Jak nauczyć się języka angielskiego online?

Ostatnia aktualizacja: 2023-02-07  |  Średni czas czytania: 02:39
Artykuł reklamowy
Nauka języka angielskiego nie każdemu przychodzi z łatwością. Niektórzy z nas są odporni na wiedzę niczym stal. Nie wiem do końca od czego to zależy. Jednym przychodzi łatwiej, a drugim wręcz przeciwnie. Przez wiele lat wkładałam w naukę angielskiego wiele pracy. Jednak nigdy nie udało mi się przełożyć tego na jakiekolwiek praktyczne umiejętności. Od wielu lat kombinuję jak by tu podszkolić swój angielski. Próbowałam już chyba wszystkiego...
Jak nauczyć się języka angielskiego online?

Najpierw przez wiele lat uczyłam się języka w szkole. Oczywiście dało mi to pewne podstawy. Słyszałam takie słowa jak present simple czy nawet present perfect. Jeśli chodzi jednak o używanie zdań w tych czasach w praktyce, miałam wrażenie, że stoję w miejscu. Angielski w teorii - owszem. Niestety z praktyką było już znacznie gorzej.

Łapałam się rozmaitych metod nauki przez słuchanie, zapamiętywanie słówek. Pomimo nudy mozolnie wkuwałam regułki gramatyczne i delikatnie posuwałam się do przodu. Gdy jednak miałam naprawdę z kimś porozmawiać po angielsku, cała moja teoretyczna wiedza pryskała niczym bańka mydlana.

Dlatego też panicznie bałam się wyjazdów za granicę. Nie aplikowałam też na oferty pracy, które wymagały znajomości języka angielskiego (a to powoli staje się dziś już podstawowym wymogiem pracodawców). Nie wychylałam się. Gdy tylko mogłam, niczym ognia unikałam kontaktu z językiem angielskim.

Chociaż wiele rozumiałam, to niewiele umiałam powiedzieć. Zawsze tłumaczyłam się blokadą przed mówieniem w obcym języku. Brzmi znajomo? Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w podobnej sytuacji znajdują się tysiące innych ludzi. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam ruszyć z miejsca i pomoże przezwyciężyć swoje przeszkody w mówieniu po angielsku.

Pragnę przedstawić Wam metodę, dzięki której zaczęłam swobodnie mówić po angielsku.

Po latach frustracji postanowiłam, że przy kolejnym podejściu do nauki angielskiego w domu zainwestuję w profesjonalne wsparcie. Nawet jeśli - jak się można tego spodziewać - nie będzie ono bezpłatne.

Na początek przeprowadziłam gruntowne poszukiwania w sieci. Stworzyłam listę metod nauki, które mogłyby w końcu nauczyć mnie mówić po angielsku.

Wynik był jasny: potrzebuję dobrego kursu angielskiego online

Spisałam sobie listę rzeczy, które są dla mnie istotne:

  • chcę się uczyć w domu, bo nie mam czasu na dojazdy
  • nie chcę wkuwać słówek, bo to nuda i nie działa
  • nie chcę wałkować suchej gramatyki
  • chcę uczyć się samodzielnie, ponieważ się wstydzę
  • nie chcę wiązać się długimi kontraktami
  • przede wszystkim, zależy mi na mówieniu
  • cena nie może być zbyt wygórowana

Gdy pokazałam tę listę przyjaciółce, puknęła się tylko w głowę. Śmiała się, że z takim podejściem to całe życie zostanę językową kaleką.

Jak nauczyć się języka angielskiego online

Odpowiednia metoda nauki angielskiego to klucz do sukcesu

Na szczęście nie miała racji. Po gruntownym przeczesaniu internetu znalazłam kurs angielskiego online stworzony idealnie dla mnie. Spełnia wszystkie moje wymagania (serio). Co więcej daje namacalne efekty, o których nawet marzyłam.

Kurs języka angielskiego online Speakingo.com, bo tak nazywa się mój językowy sekret, z czystym sumieniem polecam każdemu, kto kiedykolwiek zmagał się podobnymi problemami co ja.

Odpowiednia metoda nauki angielskiego to klucz do sukcesu. Umiejętności, które chciałabym umieć, jak np. poprawnie używać czasów, konstruować zdania, komunikować się w różnych sytuacjach codziennych. Znalazłam kilka dobrych opcji kursów online, które oferowały nie tylko teoretyczne wiedzę, ale również ćwiczenia, konwersacje z native speakerami i dostęp do aplikacji, które pomagają utrwalać umiejętności.

W końcu zdecydowałam się na jeden z tych kursów, mianowicie https://edoo.pl/angielski/ i od tego czasu zauważyłam znaczną poprawę moich umiejętności językowych. Mogę już swobodnie rozmawiać po angielsku, nie boję się już wyjazdów za granicę ani aplikowania na prace wymagające znajomości języka angielskiego.

Inwestycja w profesjonalne wsparcie okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę i mam nadzieję, że również dla Was może być to dobrym rozwiązaniem. Pamiętajcie, że nauka języka angielskiego może wymagać wiele czasu i pracy, ale jeśli będziecie konsekwentni i będziecie korzystać z dobrych narzędzi, to osiągniecie swój cel. Warto spróbować i samemu wyrobić sobie zdanie, z darmową lekcją próbną jest to jeszcze łatwiejsze!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: