Google zintegrował listę zadań z Gmailem na Androida

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09  |  Średni czas czytania: 01:51
Artykuł reklamowy
Lista zadań to aplikacja, która przez dłuższy czas nie była przez firmę Google rozwijana. Służy ona do optymalizacji czasu – dzięki niej można ustalać zadania do wykonania, porządkować, zapisywać i je edytować. Dodatkowe możliwości można zyskać dzięki integracji tej aplikacji z Kalendarzem Google oraz pocztą Gmail. Google już wcześniej zintegrowało aplikację z Gmailem, ale tylko w przypadku logowania przez przeglądarkę WWW. Obecnie opcja ta jest również dostępna w aplikacji mobilnej Gmail.
Google zintegrował listę zadań z Gmailem na Androida

Lista zadań od Google

Przez dłuższy czas użytkownicy stawiali przede wszystkim na aplikacje tego typu pochodzące od innych firm. Obecnie Lista zadań od Google jest ciekawą alternatywą. Co właściwie dzięki niej zyskujemy? Jej najciekawsze możliwości to:

  • tworzenie listy zadań do wykonania;
  • przeglądanie, edytowanie i porządkowanie zadań na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci;
  • opcja zarządzania zadaniami na urządzeniu mobilnym;
  • dzielenie zadań na podzadania;
  • wyświetlanie zadań utworzonych z e-maili.

Lista zadań jest częścią G Suite, czyli usługi Google dla firm. Jak już wspomnieliśmy, wcześniej integracja została zapewniona w przypadku webowej wersji poczty, a obecnie dokonano jej również w ramach aplikacji przeznaczonej na system Android. Żeby korzystać z funkcji na urządzeniu mobilnym, należy najpierw zainstalować aplikacje Lista zadań i Gmail. Po zalogowaniu do poczty i dotknięciu wielokropka nad treścią danej wiadomości, pojawi się opcja „Dodaj do zadań”. Jeśli jednak na urządzeniu nie jest zainstalowana aplikacja Lista zadań, to wówczas użytkownik zostanie przekierowany do sklepu Google Play, z którego może ją pobrać. Nową opcję wprowadzono wraz z aktualizacją aplikacji Gmail oznaczoną numerem 2019.04.14.246198419. Jeśli opcja ta nie jest widoczna, to oznacza, że należy zaktualizować aplikację.

Dodane zadanie można edytować. Żeby tego dokonać, należy:

  • otworzyć aplikację Lista zadań na telefonie z systemem Android;
  • wybrać zadanie, które zamierzamy edytować;
  • zmodyfikować zadanie, a kiedy wszystko będzie już wyglądało odpowiednio, kliknąć strzałkę wstecz.

Zatem edycji nie dokonujemy w aplikacji Gmail, tylko w Liście zadań. Po ukończeniu danego zadania można je oznaczyć jako zakończone. Należy wtedy wybrać „Ukończone”.

Opcja dodawania zadań do aplikacji Lista zadań z poziomu wiadomości e-mail to kolejne udogodnienie dla korzystających z poczty Gmail, jakie wprowadzono w ostatnim czasie. Niedawno pojawiła się możliwość planowania wysyłki wiadomość e-mail, tj. opcja ich wcześniejszego napisania, a następnie wysyłki dopiero za pewien czas. Można ustalić dokładną godzinę i dzień wysyłki. Nie jest to innowacyjne rozwiązanie, ale na pewno oczekiwane przez użytkowników, a szczególnie tych, którzy często odpisują na wiadomości poza godzinami pracy, a woleliby, żeby odbiorcy otrzymali je właśnie w czasie wykonywania obowiązków. Kolejna ciekawa modyfikacja to dynamiczne wiadomości e-mail, pozwalające użytkownikom Gmaila korzystać z wielu usług z poziomu poczty. Na przykład mają oni możliwość wypełniania w ten sposób formularzy czy np. prowadzenia czatu z nadawcą, dzięki czemu nie ma konieczności wysyłania kolejnych wiadomości e-mail.

Następnym ciekawym rozwiązaniem, jakie wprowadzono do poczty Gmail, jest tryb poufny, który umożliwia zarządzanie dostępem do danego dokumentu. Po włączeniu tego trybu odbiorcy nie będą mogli przekazać dalej, kopiować, drukować ani pobierać tej wiadomości. Nadawca może również określić datę jej wygasania. Ciekawą opcją jest także ustanowienie dostępu na podstawie kodu wysyłanego od odbiorcy SMS-em lub w wiadomości e-mail. Są to rozwiązania skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, ułatwiające wiele zadań i umożliwiające lepszą organizację pracy.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: