Czym się różni OC od AC?

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-28  |  Średni czas czytania: 01:37
Artykuł reklamowy
Zastanawiasz się, czym różni się ubezpieczenie OC od AC? Różnic jest kilka. Ważne, byś wiedział, która z tych polis jest obowiązkowa, a która dobrowolna. Z artykułu dowiesz się także, co możesz zyskać, ubezpieczając Twoje auto.
Czym się różni OC od AC?

Co to takiego OC i AC?

Oba te terminy odnoszą się do ubezpieczeń komunikacyjnych, które kierowca powinien zakupić, by chronić swój pojazd. Po ich zakupie przez z góry określony czas, najczęściej jest to okres 12 miesięcy, ubezpieczyciel przejmuje na siebie pewne obowiązki. W razie zaistnienia sytuacji opisanych w warunkach ubezpieczenia pokryje on część lub całość kosztów napraw pojazdu, a niekiedy nawet koszty leczenia i rehabilitacji osób poszkodowanych w zdarzeniu drogowym.

By stać się posiadaczem takiej polisy, klient podaje agentowi lub wpisuje w specjalny kalkulator szereg danych. Dotyczą one zarówno jego samego, jak i pojazdu, jakim się porusza. Na ich podstawie kalkulator wylicza koszt polisy. Wraz z wydłużającym się okresem bezwypadkowego używania pojazdu, kierowcy mogą liczyć na zniżki.

Najważniejsze różnice między OC a AC

  • OC (Odpowiedzialność Cywilna) to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi mieć każdy pojazd, poruszający się po drogach publicznych. W jego ramach ubezpieczyciel pokrywa koszty zniszczeń spowodowanych przez ubezpieczony pojazd i koszty leczenia osób poszkodowanych przez kierującego nim. Za brak OC grozi wysoka kara finansowa, a w razie wypadku wszystkie straty kierowca musi pokryć z własnej kieszeni.
  • AC (autocasco) to nieobowiązkowa polisa, która chroni dany pojazd w razie wystąpienia pewnych zdarzeń losowych. Ochrona najczęściej dotyczy uszkodzenia lub kradzieży samochodu. W takim przypadku ubezpieczyciel udziela pomocy określonej w warunkach ubezpieczenia, np. pokrywa koszty wymiany wybitej szyby, naprawy wgniecionego błotnika lub lakierowania uszkodzonego elementu.

Jeżeli wykupisz oba ubezpieczenia, zapewnisz ochronę sobie, Twojemu samochodowi, a także innym osobom, które poruszają się w ruchu drogowym.

OC i AC w LINK4

Jeżeli poszukujesz korzystnej oferty OC lub OC/AC, warto sprawdzić propozycje LINK4. Firma przygotowała kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym znacząco wzrasta ochrona ubezpieczeniowa. Chodzi między innymi o Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Zapewnia m.in. auto zastępcze, całodobową infolinię pomocową czy też możliwość naprawy uszkodzonego koła na miejscu awarii.

Odwiedź stronę internetową LINK4 i skorzystaj ze znajdującego się tam kalkulatora. Dzięki niemu w krótkim czasie dowiesz się, ile wyniesie koszt ubezpieczenia Twojego pojazdu. Wystarczy, że podasz konkretne dane, a kalkulator przedstawi Ci wszystkie dostępne możliwości. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na OC i AC w LINK4.

Polisy na każdą ewentualność

Jak widać, różnice między OC i AC są dość znaczące. Dlatego warto wiedzieć, co oznaczają te skróty. Która polisa jest obowiązkowa, a bez której można się obejść. Wiedza ta jest niezbędna każdemu kierowcy. W innym przypadku może się okazać, że z pozoru drobna stłuczka oznacza początek ogromnych kłopotów. 

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: