Darmowy antywirus - czy to wystarczy?

Ostatnia aktualizacja: 2021-08-27  |  Średni czas czytania: 01:11
Artykuł reklamowy
Wiele osób rezygnuje z kupna programu antywirusowego, całkowicie polegając na darmowych wersjach. Czy jest to rozsądne rozwiązanie i czy ochrona zapewniana przez antywirusy dostępne bezpłatnie jest równie skuteczna? Zapoznaj się z tym artykułem i znajdź satysfakcjonujące odpowiedzi na te pytania.
Darmowy antywirus - czy to wystarczy?

Darmowy antywirus oznacza niepełną ochronę

W internecie nie można narzekać na brak bezpłatnych opcji, jeżeli chodzi o ochronę przed wirusami. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Często jednak antywirus za darmo oznacza tak naprawdę podstawową wersję oprogramowania, które na przykład wykrywa zagrożenia i wirusy, ale do ich usunięcia potrzebuje wykupienia opcji premium. Z reguły “bezpłatne” oprogramowanie to tylko zabieg marketingowy mający na celu w mniej lub bardziej dyskretny sposób wyciągnąć od użytkownika pieniądze. Nie oznacza to, że nie istnieją również całkowicie darmowe antywirusy, jednakże charakteryzują się one z reguły dość ograniczonymi funkcjami. Rzadko kiedy można liczyć w ich przypadku na aktywne wsparcie techniczne i regularne aktualizacje baz wirusów, przez co zapewniana przez nie ochrona posiada wiele dziur i szybko staje się przestarzała. Darmowe antywirusy często ograniczają możliwości ingerencji użytkownika w ich funkcje, na przykład ustalając samemu częstotliwość skanowania systemu. Nie uwzględniają one także takich opcji, jak ochrona bankowości internetowej czy portfela z kryptowalutami, a podczas instalacji często wymuszają pobieranie dodatkowych, niepotrzebnych programów zaśmiecających później pasek narzędzi w przeglądarce. W ogólnym rozrachunku przysparzają więcej kłopotów niż pożytku i dają tylko złudne poczucie bezpieczeństwa.

Antywirus za darmo kontra płatny

Płatne alternatywy, z racji na dużą konkurencję, nie są wcale rozwiązaniem, które znacząco nadwyręży Twój budżet. Podstawowe licencje dla jakościowych programów antywirusowych potrafią kosztować kilkanaście złotych miesięcznie, a znacznie przewyższają zakresem funkcjonalności bezpłatne odpowiedniki. Główną zaletą, która wywyższa je ponad darmowe antywirusy, jest aktywne wsparcie techniczne oraz regularne aktualizacje baz danych i sygnatur wirusów. Dzięki temu możesz być pewny, że Twoje oprogramowanie poradzi sobie z wykryciem i zwalczeniem również nowych zagrożeń. Zamiast szukać darmowego antywirusa, skorzystaj z bezpłatnych okresów próbnych. Postaw na G Data i wypróbuj pełną funkcjonalność tego programu przez 30 dni, bez żadnych dodatkowych kosztów. Z pewnością będziesz zadowolony z efektów!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: