Graphic Design - podstawy projektowania
Informacje na temat kursu:
Projektowanie graficzne to nie tylko umiejętność obsługi odpowiednich programów, ale także merytoryczna wiedza na temat zasad tworzenia grafiki. Jeżeli chcesz nabyć praktyczne umiejętności, skorzystaj z naszego szkolenia.
Poziom podstawowy, 36 wykładów, 29 materiałów szkoleniowych.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy amatorsko zajmują się tworzeniem grafiki i chcą rozwinąć swój potencjał. Zawiera 36 wykładów trwających łącznie ok. 6 godzin, szczegółowo wyjaśniających wszelkie aspekty projektowania graficznego.
Tematyka szkolenia jest związana z tworzeniem grafiki przeznaczonej do druku, stosowanej w branży reklamowej oraz na potrzeby internetu. Nie musisz posiadać szczegółowej wiedzy na temat przygotowywania materiałów graficznych, ponieważ dzięki wzięciu udziału w kursie zapoznasz się z najważniejszymi definicjami.
Czego nauczysz się z kursu?
Na program szkolenia składa się 5 głównych modułów, które w wyczerpujący sposób przedstawiają rozmaite zagadnienia, w których każdy dobry grafik powinien się orientować. Jest to najlepsze kompendium wiedzy w postaci nagrań na rynku.
W planie kursu znajdą się:
- język designu,
- potęga koloru,
- kompozycja plastyczna projektu,
- typografia, czyli praca z tekstem,
- podsumowanie.
W pierwszej kolejności odpowiemy Ci na pytanie, czym cechują się dobre projekty oraz przedstawimy “przykazania grafika”, czyli podstawowe zasady, które znacznie ułatwiają codzienną pracę i z których grafik powinien korzystać.
Dowiesz się, w jaki sposób przekazywać informacje za pomocą obrazu, nie zakłócając jednocześnie jego wymowy wizualnej. Ponadto zapoznasz się z podstawowymi pojęciami związanymi z płaszczyzną, linią i przestrzenią.
Następnie wytłumaczymy Ci, dlaczego jedną z najbardziej istotnych kwestii przy projektowaniu jest kolor i jak go stosować, jakie to są kolory ciepłe i zimne, przedstawimy Ci ich podstawową paletę oraz wyjaśnimy oddziaływanie kolorów na ludzkie skojarzenia i psychologiczne uwarunkowania, którymi powinieneś się kierować przy wyborze barw.
Kolejnym krokiem na drodze do opanowania podstaw projektowania są zagadnienia z dziedziny kompozycji plastycznej. Na moduł składają się m.in. waga obiektów, podziały i proporcje, kompozycja pionowa i pozioma oraz kompozycja dynamiczna. Dowiesz się również czym jest tzw. Spirala Fibonacciego, hierarchia wizualna, a także do czego służą siatki pomocnicze.
Ostatnią kwestią są elementy typografii. Tekst nanoszony na projekty ma bardzo duże znaczenie i nierzadko jest w stanie je oszpecić bądź nadać im o wiele większą wartość estetyczną. Zdobędziesz wiedzę na temat właściwości fontów oraz nauczysz się dobierać kroje pisma i łączyć je ze sobą nawzajem.
Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?
Kurs Graphic Design umożliwia poszerzenie zakresu wiedzy na temat projektowania graficznego. Najbardziej skorzystają na nim ci, którzy chcą tworzyć projekty lepszej jakości i rozwijać swoje zdolności pod kątem przyjętych kanonów piękna.
Po przebytym kursie zyskasz umiejętności:
- tworzenia hierarchii wizualnej projektu,
- przekazywania informacji za pomocą “języka designu”,
- wykorzystywania psychologii koloru,
- doboru krojów pisma i ich łączenia,
- korzystania ze schematów kolorystycznych,
- budowy poprawnej kompozycji projektu,
- pracy z siatkami pomocniczymi,
- analizy elementów projektu graficznego.
Zobacz także inne kursy:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie