Jak korzystać z usług internetowych niezależnie od kraju?

Ostatnia aktualizacja: 2022-03-15  |  Średni czas czytania: 01:50
Artykuł reklamowy
Wiele usług internetowych ma stosowane pewne ograniczenia, które są uzależniane od lokalizacji użytkownika. Z różnych powodów pewne treści lub usługi mogą być dostępne w jednym kraju a w innym już nie. Dobrym przykładem takiej sytuacji może być Netflix. Na szczęcie istnieją możliwości obejścia takiego ograniczenia.
Jak korzystać z usług internetowych niezależnie od kraju?

To jeden z największych serwisów streamingowych na świecie, który udostępnia użytkownikom tysiące treści na życzenie, wśród których fani najróżniejszych gatunków filmowych zawsze znajdą coś dla siebie. Jednak Netflix posiada też pewną wadę - zawartość biblioteki jest uzależniona od kraju, w którym przebywa dany użytkownik. Jest to spowodowane rozproszeniem praw autorskich do określonych produkcji, które w różnych krajach należą do różnych podmiotów. Czy można jednak obejrzeć ulubiony serial, który jest dostępny w serwisie innego kraju? Tak - kraj w serwisie Netflix można zmieniać poprzez VPN!

VPN - co to jest?

Zanim podpowiemy, w jaki sposób można zmienić kraj w serwisie Netflix, warto bliżej zapoznać się z zasadami działania VPN i możliwościami jego wykorzystania. VPN to tzw. wirtualna sieć prywatna (ang. Virtual Private Network). W uproszczeniu - sieć chroni użytkownika w trakcie połączenia z Internetem, zapewniając mu pełną prywatność online. Zasada działania VPN polega na tym, że tworzony jest szyfrowany tunel, który ukrywa adres IP, przez co tożsamość użytkownika jest w pełni chroniona, niezależnie od rodzaju przesyłanych danych.

Połączenie z siecią VPN

Bez połączenia VPN dostawca usługi po otrzymaniu żądania dokonuje przekierowania do pożądanej strony, co pozostawia ślad w postaci adresu IP użytkownika, co z kolei pozwoli umożliwić identyfikację. Natomiast w przypadku połączenia z siecią VPN ruch internetowy jest szyfrowany, a następnie przekierowany najpierw na serwer VPN, a dopiero potem do miejsca docelowego. W ten sposób sieć VPN tworzy specjalny tunel, który:

  • ukrywa adres IP i maskuje wirtualną lokalizację;
  • szyfruje dane nawet podczas zwykłego przeglądania Internetu - warto zwrócić uwagę, że korzystając z Internetu w trybie incognito przeglądarki, użytkownik nie pozostaje w sieci anonimowy!

Topowe usługi VPN pozwalają dodatkowo chronić same urządzenia przed zagrożeniami sieciowymi (jak np. Threat Protection od NordVPN).

Kiedy warto skorzystać z VPN?

Zapewnienie sobie anonimowości w ruchu internetowym jest szczególnie zalecane, jeśli:

  • często korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, które są bardzo narażone na ataki hakerskie;
  • nie chcesz pozostawiać żadnych śladów po swojej aktywności w sieci;
  • bardzo często grasz i chcesz ochronić się przed ograniczeniami przepustowości oraz atakami DDoS;
  • chcesz mieć dostęp do treści z danego kraju, co jest przydatne podczas podróży po świecie oraz przykładowo w przypadku chęci skorzystania z biblioteki Netflixa z innego kraju.

Jak zmienić kraj na Netflix?

Zmiana lokalizacji na Netflix sprowadza się do kilku prostych czynności:

  • zaopatrz się w usługę VPN nie tylko o sprawdzonych opiniach, ale i o najlepszych parametrach prędkości oraz przepustowości. Może to wymagać skorzystania z opcji płatnych, ale to tylko dowód na to, jak dany dostawca dba o bezpieczeństwo i prywatność swoich klientów;
  • po instalacji i uruchomieniu VPN wybierz lokalizację w interesującym Cię kraju;
  • wejdź na Netflix i korzystaj z interesujących Cię treści!

Należy pamiętać, że Netflix próbuje chronić swoje zasoby przed tunelami VPN, dlatego warto skorzystać z usług godnego zaufania dostawcy, co pozwoli zapewnić całkowite bezpieczeństwo korzystania z usługi.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: