
Gotowy, przykładowy biznesplan:
KOSMETYCZKA

Standard | Premium |
---|---|
Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) | Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) |
- | Kurs internetowy: Pozyskiwanie dotacji z Urzędu Pracy / Przygotowywanie Biznesplanu (Więcej o kursie znajdziesz tutaj) |
Informacje na temat biznesplanu:
Planujesz otworzyć salon kosmetyczny? Koniecznie wykorzystaj wzór biznesplanu, który jest dostępny na naszej stronie. Będzie dla Ciebie pomocą przy kompletowaniu dokumentacji aplikacyjnej o wnioski na rozpoczęcie planowanej działalności.
Co zawiera biznesplan
Gotowy biznesplan zawiera kompleksowo sporządzony zestaw dokumentów, w których skład wchodzą m.in. szczegółowy opis produktu/usług, analiza SWOT oraz specyfikacja wydatków wraz z kalkulacją kosztów do poniesienia w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.
Działalność opisana w przykładowym biznesplanie będzie polegała na prowadzeniu salonu kosmetycznego, który będzie oferował usługi pielęgnacyjno-kosmetyczne. Prowadzona będzie obsługa klientów w zakresie nieinwazyjnych zabiegów na twarz, szyję i dekolt. Będą to zabiegi relaksacyjne, oczyszczające, pielęgnacyjne.
Pielęgnacja paznokci stóp i dłoni (przedłużanie paznokci, zdobienia, pielęgnacja skóry stóp, usuwanie martwego naskórka) oraz depilacja pastą cukrową ciała również będą wchodziły w skład oferty.
Działalność będzie prowadzona w wynajmowanym lokalu. Salon będzie otwarty 6 dni w tygodniu w godzinach 9.00–18.00. Będzie również istniała możliwość przyjmowania klientów poza standardowymi godzinami pracy po wcześniejszym umówieniu, klienci będą umawiali się poprzez telefon lub email.
Biznesplan składa się z następującej dokumentacji:
- informacje o wnioskodawcy,
- opis planowanego przedsięwzięcia,
- ogólna charakterystyka planowanego przedsięwzięcia,
- działania podjęte na rzecz rozpoczęcia działalności gospodarczej,
- plan marketingowy,
- szczegółowy opis produktu/usług,
- jakie są oczekiwania i potrzeby nabywców odnośnie produktów i usług,
- kim będą nabywcy produktów i usług,
- sezonowość,
- analiza SWOT,
- konkurencja,
- dystrybucja i promocja,
- zatrudnienie i personel,
- specyfikacja wydatków oraz kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej.
Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Gliwicach. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w urzędzie na terenie całej Polski.
Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.