Jak założyć sklep internetowy na Wordpress?

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-28  |  Średni czas czytania: 01:37
Artykuł reklamowy
Planujesz stworzyć swój sklep online i szukasz prostego rozwiązania na każdą kieszeń, które przy okazji nie będzie swoimi możliwościami odstawać od rozbudowanych platform sprzedażowych? Jeśli tak, to postaw na WooCommerce!
Jak założyć sklep internetowy na Wordpress?

Dziś własny sklep online z niezbędną ilością funkcjonalności możesz mieć bez dużych inwestycji. Tak naprawdę wystarczy tylko strona WWW postawiona na WordPressie i bezpłatna wtyczka WooCommerce, dzięki której w kilka chwil stworzysz swój sklep online.

Własny sklep online 

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty w Internecie możesz skorzystać z kilku dostępnych rozwiązań. Wybrać jedną z popularnych platform do sprzedaży i opłacać odpowiedni miesięczny abonament za korzystanie, zlecić programiście stworzenie strony WWW ze sklepem online, albo zainstalować wtyczkę WooCommerce i stworzyć sklep online na swojej aktualnej stronie na WordPressie. Ostatnie rozwiązanie jest nie tylko błyskawiczne, ale także najmniej obciążające budżet, co może mieć ogromne znaczenie dla początkujących sprzedawców. 

Dlaczego WooCommerce? 

WooCommerce to wtyczka do WordPressa przeznaczona do stworzenia małego bądź średniego sklepu na WordPressie. Tym samym, jeśli masz już swoją stronę WWW na WordPressie, to wystarczy tylko zainstalować, a potem skonfigurować tę wtyczkę, by mieć wszystko w jednym miejscu. Do największych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć: 

  • prostą konfigurację - wtyczka jest dostępna w języku polskim, a zaraz po jej zainstalowaniu należy uzupełnić najważniejsze informacje krok po kroku, by zacząć sprzedawać, 
  • darmowe rozwiązanie - WooCommerce jest darmową wtyczką do WordPressa, dzięki której stworzysz sklep online - jego funkcje możesz dodatkowo rozwijać innymi darmowymi wtyczkami bądź skorzystać z płatnych rozwiązań,
  • popularność wtyczki - dzięki temu łatwiej znaleźć specjalistów, którzy pomogą w konfiguracji wtyczki, jeśli zajdzie taka potrzeba, 
  • dodatkowe funkcjonalności - dostępnych jest wiele wtyczek, dzięki którym można dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność WooCommerce np. o płatności zewnętrzne, czy rozwiązana do fakturowania. 

Wtyczka do integracji z firmą kurierską 

Korzystając z WooCommerce nie tylko niskokosztowo stworzysz swój skuteczny sklep online, ale także bez problemu możesz dodawać dodatkowe rozszerzenia, które ułatwią Ci codzienną pracę w sklepie, jak i wpłyną pozytywnie na doświadczenie zakupowe klientów.

Jednym z takich rozwiązań jest wtyczka do wysyłek. Z łatwością dodasz zamówienia ze sklepu internetowego i nadasz przesyłki za pośrednictwem serwisu WysyłajTaniej.pl. Wtyczka WooCommerce do integracji z firmą kurierską sprawi, że system sprzedaży wysyłkowej zostanie usprawniony. Dzięki temu łatwo można nadać przysyłkę kurierską, a także sprawdzić przed wysyłką cenę każdej przesyłki. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność czasu i zautomatyzowanie jednego z procesów obsługi klienta w sklepie online.

Warto postawić na sklep online, który będzie można regularnie rozwijać o nowe funkcjonalności - ułatwiające codzienną pracę, oszczędność czasu, automatyzację procesów, a także wpływające na komfort zakupowy klienta. A nie da się ukryć, że to od pierwszego wrażenia klienta zależy to, czy będzie on wracał na kolejne zakupy. Sprawnie działający sklep online z rewelacyjną obsługą klienta to niezawodne podstawy, by odnieść sukces w branży e-commerce. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: