6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs modelowania i drukowania 3D

Kurs modelowania i drukowania 3D
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Kurs modelowania i drukowania 3D pozwoli Ci opanować podstawy obsługi drukarki 3D. Nauczysz się na nim modelowania i tworzenia niesamowitych wydruków 3D.

Poziom Podstawowy, 50 wykładów, 10 materiałów szkoleniowych

Dla kogo jest ten kurs?

Niezależnie czy miałeś już wcześniej kontakt z drukarką 3D czy dopiero zamierzasz rozpocząć z nią przygodę, kurs na pewno będzie dla Ciebie pomocny i znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek odnośnie funkcjonowania drukarek. Drukarki 3D są coraz powszechniejsze i ludzie coraz chętniej z nich korzystają, a niewygórowane ceny zachęcają do ich zakupu. Można bez problemu samodzielnie korzystać z nich w domu, a my pokażemy Ci jak wykorzystać ich potencjał.

Czego nauczysz się z kursu?

Dawniej ceny drukarek były dość wysokie i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, lecz dziś nie są one już tak kosztowne jak kiedyś. Natomiast nadal jest to niemały wydatek dlatego warto zastanowić się dwa razy przed takim zakupem. Szkolenie na wstępie pomoże Ci w doborze odpowiedniej drukarki. Następnie dowiesz się więcej o różnych technologiach drukowania 3D oraz z czego składa się drukarka sama w sobie. Nie pominiemy ważnego wątku jakim są wady i zalety posiadania takiej drukarki oraz rozwiązań konstrukcyjnych samej drukarki. Dzięki temu w świadomy sposób będzie mógł dokonać samodzielnego wyboru, który spełni Twoje oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z drukarką 3D, lecz ta myśl od dłuższego czasu kołacze się w Twojej głowie nie musisz się martwić. Pokażemy Ci krok po kroku jak tworzyć niesamowite modele 3D . Powiemy Ci gdzie możesz znaleźć gotowe projekty i w jaki sposób zmienić je tak, aby pasowały do parametrów Twojego sprzętu. Pokażemy Ci narzędzia, które są przydatne w pracy z drukarkami 3D.

Ważne jest aby pamiętać o materiałach do druku dzięki którym jakość Twojego wydruku będzie naprawdę zadowalająca. Nauczymy Cię jak poprawnie dostosowywać filament, który musi być dopasowany do rodzaju wydruku oraz ograniczeń Twojej drukarki. Przedstawimy różne rodzaje filamentów, które są dostępne na rynku, ich wady i zalety oraz jak postępować w przypadku każdej z nich. Skupimy się na specyfice każdego filamentu oraz co dokładnie można z niego drukować.

Po drodze możesz spotkać wiele problemów, ale zanim będziesz musiał się z nimi zmierzyć, my pokażemy Ci gotowe rozwiązania każdego z nich. Drukowanie 3D w praktyce nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać kiedy o nim czytamy, dlatego trzeba pamiętać, że drukowania 3D musimy się nauczyć. Aby uzyskać dobry jakościowo wydruk i efekt, który będzie dla nas zadowalający trzeba dokładnie poznać sprzęt na którym pracujemy oraz materiały, z których będziesz korzystać. Dzięki szczegółowym omówieniu potencjalnych problemów na naszym kursie, zminimalizujesz ryzyko ich powstawania. Nie tylko ułatwi to Twoją pracę ale zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu a nawet pieniędzy.

Istotną sprawą jest odpowiedni serwis drukarki i sposób dbania o nią. Jeśli już wydamy pewną sumę pieniędzy na nasz sprzęt, chcemy mieć pewność, że nas on nie zawiedzie. Informacje na temat tego jak prawidłowo dbać o drukarkę nie są wszędzie dostępne, dlatego często skutkuje to dość kosztowną wizytą w serwisie. Na naszym kursie pokażemy Ci jak prawidłowo powinieneś eksploatować swoją drukarkę, aby służyła ona na długi czas i nie sprawiała żadnych problemów podczas pracy. Nauczymy Cię jak poprawnie wyczyścić dyszę, jak dbać o łożyska oraz pręty, a także w jaki sposób napinać pasek.

Aby uniknąć chaosu przy tak dużej dawce informacji, podzieliliśmy nasz kurs na 10 głównych tematów.

Poniżej możesz przyjrzeć się każdemu z nich i zaznajomić z kilkoma przykładami co znajduje się pod każdym z zagadnień:

 • Technologie druku 3D - czym są technologie addytywne, technologia: SLA, SLS, EBM, FDM
 • Konstrukcje drukarek 3D - układ kartezjański: XZ/XY/X
 • Drukarka Prusa i3 - omówienie budowy - konstrukcja prusy i3, elementy nośne, osie drukarki, ekstruder
 • Materiały do druku 3D - filamenty - PLA, ABS, PET-G, filament drewniany
 • Podstawy modelowania 3D pod wydruki - podstawy modelowania 3D w Onshape, Zasady dotyczące modelowania 3D pod wydruki: grubość ścianek, skosy, powierzchnia przylegania
 • Omówienie wybranego slicera - pliki STL oraz GCODE, podstawowe oraz zaawansowane parametry drukowania w slicerze CURA
 • Pierwsze wydruki 3D - poziomowanie stołu, pierwsze drukowanie, zmiana filamentu, skirt, brim, raft
 • Portale z modelami 3D - com, yeggi.com
 • Częste problemy z wydrukami - odklejanie wydruków od stołu, podwijanie rogów, prążki na wydruku, nitkowanie
 • Prace związane z samodzielnym serwisem drukarki - czyszczenie dyszy, łożyska, pręty gwintowane

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to przygotuje Cię do tworzenia samodzielnych, precyzyjnych modeli 3D.

Na szkoleniu nauczysz się:

 • skąd pobrać gotowe obiekty 3D
 • jak prawidłowo eksploatować i serwisować drukarkę
 • jak dobrać materiał do różnych typów wydruku
 • różnych technologii druku 3D
 • w jaki sposób uzyskać atrakcyjne rabaty na zakup drukarek i filamentów
 • podstaw modelowania

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: