Jak szybko można otworzyć konto firmowe?

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-14  |  Średni czas czytania: 01:36
Korzystasz z rachunku prywatnego, prowadząc działalność gospodarczą? A może dopiero planujesz otworzyć własny biznes i zastanawiasz się nad założeniem konta firmowego? Pomoże Ci w kontrolowaniu finansów przedsiębiorstwa i usprawni przygotowanie dokumentacji związanej z ponoszonymi wydatkami. Jakie będziesz mieć korzyści z założenia rachunku dla firmy? Dowiedz się więcej o firmowym koncie i postaw na wygodę w prowadzeniu działalności gospodarczej!
Jak szybko można otworzyć konto firmowe?

Konto firmowe - jak je założyć?

Nie lubisz zbędnych formalności związanych z prowadzeniem własnego biznesu? Zakładając firmowe konto, nie musisz wychodzić z biura, a nawet z domu. Możesz je założyć online - bez wizyty w placówce banku. Przygotuj dowód osobisty oraz informacje dotyczące firmy, w tym jej nazwę, numer NIP lub REGON. Otwarcie konta firmowego w PKO BP jest niezwykle proste - w trakcie rejestracji nowego rachunku zostaniesz przeprowadzony przed kilka kroków, w których zadecydujesz m.in. o tym, czy chcesz otrzymać kartę płatniczą, a także dobierzesz dodatkowe usługi.

Jeżeli jesteś nowym klientem PKO Banku Polskiego, możesz podpisać umowę, kiedy tylko chcesz - zamawiając kuriera, który dostarczy Ci umowę pod wskazany adres lub udając się osobiście do wybranego oddziału. Masz konto w PKO BP? Załóż konto firmowe w serwisie iPKO lub za pomocą aplikacji mobilnej IKO, a jeżeli nie chcesz skorzystać z formularza online, udaj się do dowolnej placówki, gdzie otworzysz rachunek dla przedsiębiorstwa z pomocą pracownika banku.

Otworcie konta firmowego

Korzystanie z konta dla firm - dlaczego warto?

Konto firmowe niesie za sobą wiele korzyści - choć nie jest wymogiem dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz mikroprzedsiębiorstw, to w przypadku większych firm może okazać się niezbędne. Rozliczasz podatek VAT lub dokonujesz z kontrahentem transakcji powyżej 15 tys. złotych? W takich sytuacjach rachunek firmowy jest niezbędny, aby wszelka dokumentacja związana z finansami biznesu była przejrzysta dla urzędu przeprowadzającego kontrolę.

Co możesz zyskać, zakładając konto firmowe? Na przykład dostęp do usług, które są przeznaczone tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wielu przedsiębiorców wybiera e-księgowość, w której to banki wspierają swoich klientów w samodzielnej obsłudze rachunkowości. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wykonywaniu płatności, otwórz konto firmowe w PKO BP i skorzystaj z pomocy asystenta finansowego online, który przypomni Ci o nadchodzących opłatach czy konieczności zlecenia przelewu. Założenie konta firmowego jest szybkie i nie wymaga od Ciebie wizyty w placówce bankowej.

Załóż działalność gospodarczą z bankiem

Jesteś na etapie decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej? Zarejestruj ją bez wychodzenia z domu! Dzięki bankowości elektronicznej złożysz wniosek do CEIDG, a także utworzysz na przykład Profil Zaufany, który umożliwi Ci przeprowadzenie spraw urzędowych online. Otwórz działalność gospodarczą za pośrednictwem banku, który założy dla Ciebie także konto firmowe. Skorzystaj z korzyści płynących z posiadania rachunku dla przedsiębiorstw i rozwijaj swój biznes tak, jak o tym zawsze marzyłeś! Bez zbędnych kolejek i przedłużających się wizyt w urzędach - załatw sprawy związane z firmą szybko dzięki bankowości elektronicznej!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: