Gdzie spotkamy biletomaty i jak automatyzują one sprzedaż?

Ostatnia aktualizacja: 2022-06-15  |  Średni czas czytania: 01:36
Artykuł reklamowy
Bez wątpienia w ostatnich latach biletomaty widujemy coraz częściej i nie są one już zaskakującym zjawiskiem. Co więcej, raczej rzadko spotykamy się z informacją, że bilet na tramwaj czy autobus, ktoś z naszych bliskich kupuje przykładowo w kiosku.
Gdzie spotkamy biletomaty i jak automatyzują one sprzedaż?

Biletomaty stały się powszechnym rozwiązaniem w przestrzeni miejskiej, które bez wątpienia można zaliczyć do elementu smart city, ułatwiającego życie codzienne.

Gdzie najczęściej możemy napotkać biletomaty?

Standardem jest już ich obecność na dworcach, przystankach, w autobusach, tramwajach, trolejbusach czy pociągach. Zarówno w samych pojazdach, jak i na przystankach czy stacjach zamontowane są biletomaty pojazdowe, dzielimy je więc na stacjonarne oraz mobilne Tak samo normą jest ich obecność w metrze. Nie musimy stać w kolejce do kiosku, kiedy spieszymy się na najbliższy przejazd. Mamy do wyboru kilka automatów, w których szybko i bezproblemowo możemy kupić bilet. Jest to wielka oszczędność czasu i nerwów, kiedy w pośpiechu musimy się gdzieś dostać, a kto z nas w dzisiejszych czasach nie jest narażony na codzienną pogoń i wyścig z czasem. Dlatego doceniamy wszystkie rozwiązania, dzięki którym zyskujemy, choć kilka dodatkowych chwil w ciągu dnia.

Prócz tego, biletomaty są po prostu wygodne i pozwalają na szybką zapłatę kartą, smartfonem albo smartwatchem. Jednak nie tylko — część z automatów pozwala również na zakup gotówkowy, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie pasujące do jego potrzeb. Czy pamiętacie jeszcze kupowanie biletów u kierowcy autobusów, który rzadko kiedy mógł wydać resztę? Część z Was może nawet nie znać już takiej rzeczywistości, bowiem do wygodnych usprawnień przyzwyczajamy się bardzo szybko.

Wielką zaletą jest też fakt, że urządzenia te dostępne są każdego dnia, niezależnie od pory dnia czy nocy. Jednak biletomaty nie są wykorzystywane jedynie w transporcie, możemy spotkać je również coraz częściej w różnego rodzaju ośrodkach kultury i miejscach takich jak muzea, ogrody zoologiczne, baseny czy aquaparki. Automaty biletowe to niezwykłe usprawnienie, które powinno tak naprawdę pojawiać się w coraz większej ilości miejsc. Wyobraźmy sobie jak usprawniłyby one chociażby wstępy do kin, teatrów czy na koncerty i festiwale. Biletomaty mogą bowiem pełnić funkcję kas, które w zautomatyzowany sposób sprzedają bilety na różne wydarzenia przykładowo muzyczne, sportowe czy biznesowe. Już teraz korzystamy z automatów również w przypadku parkingów miejskich czy w centrach handlowych. Tak naprawdę chyba mało kto, wyobraża sobie bez nich życie.

Wygoda w korzystaniu z biletomatów

Co jest równie ważne, jak ich dostępność, to fakt, że są bardzo wygodne i intuicyjne w obsłudze. Posiadają duże i wyraźne wyświetlacze i komunikaty, które ułatwiają obsługę nawet osobom starszym. Ważny jest również fakt, że bilety możemy kupić bez problemu również w dni świąteczne, wolne od pracy — dzięki temu odciążamy pracowników, którzy mieliby nam te bilety sprzedawać. Szczerze mówiąc, ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek minusy płynące z obecności biletomatów w przestrzeni miejskiej.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: