Dzieła sztuki - pewna inwestycja

Ostatnia aktualizacja: 2023-08-08  |  Średni czas czytania: 01:43
Artykuł reklamowy
Tanio kupić, drogo sprzedać – chciałby każdy, ale czy to możliwe? Jak najbardziej tak, jednak pod warunkiem, że uzbroimy się w odrobinę cierpliwości. Dzieła sztuki jeszcze nikogo nie doprowadziły do bankructwa, a ich wartość z czasem tylko rośnie. Jak kupić dzieło sztuki tanio? To proste. Postaw na młodych twórców!
Dzieła sztuki - pewna inwestycja

Jak rozpoznać dzieło sztuki autorstwa młodego artysty?

Kupowanie obrazów początkujących malarzy zawsze związane jest z wątpliwościami, czy dany obraz faktycznie jest dziełem sztuki, a artysta ma talent? Chociaż pytanie może być dla laika bardzo trudne, odpowiedź na nie jest dość prosta. Jeśli malarz ma na swoim koncie wystawy przychylnie przyjęte przez środowisko, ukończył uczelnię wyższą o kierunku artystycznym, a jego obrazy są sprzedawane w galeriach sztuki, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że mamy do czynienia z dziełem, które dziś jeszcze jest relatywnie tanie, ale którego wartość w kolejnych latach wzrośnie.

Natomiast problematyczne może być inwestowanie w artystów ulicznych. Nie każdy obraz kupiony na deptaku z czasem nabierze wartości. Tu potrzebne jest duże wyczucie i znajomość tematu. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest inwestowanie poprzez kupowanie z zaufanych źródeł.

Duża satysfakcja za nieduże pieniądze

Obrazy początkujących artystów nie kosztują wiele, więc nawet osoby z niedużymi oszczędnościami mogą sobie pozwolić na inwestycję w dzieła sztuki. Warto przy tym zauważyć, że satysfakcja estetyczna i moralna może być znacznie większa, niż finansowa. Zbudowanie kolekcji obrazów artystów młodego pokolenia to z pewnością powód do dumy, a i salon nabierze nowego, bardziej szlachetnego charakteru.

Dla początkujących twórców możliwość sprzedaży swoich dzieł na pewno będzie wsparciem i motywacją do dalszej pracy. Innymi słowy – inwestujemy nie tylko w obraz, ale i w artystę. Dzięki takiemu mecenatowi będzie mógł pracować na swoje nazwisko, a więc i większą wartość dzieł stworzonych na wczesnym etapie kariery.

Niska cena oznacza niską jakość?

Absolutnie nie! Dziś na rynku dzieł sztuki dominują artyści, którzy mimo młodego wieku mogą poszczycić się dojrzałym sposobem patrzenia na świat, co wyraźnie przekłada się na ich twórczość. Wyższe wykształcenie kierunkowe daje im niezbędny do pracy warsztat, dzięki któremu mogą w pełni uwypuklić swój talent i zaprezentować go szerszemu gronu odbiorców.

Na wystawy, do galerii i domów aukcyjnych nie trafiają egzemplarze o wątpliwej jakości artystycznej. Kupowanie w miejscach o ugruntowanej opinii znacząco podnosi prawdopodobieństwo dużych zysków nawet w perspektywie kilku lat. O ile oczywiście ktoś zechce taki obraz za kilka lat sprzedać. Można przecież potraktować go jako inwestycję długofalową – za sto lat będzie wart fortunę.

Gdzie kupować dzieła młodych artystów?

Jak zostało wspomniane wyżej, zakupy w miejscu cieszącym się renomą i zaufaniem szeroko rozumianego rynku dzieł sztuki, będą pewną i trafioną inwestycją. Niezależnie do tego wybrany obraz lub rzeźba jak najbardziej mają prawo nam się podobać, więc przy okazji kupujemy coś, co będzie cieszyło oko na co dzień.

Warta uwagi jest Galeria Wiele Sztuki, oferująca między innymi prace artystów młodych, ale już nie całkiem anonimowych, których talent jest bezsprzeczny. Inwestycja w dzieła oferowane w Galerii Wiele Sztuki w dłuższej perspektywie gwarantuje całkiem pokaźny zysk.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: