6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Prawo dla freelancera

Kurs Prawo dla freelancera
Cena: 149.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Biznes i marketing
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Jeżeli jesteś osobą pracującą jako freelancer, możesz się gubić w aspektach prawnych. Z naszym szkoleniem poznasz najważniejsze aspekty prawne związane z działalnością jako freelancer. Wszystko zostało omówione tak łatwym językiem abyś mógł wszystko zrozumieć bez większych problemów.

Poziom podstawowy, 34 wykłady, 6 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla wszystkich osób, które pracują jako freelancerzy w szeroko pojętej branży IT - jak graficy, programiści, web designerzy, fotografowie czy marketingowcy. Jednakże zawód nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ kurs posiada formę uniwersalną i przyda się dla wszystkich freelancerów. Jeżeli pracujesz z wieloma innymi klientami, a każdy dzień przynosi nowe zlecenia, możesz mieć pewność, że nasze szkolenie pomoże zabezpieczyć Ci swoje interesy.

Czego nauczysz się z kursu?

Pracowanie jako freelancer wiąże się z wieloma aspektami prawnymi. Przede wszystkim zastanawiamy się nad formą umowy. Umowa o dzieło, zlecenie pracę, a może własna działalność w formie spółki, JDG czy inkubatora? Jeżeli nie wiesz co w twojej sytuacji będzie najlepszym wyjściem, nasze szkolenie pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą opcję. Poznasz wszystkie “za” i “przeciw”, które są związane z najpopularniejszymi rodzajami działalności oraz umów, które są obecne na naszym rynku. Będziesz wiedział jakie masz obowiązki nie tylko jako freelancer ale i podatnik, a jakie na twoim zleceniodawcy i jak się z nich najlepiej wywiązywać.

Następną ważnym aspektem prawnym jest to co powinno znaleźć się w takich umowach. Jako freelancer musisz być szczególnie uważny na umowy, które zawierasz. Musisz wiedzieć kiedy coś jest dla Ciebie atrakcyjne, a kiedy powinieneś stanowczo odmówić. Jakie zapisy powinieneś ująć w umowie dla własnego dobra i jak uchronić się przed często stosowanymi tzw. “haczykami”. Będziesz również nareszcie wiedział czym się różni zaliczka od zadatku, jak rozwiązać kwestię kar umownych oraz jak zadbać o poufność informacji.

Co więcej dowiesz się dlaczego nie możesz lekceważyć zapisów końcowych i co powinieneś dołączyć jako załączniki do umów jakie spisujesz. Wszystkie odpowiedzi na pytania znajdziesz w naszym szkoleniu.

Kolejnym ważnym punktem wartym poświęcenia uwagi jest prawo autorskie, licencje czy ochrona naszego wizerunku. Jeżeli zastanawiasz się co jest bardziej opłacalne w niektórych sytuacjach czy przeniesienie praw autorskich czy udzielenie licencji. W kursie wyjaśnione jest nie tylko to, ale również szerzej znane różne typy licencji Creative Commons, prawo autorskie w kontekście programów komputerowych czy korzystania ze znaków towarowych. Będziesz nareszcie widział jak skutecznie zabezpieczyć swoją twórczość, ale i jak uniknąć przykrych konsekwencji prawnych.

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, ale uważasz, że o niektóre aspekty prawne mógłbyś zadbać lepiej, ten kurs pomoże Ci to zmienić. Twoja wiedza na temat świadczenia usług drogą elektroniczną, klauzul niedozwolonych oraz jak poradzić sobie z nieuczciwą konkurencją będzie większa. Tematy regulaminów i zmian w ochronie danych osobowych nie będą miały przed Tobą tajemnic.

Program nauczania składa się z wykładów takich jak m.in.:

  • wprowadzenie
  • rodzaje działalności
  • umowy
  • prawo autorskie, własność intelektualna
  • sprzedaż w internecie
  • dane osobowe

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Kurs nauczy Cię rozróżniania wad i zalet konkretnych rodzajów umów i działalności. Będziesz wiedział jaka umowa jest dla Ciebie najlepsza w danym momencie. Jeśli zdecydujesz się już na konkretną umowę, będziesz wiedział co powinno się w niej znaleźć. Wszystkie zapisy, które zabezpieczą twoje interesy znajdą się w Twojej umowie. Będziesz odpowiednio dbał o najważniejsze kwestie podatkowe i rozliczenia. Nie dasz się nabrać na często stosowane “haczyki” prawne ponieważ będziesz je kojarzyć, co więcej będziesz wiedział jak je unikać. Różnice pomiędzy przeniesieniem praw autorskich od udzielenia licencji będa Ci znane i nareszcie poradzisz sobie sam z ochroną wizerunku, własności intelektualnej i przemysłowej. Znając wszystkie aspekty prawne twoja działalność będzie bezpieczna. Jako osoba posługująca się zasobami internetu będziesz je nareszcie mądrze wykorzystywać bez ewentualnych konsekwencji prawnych. Zrozumiesz typy licencji Creative Commons i zwrócisz uwagę na aspekty prawne potrzebne przy prowadzeniu biznesu internetowego. Kurs prowadzony jest przystępnym językiem, całą przyswojoną wiedzę na pewno wykorzystasz w praktyce.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: