Do czego służą giełdy kryptowalut?

Ostatnia aktualizacja: 2023-05-26  |  Średni czas czytania: 01:37
Artykuł reklamowy
Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. I chociaż inwestowanie w wirtualne środki to ryzykowne przedsięwzięcie, podejmuje je wiele osób. Niektórymi kieruje ciekawość, inni liczą na naprawdę spore zyski. Bez względu na to, od czego zaczynasz, ważne jest jednak zachowanie ostrożności.
Do czego służą giełdy kryptowalut?

Giełdy kryptowalut, czyli pomoc dla wirtualnych graczy

Aby nieco zmniejszyć ryzyko związane z kryptowalutami, powstały nie tylko wiarygodne giełdy kryptowalut, ale także ich rankingi https://cryps.pl/ranking-gield/. Na czym one polegają i jak z nich korzystać?

Najpierw wyjaśnijmy, czym są wirtualne giełdy. Ich nazwa nie wzięła się znikąd. Działają one bardzo podobnie do tych, które znamy z naszej rzeczywistości. Jednak w przypadku giełd kryptowalut wszystkie operacje przeprowadza się za pośrednictwem sieci.

Zalogowani i zweryfikowani użytkownicy mogą kupować i sprzedawać tam swoje zasoby. Giełdy stworzono z myślą o inwestycjach i rozwoju wirtualnych rynków w przyszłości. Pierwsza z nich — Bitcoin Market — powstała w 2010 roku. I chociaż od tamtej pory minęło stosunkowo niewiele czasu, sfera wirtualna bardzo się zmieniła. Na rynku kryptowalut dokonał się wręcz niewyobrażalny rozwój. Ten, kto go przewidywał i w porę w niego zainwestował, z pewnością może być teraz z siebie zadowolony. 

Co jednak oznacza wspomniany rozwój rynku? Przede wszystkim pojawiły się na nim zarówno nowe kryptowaluty, jak i kolejne giełdy.

Co to oznacza dla graczy na giełdzie?

Z jednej strony, kolejne giełdy kryptowalut to zwiększone możliwości inwestycyjne. To także szansa na utworzenie nowych społeczności, bowiem gracze giełdowi często korzystają ze wspólnych chatów w różnorodnych komunikatorach. Należy jednak wspomnieć również o drugiej stronie medalu. Im więcej giełd, tym większe ryzyko, że trafimy na wadliwą platformę. Chociaż awarie mogą przytrafić się na każdej z nich — pamiętajmy, że technologia bywa zawodna — niektóre wyróżnia wyjątkowo sprawny system zabezpieczeń. Inne zaś charakteryzują częste problemy techniczne.

Osoby, które zajmują się inwestowaniem w wirtualne waluty, już od kilku lat mogą nie mieć problemu z rozpoznaniem wiarygodnych giełd. Jednak nowi gracze ryzykują bardzo wiele już na samym początku. Właśnie dlatego powstał ranking giełd kryptowalut na platformie Cryps.

Do czego służy ranking giełd kryptowalut?

We wspomnianym rankingu znajdziemy wiele przydatnych informacji. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z wirtualnym rynkiem, zapewne zaskoczy liczba uwzględnionych w nim giełd. Okazuje się, że jest ich naprawdę dużo. Różnią się one od siebie między innymi obsługiwanymi walutami FIAT i dziennym obrotem. Niekwestionowane pierwsze miejsce od dawna zajmuje Binance. Sytuacja potrafi jednak dynamicznie się zmieniać, choć na podium znajdziemy zazwyczaj również platformę Kraken. Wynika to z tego, że te portale zaskarbiły sobie zaufanie użytkowników, a ich twórcy zainwestowali w rozwinięte systemy zabezpieczeń i weryfikacji. Pozwala to na uniknięcie większości oszustw i awarii.

Czasami jeszcze ważniejszą informacją od tej, jakie giełdy kryptowalut są najlepsze, jest ta, które spośród nich lepiej omijać. W tym celu należy zwracać uwagę przede wszystkim na autorski rating Cryps, a także oceny użytkowników.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: