Biuro na miarę czasów

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-10  |  Średni czas czytania: 01:58
Artykuł reklamowy
Wystrój wnętrza firmy to bardzo ważna kwestia. Nie chodzi tu tylko o jej wizerunek biznesowy, czyli sposób, w jaki będą ją postrzegać klienci i kontrahenci - rzecz również w tym, by pracownicy czuli się w pracy dobrze i bezpiecznie.
Biuro na miarę czasów

W Polsce jest zarejestrowanych około 3 mln prywatnych firm – tak wynika z ubiegłorocznych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Każda z nich chce uchodzić za profesjonalną i kompetentną w branży, w której działa. Aby stworzyć taki wizerunek, trzeba przede wszystkim podążać za najnowszymi rozwiązaniami biznesowymi, a także tymi z dziedziny projektowania wnętrz. Oto kilka z nich.

Biurko XXI wieku

Każda nowoczesna firma potrzebuje nowoczesnej siedziby, a w nim mebli wykonanych w modnym stylu i z użyciem zaawansowanej technologii. Do takich na pewno należą biurka sterowane elektrycznie. Tradycyjne stoły biurowe mają blaty montowane najczęściej na wysokości około 72 cm od podłogi – oczywiście na stałe. W przypadku mebli sterowanych elektrycznie istnieje zakres regulacji– nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Wysokość blatu można szybko ustawić przy użyciu pilota lub przycisków na panelu sterowania na blacie bądź pod nim. Takie biurka ma w swojej ofercie polska firma AJ Produkty. Może to być na przykład model Adeptus. Ma ono szeroki zakres regulacji – od70 cm do 120 cm. Jest to mebel bezpieczny i wygodny w użytkowaniu, wyposażony w specjalny system antyzgnieceniowy, dzięki któremu nie obsunie się niespodziewanie, a także specjalną blokadę, która zatrzymuje blat, gdy w trakcie wznoszenia natrafi na jakąś przeszkodę – na przykład półkę albo otwarte okno. Najbardziej zaawansowane technologicznie biurka sterowane elektrycznie posiadają możliwość zapisania w panelu sterowania ustawień nawet dla kilku różnych użytkowników.

Najbardziej nowoczesne wśród krzeseł

Oprócz biurek pracownicy potrzebują również krzeseł. Na rynku nie brakuje tego typu mebli dla firm. Również one powinny mieć regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia oparcia, ustawiane podłokietniki i podpórki na stopy. Ale od krzesła biurowego można wymagać dużo więcej. Najnowszym hitem wśród projektantów wnętrz specjalizujących się w usługach dla firm są krzesła, które umożliwiają zmianę pozycji w trakcie pracy. Jednym z przykładów innowacyjnych mebli jest stołek balansujący. Jest to doskonała propozycja dla osób, które spędzają dużo czasu na siedząco i chcą uniknąć problemów z kręgosłupem. Siedzisko ma kształt siodełka rowerowego, co ułatwia utrzymanie podczas siedzenia pozycji najkorzystniejszej dla kręgosłupa. Wysokość siedziska można regulować tak, aby stopy spoczywały na podłożu. Innym nowoczesnym rozwiązaniem są stołki z wbudowaną piłką pilates. W trakcie siedzenia ciało balansuje i musi nieustannie utrzymywać równowagę, co trenuje plecy i zapewnia ergonomię przy pracy. Stołek zmniejsza napięcie, wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i poprawia krążenie.

Nowoczesne akcesoria biurowe

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych akcesoriów biurowych, które pomagają zorganizować pracę i ułatwiają ją. Są to na przykład tablice suchościeralne, doskonałe do robienia notatek oraz prezentacji podczas konferencji i narad. Trwała emaliowana powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu. Czyni to z nich doskonały wybór do codziennego użytkowania. Taka tablica nie rysuje się. Powierzchnia jest magnetyczna, co umożliwia używanie magnetycznych gąbek oraz mocowanie informacji za pomocą magnesów. Do pisania po tablicy służą suchościeralne markery. Najbardziej nowoczesną wersją są tablice z laminowanego szkła, trwałego i odpornego na zarysowania. Najlepiej, by tablica taka była dwustronna, co pozwala na używanie jej z dwóch stron bez konieczności ścierania, a przy tym obracana w poziomie i wyposażona w kółka.

Nowoczesna firma na pewno zrobi pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach i podwykonawcach. Z kolei pracownicy będą w niej spędzać czas z przyjemnością, co na pewno przełoży się na ich efektywność i kreatywność.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: