Worki foliowe przemysłowe - wykorzystanie w różnych branżach

Ostatnia aktualizacja: 2024-08-11  |  Średni czas czytania: 03:04
Artykuł reklamowy
Worki z tworzyw sztucznych od lat ułatwiają ludziom pracę w rozmaitych dziedzinach życia. Przemysł to jedna z gałęzi gospodarki, gdzie duże worki foliowe przemysłowe stanowią jedno z podstawowych narzędzi codziennej pracy. Stosunkowo tanie, wytrzymałe i wielofunkcyjne znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Zastanówmy się, do czego konkretnie się przydają i gdzie napotkamy je najczęściej!
Worki foliowe przemysłowe - wykorzystanie w różnych branżach

Czym są worki foliowe przemysłowe?

Zanim przejdziemy do praktycznego wykorzystania, zacznijmy od tego, czym właściwie są worki foliowe stosowane w przemyśle, z czego są zrobione, a także czym najczęściej różnią się od innych rodzajów worków z tworzyw sztucznych. Otóż worki foliowe przemysłowe najczęściej są produkowane przy użyciu polietylenu, który pozwala wytworzyć produkt praktyczny, wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu. W zależności od potrzeb klienta w tym celu najczęściej używa się jednego z dwóch podstawowych rodzaju folii, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim grubością materiału:

  • HDPE – folia o wysokiej gęstości
  • LDPE – folia o niskiej gęstości

Powstałe arkusze foliowe doskonale sprawdzają się jako opakowania. Służą przede wszystkim do zabezpieczania materiałów, doskonale nadają się do pakowania rozmaitych towarów. Sprawdzają się także do przechowywania i transportowania materiałów sypkich. Od worków stosowanych przez nas na co dzień w domowych warunkach worki foliowe przemysłowe będą różnić się przede wszystkim objętością, a najczęściej także wytrzymałością. W wielu przypadkach worki tego rodzaju mogą też występować w niestandardowych rozmiarach produkowanych na zamówienie.

Przemysł a wykorzystanie worków foliowych

Worki foliowe przemysłowe są powszechnie używane w większości branż związanych z przemysłem. Ze względu na wielofunkcyjność, wytrzymałość, stosunkowo niewielki koszt produkcji i wreszcie możliwość dopasowania do potrzeb klienta na worki tego rodzaju natkniemy się w wielu miejscach, które odwiedzamy na co dzień – w każdym mniejszym i większym zakładzie przemysłowym, serwisie, punkcie sprzedaży, hurtowni itd. Poniżej omawiamy wykorzystanie worków foliowych w wybranych branżach przemysłowych.

  • Branża energetyczna: foliowe worki na opał

    Jesień i zima to czas wzmożonej pracy w przypadku wszystkich firm w branży energetycznej. Pellet, ekogroszek, węgiel, brykiet drzewny, miał – te i pozostałe rodzaje opału, by zachować swoje właściwości, podczas magazynowania i transportowania muszą być chronione przed wilgocią. Grube, foliowe worki na opał sprawdzają się tutaj doskonale.

  • Przemysł samochodowy: worki na opony

    Większość warsztatów samochodowych nie narzeka na brak zleceń przez cały rok. Przesilenie zimowe oraz letnie to jednak te momenty w roku, kiedy pracownicy serwisów samochodowych mają pełne ręce roboty – głównie ze względu na wymianę opon. Duże, przemysłowe worki foliowe na opony świetnie sprawdzają się jako pokrowiec na opony, które oddajemy do przechowania lub chowamy do garażu na kolejnych kilka miesięcy.

  • Branża budowlana: worki foliowe na gruz

    Przechowywanie, transport czy wywóz odpadów budowlanych to zajęcia, które trudno wyobrazić sobie bez użycia mocnych worków na gruz. Aktywności tych nie brakuje na placach budowy, podczas rozmaitych remontów i rozbiórek. Fragmenty płyt gipsowych, resztki drewna, ścinki kafelków i płytek, gruz budowlany, pył i kurz powstały podczas renowacji – dzięki solidnym workom foliowym na gruz i odpady poremontowe pozbycie się tych materiałów staje się dużo prostsze.

  • Przemysł stolarski: worki na trociny

    Trociny, wióry i pył drzewny to produkt uboczny powstały przy produkcji rozmaitych wyrobów z drewna. Stosuje się go w celach grzewczych, m.in. przy produkcji pelletu, a także w ogrodnictwie. By skutecznie wykorzystać ten produkt uboczny produkcji, warto zadbać o zabezpieczenie trocin przed wilgocią. Najlepiej więc przechowywać go i transportować w foliowych workach. Te powszechnie stosuje się w zakładach stolarskich i meblarskich oraz tartakach. W tych miejscach znajdziemy nie tylko zwykłe duże worki foliowe przemysłowe, ale także specjalne worki do odciągów trocin. Produkty te są dopasowane do większości maszyn wiodących producentów, mogą także zostać zmodyfikowane na potrzebę klienta.

  • Przemysł spożywczy: worki foliowe atestowane

    Kolejna branża, w której worki foliowe znajdują szerokie zastosowanie jest przemysł spożywczy. Worki produkowane w tym przypadku najczęściej z folii HDPE przeznaczone są do pakowania żywności. Muszą więc posiadać odpowiedni atest Państwowego Zakładu Higieny. Worki foliowe spożywcze to coś, z czym spotkamy się więc w marketach, sklepach wielkopowierzchniowych, cukierniach, piekarniach itd.

  • Branża ogrodnicza: worki na ziemię, piasek i kamienie

    Rozmaite worki ogrodnicze znajdują szerokie zastosowanie w sklepach i centrach ogrodniczych oraz dystrybucyjnych, a także tam, gdzie materiały trafiają – w prywatnych ogródkach. Tam z kolei materiały foliowe ułatwiają transportowanie i magazynowanie ziemi, kory, piasku czy odpadów organicznych, mogą także chronić nadmiernym wiatrem oraz osłaniać uprawy przed gradem i nadmiernymi opadami.

  • Branża odpadowa: worki na odpady

    Trudno nam zapewne wyobrazić sobie przechowywanie, a także wywóz odpadów komunalnych bez użycia różnego rodzaju worków na śmieci. Używamy ich powszechnie w prywatnych domach i gospodarstwach, sprawdzają się jednak również na wszystkich etapach logistycznego procesu odbierania i transportu odpadów oraz w zakładach ich przetwarzania. W tym kontekście spotkamy się zarówno z mniejszymi workami na śmieci, jak i wytrzymałymi workami foliowymi o największych pojemnościach.

Worki foliowe przemysłowe a reklama

Istotną zaletą worków foliowych jest możliwość zadrukowania ich powierzchni. Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu tej „przestrzeni reklamowej” zarówno mniejsze, jak i te duże worki foliowe przemysłowe są niezastąpione we wspomnianych branżach nie tylko w praktycznym sensie jako wytrzymałe, odporne na zniszczenia i chroniące przed czynnikami zewnętrznymi. Kolorowe lub przezroczyste, z logotypem lub nazwą przedsiębiorstwa, zaprojektowane na życzenie klienta, stają się zauważalne w przestrzeni publicznej – działają więc również jako narzędzie reklamy. W Folmi oferujemy różnego typu, wielkości i grubości worki na zamówienie, z możliwością wykonania nadruku metodą sitodrukiem lub w technologii flekso.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: