Jak działa program TMS dla firm transportowych?

Ostatnia aktualizacja: 2022-04-26  |  Średni czas czytania: 02:34
Artykuł reklamowy
Jesteś właścicielem firmy transportowej lub spedycyjnej? A może dopiero planujesz taką firmę otworzyć i szukasz narzędzi, które ułatwią Ci pracę i pomogą w jej lepszym organizowaniu? Jeśli tak, rozwiązaniem skrojonym na miarę Twoich potrzeb jest program TMS. Co to takiego, jak działa i jakie korzyści możesz dzięki niemu osiągnąć?
Jak działa program TMS dla firm transportowych?

System TMS w szczegółach

Oprogramowanie komputerowe TMS to rozbudowane narzędzie, zaprojektowane z myślą o wszystkich, którzy pracują w transporcie, logistyce i spedycji. Zarządzając dużą flotą pojazdów i taką samą lub większą ilością kierowców, poważnym problemem staje się umiejętna organizacja czasu ich pracy, optymalne planowanie transportu, a także monitorowanie floty. Do tej pory wszystkie te czynności spedytorzy musieli wykonywać ręcznie, co zajmowało im wiele czasu i wiązało się z ryzykiem popełnienia błędów. Nowoczesne oprogramowanie FireTMS pozwala zautomatyzować wiele procesów w pracy firmy spedycyjnej, czyniąc jej usługi jeszcze lepszymi i bardziej opłacalnymi. Sam program TMS oferuje dziesiątki możliwości i występuje w 3 różnych pakietach cenowych, różniących się zawartością i dedykowanych dla firm o różnej wielkości.

Jak TMS wpływa na usługi transportowe?

Coraz więcej firm transportowych dostrzega korzyści z używania dedykowanych programów TMS. Bardzo ułatwiają one planować czas pracy kierowców, co ma olbrzymie znaczenie dla terminowego wykonania zleceń. System TMS to także nieoceniona pomoc w planowaniu takich tras przejazdu, które nie tylko będą najkrótsze, ale również zapewnią najniższe opłaty drogowe i pozwolą korzystać z bezpiecznych parkingów i stacji benzynowych, które obsługują twoje karty paliwowe.

TMS to narzędzie do zarządzania transportem

W programie możesz zdefiniować dokładnie taką ilość pojazdów, które twoja firma posiada. Do każdego z nich można również przypisać kierowców, co ułatwia planowanie czasu ich pracy. Transport management system posiada bardzo cenne narzędzie, którym jest mapa online. Nie jest to jednak kopia map Google, ale indywidualnie zoptymalizowana mapa dla pojazdów ciężarowych. Służy ona do planowania i realizacji transportów na terenie całej Europy. Trasy są wyznaczane dla każdego z pojazdów osobno i uwzględniają jego tonaż i np. wysokość. Wszystko po to, aby omijać newralgiczne punkty, jak drogi z ograniczeniem tonażowym lub przejazdy po zbyt niskimi mostami. Pozwala to na efektywne planowanie zleceń i jak najbardziej efektywne wykorzystanie taboru.

Systemy TMS pozwalają na monitorowanie płatności

Program TMS oprócz czysto technicznych możliwości zarządzania transportem pozwala też śledzić stan płatności. Generowanie raportów z zapłaconych faktur, rachunków za winiety, faktur za paliwo i innych kosztów związanych z transportem, pozwala szczegółowo analizować każdy wydatek. TMS to także system wspomagający pracę działu kadr, do którego obowiązku należy wyliczenie wynagrodzenia kierowców. Przygotowane raporty przez program TMS pozwalają precyzyjnie obliczyć czas pracy, ilość pokonanych kilometrów i na tej podstawie ustalić wysokość wynagrodzenia, diet i premii dla wszystkich pracowników.

Optymalizowanie kosztów transportu

Program TMS to także aplikacje mobilne dla kierowców, które mogą być zainstalowane na ich telefonach. System TMS dla firm transportowych pozwala na sprawną komunikację spedytor-kierowca bezpośrednio w komunikatorze TMS i przekazywanie wszystkich dyspozycji w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie ważne dla firm posiadających własny dział spedycji, który może szybciej i łatwiej planować doładunku, by wykorzystać całą przestrzeń ładunkową naczepy. Kierowcy zostają błyskawicznie informowani o zmianie trasy przejazdu i konieczności odbioru nowych zleceń.

System informatyczny TSL eliminuje puste przebiegi

Firmy transportowe zarabiają wtedy, kiedy cała flota samochodów jest w ruchu i przewozi ładunki. Jeśli do tej pory zdarzały ci się wysyłać swój lub wynajmowany tabor samochodowy na pusto, oznaczało to straty. Brak ładunków nie pokrywał kosztów paliwa i wynagrodzenia dla kierowcy. Aby wycisnąć wszystko, co się da z transportu, każdy wolny centymetr przestrzeni ładunkowej musi być wykorzystany. System TSM pomaga w planowaniu zleceń i ich śledzeniu, stając się podstawowym narzędziem pracy przewoźników.

Który pakiet TMS zawiera planowanie czasu pracy kierowców?

Mamy dobrą wiadomość. Program TMS w każdym pakiecie pozwala planować czas pracy kierowców. Oprogramowanie TSM oferuje 3 rodzaje subskrypcji w rozliczeniu miesięcznym lub rocznym, dostępnych w różnych cenach. W wybranych pakietach mieszczą się aplikacje dla pracowników mobilnych, narzędzia do tworzenia materiałów reklamowych, a także rozliczenie wszystkich dokumentów, np. pobranych zaliczek, analizy faktur i rachunków, a także komunikatory do kontaktu z kierowcami. Dostępna także jest pełna integracja z bankowością internetową, programami magazynowymi i księgowymi, co pozwala na płynną wymianę danych, bez potrzeby ich ręcznego eksportowania i importowania. Z tej opcji na pewno ucieszą się osoby wystawiające faktury dla klientów. Warto również przypomnieć o fakcie ciągłego rozwijania oprogramowania, aby odpowiadało ono na rosnące potrzeby użytkowników.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: