Jakie są korzyści z oferty na kartę?

Ostatnia aktualizacja: 2021-06-29  |  Średni czas czytania: 01:22
Artykuł reklamowy
Oferta na kartę u operatora może się opłacać, jeśli wiemy, jak rozważnie korzystać z tej usługi. To lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą pozostać w kontakcie z bliskimi, ale nie wydają dużo na rozmowy. Kiedy oferta na kartę może się opłacać?
Jakie są korzyści z oferty na kartę?

Choć dziś z oferty na kartę korzystają miliony użytkowników, na początku była to dość egzotyczna propozycja. Oferty na kartę pojawiły się wiele lat później niż oferty abonamentowe i początkowo odstraszały wysokimi cenami. Z czasem jednak pojawiły się bardziej atrakcyjne taryfy i nastąpiła ich popularyzacja.

Dlaczego taryfy na kartę się opłacają?

Dwie dekady temu, kiedy oferta na kartę zaczęła podbijać polski rynek telekomunikacyjny, jak każda nowinka, musiała przejść długą drogę do tego, by zyskać sympatię klientów. Telefony na abonament były już dość popularną i sprawdzoną ofertą, dlaczego więc miano by korzystać z połączeń regulowanych stanem konta na karcie prepaid? Chętni, którzy skorzystali z jednak z takiej oferty, szybko znaleźli pomysł na ograniczenie kosztów. Zamiast wykonywania normalnych połączeń sygnalizowali rozmówcy, by ten oddzwonił. Normalne było także liczenie znaków w SMS-ach po to, by nie przekroczyć pojemności jednej wiadomości, czyli 160 znaków. Dziś takie opowieści to wyłącznie anegdoty. Konkurencyjność oferty na kartę najlepiej sprawdzić na stronie https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/dokup-pakiet-na-karte/, żeby zobaczyć, jak niewielkie koszty generuje. W Red Bull MOBILE za kilka lub kilkanaście złotych otrzymamy cykliczne pakiety, bonusy gigabajtów za doładowania i wiele innych usług za niewielką dopłatą. Dlatego obecnie korzystanie z ofert na kartę to przede wszystkim niskie kwoty i elastyczne usługi, które łatwo dopasować do zasobności portfela. Duża konkurencja pomiędzy operatorami doprowadziła do zliberalizowania zasad korzystania z ofert na kartę. Swobodnie możemy zmieniać operatora, kiedy nie odpowiada nam jego oferta. Po prostu po jej zakończeniu możemy skorzystać z tej, która aktualnie jest tańsza. Nie zapłacimy z tego tytułu żadnych kar. Ze strony operatorów nie spotkają nas również innego rodzaju konsekwencje. Skorzystanie z danej oferty nie wiąże się bowiem z podpisaniem długoterminowej umowy. Kiedy więc akurat kończy się pakiet, kolejny wykupujemy gdzie indziej, na przykład w Red Bull MOBILE. Do nawiązania współpracy wystarczy zakup startera i instalacja karty SIM.

Kiedy korzystać z ofert na kartę?

W ofercie na kartę użytkownik płaci tyle, ile wydzwoni, wyśle wiadomości SMS oraz skorzysta z sieci. W przypadku Red Bull MOBILE pakiety startowe można kupić w wielu popularnych punktach, takich jak: Żabka, Empik, salony Play, Poczta Polska. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: