Dlaczego wybór firmowego konta bankowego jest ważny?
Powinieneś dokładnie przemyśleć, jakie firmowe konto bankowe wybierzesz. Dlaczego? Po pierwsze, w prowadzeniu swojej firmy na pewno bardzo często będziesz z niego korzystał. Dlatego wygoda i funkcjonalność firmowego konta bankowego powinna być dla Ciebie bardzo istotna – dzięki temu możesz zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Po drugie – o ile konto osobiste jest łatwo zmienić, to inaczej jest z firmowym kontem bankowym. Gdy pojawi się lepsza, korzystniejsza oferta, przy zmianie firmowego konta bankowego będziesz musiał się dużo nagimnastykować, ponieważ będziesz musiał w takim przypadku zawiadomić o zmianie wszystkie instytucje, które mają numer Twojego konta. Oczywiście zmiana firmowego konta bankowego jest możliwa, ale wiąże się z nią dopełnienie większej ilości formalności. Dlatego warto od razu przemyśleć wybór swojego firmowego konta bankowego. Pomoże Ci w tym poniższy ranking.
Co wzięto pod uwagę układając ranking firmowych kont bankowych dla jednoosobowej działalności gospodarczej
Firmowe konto bankowe powinno być wygodne w obsłudze oraz dysponować skuteczną i sprawną obsługą klienta. Jest to konieczny warunek, żeby prowadzenie Twoich interesów było sprawne i efektywne. Drugim warunkiem jest forma prawna prowadzonej działalności. Banki różnicują pod tym względem swoje oferty – posiadają inne konta poświęcone jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółkom cywilnym, a inne konta dla spółek z o.o., czy dla stowarzyszeń i fundacji.
Warto też wybrać takie firmowe konto bankowe, które nie będzie generowało dużych kosztów. Oprócz jakości liczy się również cena. Poniżej znajdziesz kryteria kosztów, które zostały wzięte pod uwagę w tym rankingu:
- Opłata za prowadzenie konta - niektóre banki oferują brak opłat za prowadzenie firmowego konta bankowego, a opłata w bankach, które biorą pieniądze za tę usługę, wynosi kilka złotych miesięcznie.
- Opłata za kartę do bankomatu - niektóre banki nie pobierają opłat za korzystanie z karty, niektóre uzależniają brak opłaty od dokonania transakcji kartą na określoną kwotę w miesiącu.
- Opłata za przelewy - coraz częściej spotyka się praktykę, zgodnie z którą banki nie pobierają opłat za przelewy do Urzędu Skarbowego czy do ZUS-u. Niektóre banki nie pobierają też opłat za dokonywanie przelewów krajowych lub oferują w swojej ofercie kilka pierwszych darmowych przelewów, za następne pobierając opłatę.
- Wypłata pieniędzy z bankomatów oraz w oddziale banku.
- Możliwość założenia konta walutowego oraz oszczędnościowego.
- Dodatkowe informacje, takie jak bonusy, premie i dodatkowe darmowe usługi - niektóre banki oferują premie i bonusy, np. za wykonanie jakiejś ilości przelewów, czy za dokonywanie płatności kartą na określoną kwotę lub też zniżki w wybranych sklepach.
Oceń ten artykuł:
Zobacz także artykuły podobne:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Najtańsze i najlepsze konto firmowe
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie