy poprzedzić, więc analizą, która weźmie pod uwagę szereg czynników. Odpowiednio dopasowana polisa zapewni bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie oraz nie zrujnuje naszego budżetu, ponieważ jej koszt będzie dopasowany do naszych możliwości. O tym, czy warto kupić ubezpieczenie na życie przeczytasz tutaj: metlife.pl/o_metlife/blog/ubezpieczenie-na-zycie-czy-warto-je-kupic-jakie-wybrac/.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki:

}