5 powodów, dla których warto korzystać z usług toczenia CNC

Ostatnia aktualizacja: 2021-04-22  |  Średni czas czytania: 01:47
Artykuł reklamowy
Obróbka metali i tworzyw sztucznych niezbędna w wielu dziedzinach przemysłu. Zastanawiasz się, dlaczego warto korzystać z usług toczenia CNC? Jesteś ciekawy, skąd tak wielka popularność obróbki CNC (Computerized Numerical Control = kontroli numerycznej maszyn)? Zapraszamy do lektury!
5 powodów, dla których warto korzystać z usług toczenia CNC

Usługi toczenia CNC, obróbka CNC - ogrom możliwości

Tradycyjne metody obróbki metali i tworzyw sztucznych posiadają szereg atutów, jednak często nie są one w stanie w ekspresowym tempie wytworzyć bardzo dokładnych elementów wysokiej jakości. Usługi toczenia CNC wzniosły priorytety operacyjne nowoczesnych produkcji na zupełnie nowy poziom. Już nie trzeba poświęcać wielu godzin i stosować wielu maszyn do wyprodukowania jednej części. Czas poznać 5 powodów, dla których warto korzystać z usług toczenia CNC.

1.   Szybkość produkcji

Dzięki usługom toczenia CNC i obróbce CNC wyprodukowanie setek sztuk części jest nie tylko o wiele prostszym, ale także o wiele szybszym zadaniem. „Do niedawna maszyny CNC wykorzystywane były tylko do produkcji wieloseryjnej. Dziś coraz częściej sięga się po tego typu rozwiązania nawet w przypadku produkcji zaledwie kilku sztuk produktu, a nawet jednostkowych prototypów. Wśród naszych klientów znajduje się wiele firm, dla których skorzystanie z usług toczenia CNC jest bardziej opłacalne niż zakup specjalistycznego sprzętu do swojego zakładu i zagwarantowanie jego obsługi” - mówi Andrzej Grabek, specjalista ds. sprzedaży w firmie LOMA Polska, specjalizującej się w produkcji części toczonych wg indywidualnych wymagań klienta na podstawie rysunku technicznego, bądź przesłanego detalu wzorcowego. „Co więcej, pełna automatyzacja umożliwia nam wykonanie zleconych elementów w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych technik manualnych” - dodaje.

2.   Ograniczenie ingerencji człowieka

W przypadku usług toczenia CNC obecność operatora ograniczona jest właściwie do minimum. Cały proces sterowany jest komputerowo. Co więcej, czynności operatora na tokarce CNC ograniczone się jedynie do zamocowania materiału, wywołania właściwego programu oraz ustawienia jego punktu zerowego. Maszyny same obrabiają i wytwarzają gotowe elementy.

3.   Dokładność i identyczność powstałych elementów

Wytworzenie takich samych produktów jeszcze nigdy nie było tak proste. Nawet najbardziej doświadczony ekspert w dziedzinie ręcznej obróbki nie jest w stanie wykonać dwóch, identycznych, niczym nieróżniących się elementów. Ta powtarzalność w połączeniu z szybkością produkcji jest jednym z najważniejszych powodów, dla których warto korzystać z usług toczenia CNC.

4.   Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie można nie wspomnieć także o oszczędności, nie tylko poniesionych kosztów, ale również czasu. Dzięki usługom toczenia CNC możliwe jest najbardziej efektywne wykorzystanie zasobów z minimalnym wręcz ich trwonieniem, co pozwala zwiększyć produktywność całego procesu. Co więcej, Twój zakład produkcyjny może posiadać także mniejszą ilość pracowników, co także nie jest bez znaczenia dla budżetu.

5.   Wydajność

Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym powod em, dla którego warto korzystać z usług toczenia CNC jest niesamowita wydajność maszyny CNC. „Usługi toczenia CNC możemy wykonywać 24 h na dobę praktycznie przez cały rok. Prace przerywane są jedynie wówczas, gdy sprzęt należy oddać do konserwacji. Regularne sprawdzanie sprzętu jest niezbędne, byśmy mogli stale oferować najwyższą jakość usług” - podkreśla Andrzej Grabek z LOMA Polska.

Więcej informacji na temat usług toczenia CNC można dowiedzieć się na stronie internetowej Loma Polska.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: