Big data - studia warte uwagi

Ostatnia aktualizacja: 2022-05-19  |  Średni czas czytania: 01:20
Artykuł reklamowy
Nie od dziś wiadomo, że informacja stanowi ogromną wartość. A jeśli mowa o całym zbiorze informacji, wartość jeszcze rośnie. Stąd prowadzone na kierunku zarządzanie big data studia cieszą się coraz większą popularnością. Zbieranie i analiza danych to umiejętności, które przydają się na rynku pracy. Sprawdź, na czym polega zarządzanie big data, jak prowadzone są studia i czego można się na nich nauczyć.
Big data - studia warte uwagi

Big data studia - co to takiego?

Jeśli chodzi o studia big data, jest to edukacja z zakresu pracy z danymi. Mowa tutaj o studiach interdyscyplinarnych, które łączą w sobie wiele obszarów. Big data wymaga zaznajomienia się z zagadnieniami z obszaru informatyki i matematyki, ale też ekonomii i socjologi. W końcu analiza danych ma na celu przede wszystkim zrozumienie i przewidzenie ludzkich zachowań.

Dzisiaj big data studia to kierunek bardzo perspektywiczny. Dane są bowiem zbierane przez przedsiębiorstwa z niemal wszystkich możliwych obszarów. Specjaliści, którzy ukończą zarządzanie big data, będą zawodowo przeprowadzali analizy danych przemysłowych, finansowych, gospodarczych i socjologicznych. Zatrudnienie jest możliwe do znalezienia zarówno w firmach wydobywczych i hutach, jak i w bankach, firmach ubezpieczeniowych, czy w administracji publicznej i w wielu innych miejscach.

Kto prowadzi studia big data?

Warto zauważyć, że w przypadku big dat studia są czymś nowym. Dotychczas edukacja w tym obszarze była prowadzona jako element studiów na innych kierunkach. Jednak duże zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru zachęca coraz to kolejne podmioty do otwierania studiów big data.

Jedną z uczelni oferujących studia na kierunku big data jest UTH. Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie prowadzi studia licencjackie na kierunku zarządzanie big data. Podczas 6-semestralnych studiów prowadzone są zajęcia z wszystkich obszarów związanych z tematem zbierania i analizowania danych. Przykładowe przedmioty, w ramach oferowanych przez UTH studiów big data, to: bazy danych, ekonomia informacji, machine learning, czy też systemy operacyjne z podstawami programowania.

Czy studia big data to dobry wybór?

Wybierasz kierunek studiów i zastanawiasz się, czy dobrym wyborem może być dla Ciebie big data? Studia na kierunku zarządzanie big data to możliwość kompleksowego wykształcenia w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów. Według wszelkiego prawdopodobieństwa zapotrzebowanie na specjalistów big data będzie w najbliższych latach rosło, choć już dzisiaj jest duże. Fachowcy mogą liczyć na wysokie zarobki i ciekawą pracę, która każdego dnia stawia nowe wyzwania.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: