Gdzie i jak wymienić walutę?

Ostatnia aktualizacja: 2023-08-09  |  Średni czas czytania: 01:25
Artykuł reklamowy
Choć konieczność wymiany walut najczęściej kojarzy się z wakacyjnym wyjazdem, to nie jest to jedyna sytuacja, gdy potrzebujemy skorzystać z usług kantoru. Wymiana walut to proces, z którym na co dzień spotykają się również przedsiębiorcy, głównie zajmujący się importem, eksportem czy transakcjami międzynarodowymi. Niezależnie od od tego, dlaczego jesteśmy zmuszeni kupić obcą walutę, warto wiedzieć, w jaki sposób można wymienić złotówki na inne jednostki. Gdzie i jak wymienić walutę? Podpowiadamy.
Gdzie i jak wymienić walutę?

Gdzie można wymienić walutę?

Obecnie możliwości wymiany waluty mamy dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu. Chcąc kupić obcą walutę, możemy skorzystać z oferty kantoru stacjonarnego lub internetowego, a nawet banku. Warto porównać oferty we wszystkich tych miejscach i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Zdecydowanie jedną z najwygodniejszych opcji jest wymiana waluty w kantorze internetowym. Takie platformy działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu w każdej chwili możemy wejść na taką stronę internetową i już po kilkunastu minutach otrzymać pieniądze na swoje konto.

Kantory online cieszą się dużą popularnością ze względu na brak konieczności wypłaty gotówki w bankomacie i jazdy do placówki stacjonarnej, na co często trzeba przeznaczyć sporo czasu. Dodatkowo kantory online często oferują korzystniejszy kurs niż stacjonarne i dysponują większą ofertą walut.

Jak wymienić walutę?

Sposób, w jaki konkretnie przebiega wymiana walut, uzależniony jest od tego, w jakim miejscu decydujemy się dokonać takiej transakcji. W przypadku kantoru stacjonarnego musimy wypłacić gotówkę, a następnie udać się do placówki, gdzie obca waluta zostanie wymieniona na złotówki. W sytuacji, kiedy decydujemy się na kupno waluty za pośrednictwem internetu, a więc chcemy skorzystać z usług, jakie oferuje kantor dla firm i klientów indywidualnych działający online, wówczas musimy mieć dwa konta – złotówkowe i walutowe.

Wchodząc na stronę internetową kantoru online jesteśmy już krok po kroku prowadzeni przez cały proces, najpierw rejestracji, a następnie kupna. Zazwyczaj, aby wymienić walutę w kantorze internetowym wystarczy zarejestrować się wpisując swoje dane, a także podając numery kont – walutowego i złotówkowego, a następnie wybrać walutę, którą chcemy kupić, zaakceptować kurs i przelać pieniądze w złotówkach do kantoru internetowego. Już po kilku minutach na naszym koncie walutowym pojawi się wykupiona waluta, ponieważ zazwyczaj kantory internetowe współpracują z większością banków, co sprawia, że takie transakcje przebiegają bardzo sprawnie.

W przypadku kiedy chcemy skorzystać z wymiany waluty za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej, wówczas musimy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie. Ta opcja często również umożliwia korzystanie z wykupionej waluty już po kilku minutach.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: