Jak zarabiać w mediach społecznościowych? Poznaj chat-commerce!

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-04  |  Średni czas czytania: 02:15
Artykuł reklamowy
Influencer to obecnie bardzo popularny zawód i w wielu przypadkach intratne zajęcie. Osoby, które decydują się na karierę influencera mogą w ten sposób zaprezentować swoje umiejętności szerokiemu gronu odbiorców, a także... dobrze zarobić. W monetyzowaniu działań oraz w skuteczniejszej sprzedaży pomagają im nowoczesne narzędzia, takie jak chociażby platforma chat-commerce Gizmi. Dowiedz się więcej na ten temat!
Jak zarabiać w mediach społecznościowych? Poznaj chat-commerce!

Handel internetowy rośnie w siłę z każdym kolejnym rokiem. Sprzedający prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych sposobów na ułatwienie klientom zakupu, a także zwiększenie konwersji. Coraz chętniej i częściej korzystają także z unikalnych na polskim rynku rozwiązań, jak wspomniana wcześniej platforma chat-commerce Gizmi. Ta unikalne i nowoczesne narzędzie, które umożliwia i maksymalnie upraszcza sprzedaż w mediach społecznościowych pojawiło się na polskim rynku stosunkowo niedawno, więc zaczynając korzystać z niego już teraz, wyprzedzisz konkurencję i wyróżnisz się. Czym w ogóle jest chat-commerce? I co jeszcze przygotowało Gizmi dla influencerów? Przeczytaj w naszym artykule!

Co to jest i na czym polega chat-commerce?

Termin chat-commerce może wydawać się na początku dość enigmatyczny, ale łatwo da się domyślić, co oznacza. Jak sama nazwa wskazuje to sprzedaż produktów i usług za pośrednictwem czatu lub komunikatora internetowego. Dokonywanie transakcji kupna-sprzedaży poprzez najbardziej znany komunikator internetowy, czyli Messenger umożliwiło w Polsce Gizmi. Jeśli klient zdecyduje się na zakup jakiejś usługi, wystarczy, że kliknie w wygenerowany w Gizmi link sprzedażowy. W okienku Messengera może za niego zapłacić, a także zadać pytania sprzedającemu. To proste, szybkie i wygodne rozwiązanie, na które od dawna czekali zarówno kupujący, jak i sprzedawcy.

W jakich branżach można wykorzystać potencjał chat-commerce?

Przedstawiciele niemal każdej branży mogą sprzedawać swoje produkty i usługi w sklepach internetowych. Niedługo będzie to możliwe także za pośrednictwem chat-commerce. Obecnie możliwy jest zakup przede wszystkim produktów cyfrowych. Mogą to być różne usługi, np. lekcje gry na instrumencie, ale też audiobooki, vouchery, bony prezentowe, ebooki, grafiki. Z funkcjonalności narzędzia sygnowanego logiem Gizmi mogą korzystać przedstawiciele naprawdę wielu branż: artyści, twórcy internetowi, influencerzy, nauczyciele, dietetycy, trenerzy personalni, a nawet właściciele restauracji. Jak? Oto przykłady! Prowadzisz restaurację? Zaproponuj swoim klientom zniżki na dania z menu. Zamówią je w atrakcyjnych cenach i zapłacą za nie w okienku Messengera, a odbiorą je na miejscu o ustalonej godzinie. Masz salon kosmetyczny? Sprzedaj bon prezentowy na wybrany zabieg. Najbardziej z możliwości platformy chat-commerce skorzystają jednak influencerzy. Mogą oni sprzedawać tworzone przez siebie treści na przykład w formie ebooków.

Co zyskasz korzystając z platformy chat-commerce?

Wiele osób może się wahać, czy warto korzystać z tego typu rozwiązań, jak opisywana platforma chat-commerce, skoro sklepy internetowe działają dość prężnie. Jest to prawda, jednak prowadzenie e-sklepu wiąże się z opłacaniem domeny, hostingu, koniecznością stałego monitorowania maili od klientów. Problem ten znika przy korzystaniu z Gizmi. Dodatkowo chat-commerce przekłada się na zmniejszenie czynnika odrzuceń. Jest to także świetny sposób na zniwelowanie dystansu między twórcą a odbiorcami, dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu w okienku chatu. Wszystko odbywa się tu za pomocą mediów społecznościowych, z których korzysta znaczna część społeczeństwa. To sprawia, że platforma chat-commerce jest wygodniejszą i zdecydowanie bardziej opłacalną opcją od sklepu internetowego.

Jak w pełni wykorzystać możliwości platformy chat-commerce?

Jeżeli jesteś influencerem i chcesz zarabiać więcej na swoich działaniach, to warto sięgać po nowoczesne narzędzia, a także stale poszerzać swoją wiedzę. Na szczęście masz okazję, by to zrobić. Już 15 listopada 2021 startuje bowiem organizowany przez Gizmi bootcamp dla influencerów, na którym nauczysz się m.in. tego, jak stworzyć fanpage i posty, które przyciągną odbiorców, poznasz tajniki prowadzenia profilu własnej działalności na Instagramie, a także poznasz skuteczne metody monetyzowania swoich działań w mediach społecznościowych. Dowiedz się od ekspertów, jak stworzyć wiarygodną markę i zdobyć zaufanie klientów w social media, a zarabianie w sieci stanie się jeszcze prostsze! 

Chat-commerce to przyszłość handlu, a chyba nie chcesz zostać w tyle, prawda? Skorzystaj z okazji już teraz, wyprzedź konkurencję i zwiększ swoje przychody wraz z Gizmi!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: