Dlaczego warto inwestować w benefity pozapłacowe dla pracowników?

Ostatnia aktualizacja: 2022-09-28  |  Średni czas czytania: 01:31
Artykuł reklamowy
Nie samą pracą człowiek żyje i nie samą wypłatą. W dzisiejszych czasach, gdy o dobrego pracownika warto zawalczyć, benefity pozapłacowe powinny być elementem polityki każdego liczącego się pracodawcy. Inwestycja w prywatną opiekę medyczną, porady specjalisty np. z zakresu żywienia czy zdrowe przekąski dla pracowników to wkład, który zwróci się z nawiązką. Doceniony pracownik to najlepsza inwestycja w przyszłość firmy.
Dlaczego warto inwestować w benefity pozapłacowe dla pracowników?

Na wprowadzeniu benefitów pozapłacowych skorzystają obydwie strony — pracownik i przełożony

Pracownik jest fundamentem i siłą napędową dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Gdy jest zadowolony ze swojej pracy, wykonuje ją z większym zaangażowaniem i pasją. Przekłada się to wzrost jego wynagrodzenia, a w konsekwencji na sukces całej firmy. Współpracując z danym pracodawcą dłuższy czas, nabiera doświadczenia, wnosi coraz więcej do firmy i coraz bardziej jest doceniany. Koło się zamyka, a korzyści z harmonijnej współpracy czerpią obydwie strony — zatrudniony i zatrudniający. Rozwój pracownika i firmy nie mógłby być możliwy, gdyby zabrakło odpowiedniej motywacji np. w postaci dodatków pozapłacowych.

Dodatki do pensji przyciągają nowych pracowników

Wiele osób poszukujących pracy, w jej wyborze kieruje się czymś więcej niż wysokością pensji. Oczywiście zarobki są bardzo ważne, lecz w przypadku, gdy pracownik ma do wyboru kilka propozycji do wyboru, może wybrać tę, w której przełożony oferuje benefity pozapłacowe. Ich rodzaj i forma może być bardzo różna — od karnetów na siłownię po paczki świąteczne dla zatrudnionego i jego rodziny składające się np. ze zdrowych słodyczy. Dodatki mogą w zróżnicowany sposób przekonywać przyszłych pracowników do podjęcia zatrudnienia w danej firmie. Wiadomo, że dla jednych zachęcający będzie voucher do kina, podczas gdy inni docenią np. owocowe czwartki. Istotne, aby rodzaj dodatków pozapłacowych współgrał z wizerunkiem i polityką firmy.

Pracodawcy opłaca się wprowadzić dodatki do pensji zasadniczej

Zróżnicowane benefity pozapłacowe stanowią trzon tzw. team buildingu, czyli tworzenia współpracującej ze sobą i osiągającej najwyższe wyniki kadry. Warto, żeby pracodawca zainwestował w budowanie zgranego zespołu, który będzie miał szacunek do miejsca pracy — przekłada się to na większe zaangażowanie każdego z członków i wzrost efektywności całej grupy. Tworząc dobrą atmosferę w pracy, otrzymujemy przyjazne miejsce, do którego nie idzie się za karę. Obok atmosfery i pensji, dodatki pozapłacowe są ważnym elementem, który motywuje pracowników do rzetelnego wypełniania obowiązków.

Jak zmienia się podejście do dodatków dla pracowników?

Wzrost popularności różnorakich dodatków do pensji jest niezaprzeczalnym sygnałem, że przekonujemy się do tej formy wynagradzania. Znajduje to potwierdzenie w badaniach. Oferty, które zawierały sprecyzowane informacje o benefitach były dla ankietowanych atrakcyjniejsze i chętniej by na nie odpowiedziały. Jest to dodatkowe potwierdzenie zasadności wprowadzania dodatków pozapłacowych jako powszechnie panującego standardu.

Jeżeli szukasz firmy świadczącej benefity pozapłacowe to zajrzyj na stronę https://betterworkplace.pl/

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: