Dropshipping - poznaj zalety tego modelu biznesowego

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-22  |  Średni czas czytania: 01:16
Artykuł reklamowy
Własny biznes to marzenie wielu ludzi. Wpływ na własne zarobki wygenerowane możliwie najniższym kosztem to cel wielu początkujących przedsiębiorców. Tymczasem dzięki rozwojowi internetu i nowoczesnym technologiom nawet handel przybiera już nieco inną postać, niż miało to miejsce dotychczas.
Dropshipping - poznaj zalety tego modelu biznesowego

Dropshipping - poznaj zalety tego modelu biznesowego

Jednym z ciekawych rozwiązań dla początkujących biznesmenów może być dropshipping, czyli sposób na zarabianie z minimalnym wkładem własnym. Z poniższego tekstu dowiesz się:

  • na czym polega dropshipping,
  • kto skorzysta na tym modelu logistycznym,
  • zalety dropshippingu.

Na czym polega dropshipping?

Dropshipping to model logistyczny, który polega na handlu wybranymi produktami. Nie jest powszechny, jednak w niektórych firmach stosowany jest już od dłuższego czasu. Jego unikalność polega na tym, że sprzedawca nie posiada wystawianego na aukcję towaru, a jedynie współpracuje z producentem lub hurtownikiem. Cały proces polega na tym, że właściciel firmy za pomocą witryny internetowej, aukcji, czy jakiejś formy promocji sprzedaje dany towar. Po kontakcie z kupującym przekazuje jego dane do hurtownika i ten wysyła paczkę z towarem. Zysk dla właściciela firmy wynika z różnicy między ceną hurtową a detaliczną.

Kto skorzysta na tym modelu logistycznym?

Jak widać, ten model biznesowy nie wymaga sporego własnego wkładu finansowego. Główne koszty to prowadzenie witryny internetowej. Nawet płatności z hurtownikiem lub producentem mogą być zrealizowane po dokonaniu wpłaty przez klienta. W związku z tym nie potrzeba zaciągać pożyczki na rozwój działalności. Taki model biznesowy sprawdza się szczególnie w przypadku mniejszych sklepów internetowych lub zajmujących się sprzedażą niszowych towarów. Decydują się na niego także osoby stawiające w biznesie dopiero pierwsze kroki. Polecany jest jako dodatkowe źródło dochodu dla pracujących na etacie lub dla osób, które nie liczą na natychmiastowe wzbogacenie się.

Główne zalety dropshippingu

Poza wymienionym wyżej brakiem kosztów na start działalności, dropshipping niesie ze sobą szereg innych zalet. Właściciel sklepu może całkowicie zrezygnować z magazynowania produktów. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku handlu produktami o sporych gabarytach. W znacznym stopniu oszczędza też czas, który w innych modelach biznesowych musiałby poświęcić na pakowanie przesyłek i nadawanie ich. Ważna jest także szybkość przesyłki, ponieważ towar dociera do klienta bezpośrednio od producenta lub hurtownika. Dzięki temu jest mniej etapów jego podróży i czas transportu znacznie się skraca.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: