Czym jest Google Cloud Platform?

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-07  |  Średni czas czytania: 01:22
Artykuł reklamowy
Wdrażane od ponad dwudziestu lat rozwiązania firmy Google pomagają zarządzać ciągle rosnącą liczbą danych bez konieczności utrzymywania przez firmy własnych serwerów. Przedsiębiorcy chętnie rezygnują więc z fizycznej infrastruktury (on-premise) na rzecz chmury, a Google dostarcza jedną z najciekawszych opcji na rynku, czyli Google Cloud Platform.
Czym jest Google Cloud Platform?

Do najważniejszych usług dostępnych w ramach GCP, bo tak w skrócie mówimy o platformie chmurowej od Google'a, zaliczamy maszyny wirtualne, bezserwerowe platformy developerskie umożliwiające szybkie wdrażanie aplikacji, bazy i hurtownie danych, usługi dedykowane prowadzeniu analityki Big Data, a nawet wstępnie wytrenowane modele uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Ważną zaletą Google Cloud jest elastyczność, dostosowująca się do aktualnego ruchu. Dzięki temu płacimy za zasoby, które wykorzystaliśmy, często zgodnie z naliczaniem sekundowym, a więc bardzo precyzyjnie - trudno przepłacić.

Ale przecież miało być za darmo?

Należy zarejestrować się w serwisie, aby rozpocząć korzystanie z Google Cloud Platform z FOTC i już na start otrzymujemy voucher w wysokości 300 dolarów, dzięki któremu możemy rozpocząć testowanie poszczególnych usług w ramach GCP. To tak, jakbyśmy otrzymali dostęp do GCP za darmo.

Kiedy wyczerpiemy limit, nie musimy obawiać się, że Google zacznie naliczać nam opłaty. Konieczne jest bowiem manualne potwierdzenie, że od teraz chcemy płacić za wykorzystane dane, oczywiście nadal w modelu pay-as-you-go.

Jest jeszcze jedna opcja, dzięki której możemy dłużej korzystać z Google Cloud za darmo. Wystarczy nawiązać współpracę z dostępnym w naszym regionie oficjalnym partnerem Google Cloud, takim jak FOTC, który może udostępnić nam dodatkowy voucher o wartości 500 dolarów. Na jego wykorzystanie mamy 12 miesięcy.

Usługi dostępne w ramach Free Tier

Co więcej, ponad 20 dostępnych w ramach Google Cloud usług oferowana jest przez firmę z Mountain View części swoich klientów za darmo (Free Tier). W ramach miesięcznych limitów danych dostępne mogą być między innymi Compute Engine, czyli usługa maszyn wirtualnych w modelu Infrastructure as a Service, App Engine będąca platformą developerską służącą do pisania i deployowania kodu, jak i wiele innych, takich jak Vision AI, sztuczna inteligencja pozwalająca za pomocą machine learning analizować zdjęcia i grafiki.

Jak dowiedzieć się więcej o Google Cloud Platform?

Najlepiej skorzystać z pomocy partnera. Wdrożenie GCP z pomocą regionalnego partnera Google Cloud to dodatkowe korzyści. Możemy liczyć na analizę potrzeb, pomoc w migracji do chmury, oraz zapewnienie dostępu do szkoleń, dzięki którym jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami Google Cloud Platform.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: