Poradnik prawny dla początkujących firm
Informacje na temat kursu:
Nie wszyscy mają wystarczająca wiedzę prawną aby prowadzić własną działalność gospodarczą. Taka wiedza jest niezwykle przydatna, pozwoli nam ominąć wielu problemów. Skorzystanie z naszej propozycji kursu pomoże Ci w efektywnym prowadzeniu firmy i nie pozwolisz aby zawiłości prawa Ci w tym przeszkodziły.
Poziom podstawowy, 19 wykładów, 1 materiał szkoleniowy.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dedykowany przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy założyli własną firmę, ale złożoność przepisów sprawia, że są mniej pewni o bezpieczeństwie swoich interesów. Jeżeli przerażają Cię kruczki prawne, których łatwo nie zauważyć w umowach, a może dopiero stoisz przed decyzją otwarcia swojego biznesu ale chciałbyś posiadać większą wiedzę od strony prawnej? Ten kurs jest odpowiedzią na twoje potrzeby.
Czego nauczysz się z kursu?
Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy umowy ustne lub maile można uznać za pełnoprawną umowę, kurs rozwieje twoje wątpliwości. Co więcej, dowiesz się też kiedy spisana umowa może okazać się nieważna. Szkolenie również wyjaśnia różnice między poszczególnymi umowami pisemnymi oraz czym są zdobywające na popularności “smart kontaktów”. Czy sama tresć umowy to jedyna rzecz o która musisz zadbać? Kurs odpowie Ci na to pytanie i podpowie na co zwrócić uwagę składając i akceptując oferty.
Prowadzenie własnej firmy wiąże się podejmowaniem ryzyka, jednakże możesz nauczyć się je minimalizować dzięki znajomości kruczków prawnych. Szkolenie opisuje najczęściej stosowane przepisy prawne które wywołują niejasności. Dowiesz się gdzie ich szukać i jak się z nimi rozprawić tak aby ominąć niepotrzebnego stresu i wydatków. Poznasz również 10 sformułowań, które warto umieścić w każdej umowie. Następnym zagadnieniem omawianym w kursie jest termin umowy z inwestorem. Jeżeli obawiasz się podpisania umowy z inwestorem i stracisz kontrolę, w kursie dowiesz się jak się przed tym zabezpieczyć. Będziesz wiedział czego może wymagać od Ciebie potencjalny inwestor, na co możesz się zgodzić, a co pod żadnym pozorem nie akceptować. Dowiesz się również szczegółów o kwestii zachowania poufności, decyzyjności, poręczeniach i karach umownych. W razie gdy będziesz musiał zakończyć relacje, będziesz wiedział jak odnaleźć się w tej sytuacji.
Następny rozdział opisuje umowy ze współpracownikami. Nawet jeśli założyłeś firmę w pojedynkę, po jakimś czasie będziesz musiał zatrudnić współpracowników. Z kursu dowiesz się jak powinna wyglądać umowa z pracownikami oraz które najlepiej wybierać w konkretnych przypadkach. Opisana jest oczywiście klasyczna umowa o dzieło, ale również umowa zlecenie, umowa o dzieło oraz umowa współpracy. Szkolenie nie pomija również aspektów prawa autorskiego czy zakazu konkurencji.
Posiadanie własnej działalności nie zawsze się sprawdzi i musimy stawić czoła porażce. Musimy wtedy wiedzieć co zrobić. Nikt nie zakłada, że jego pomysł na biznes nie wypali, jednakże warto posiadać w zanadrzu taką wiedzę. W kursie są poruszone tematy związane z tym kto może wnioskowac o upadłość oraz jakie będa różnice w zależności od formy naszej działalności. Będziesz również wiedział jaką ponosisz odpowiedzialność i na co jesteś potencjalnie narażony.
W kursie są zawarte informacje na temat:
- Form zawiązania umowy i czynności prawnych
- Jak można złożyć ofertę?
- Co prócz treści umowy wiąże strony?
- Najczęstsze błędy w umowie
- Uregulowania w umowie między twórcami
- Umowa z inwestorem - uwagi ogólne
- Metody zabezpieczenia inwestora
- Decyzyjność w umowie z inwestorem
- Rozstanie z inwestorem - metody i okoliczności
- Klauzule umowne warte uwzględnienia
- Upadek startupu - kto ma się tym zająć
- Odpowiedzialność za start up
- Umowa z pracownikiem - umowy cywilnoprawne
- Umowy odnośnie praw autorskich
- Zakaz konkurencji i zachowanie poufności
- 10 pojęć wartych ujęcia w umowach
- Niebezpieczeństwa w umowach
Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?
Dzięki szkoleniu będziesz miał gruntowna wiedzę na temat aspektów prawnych przy prowadzeniu własnej firmy. Nie będziesz popełniał błędów podczas składania i akceptowania ofert. Będziesz w stanie identyfikowanie niebezpiecznych zapisów.
Zobacz także inne kursy:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie