Na co najczęściej bierzemy kredyt gotówkowy?

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-04  |  Średni czas czytania: 01:08
Artykuł reklamowy
Polacy chętnie korzystają z oferty kredytowej przygotowanej przez banki. Chociaż dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty hipoteczne, na popularności nie tracą kredyty gotówkowe. Sprawdź, na co rodacy najczęściej przeznaczają pieniądze.
Na co najczęściej bierzemy kredyt gotówkowy?

Jak wynika z danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej, niemal 50% wszystkich czynnych zobowiązań stanowią kredyty konsumpcyjne. Potwierdzają to także zapytania w porównywarce Finanse Rankomat - zainteresowanie kredytami gotówkowymi jest ogromne.

Jak wygląda finansowanie kredytami?

Raport „Sytuacja na rynku consumer finance” przygotowany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH dokładnie przedstawia cele kredytowe Polaków. Chociaż są bardzo zróżnicowane, można wskazać pewne trendy w finansowaniu konkretnych zakupów poprzez kredyt gotówkowy.

 • Zakup drobnego sprzętu domowego

  Nowa pralka, lodówka, telewizor czy kino domowe - to zaledwie kilka przykładów sprzętu domowego finansowego kredytem gotówkowym. Taki cel zaciągnięcia zobowiązania deklaruje 25,41% rodaków. Jest to wynik o niemal 10% niższy w porównaniu z wynikiem sprzed 10 lat.

 • Zakup samochodu

  Kredyty gotówkowe często zaciągane są w celu sfinansowania zakupu auta. Jak wynika z danych, 8% deklaruje zaciągnięcie zobowiązania na realizację takich planów. Jest to wynik o 1,2% niższy w porównaniu z wynikiem sprzed 10 lat.

 • Spłata innych zobowiązań

  Aż 17,5% Polaków - jako cel zaciągnięcia kredytu gotówkowego - wskazuje spłatę innych zobowiązań. rodacy często potrzebują dodatkowych środków, aby uregulować bieżące wydatki, np. opłaty za mieszkanie, za media, inne pożyczki.

 • Zakupy świąteczne

  Święta to zawsze okres wzmożonego ruchu w bankach. Nie ma się czemu dziwić - nawet 12,5% rodaków deklaruje chęć zaciągnięcia kredytu na organizację świąt czy innych uroczystości spędzanych w gronie rodziny.

 • Chcesz zaciągnąć kredyt? Na to zwróć uwagę

  Jak wynika ze statystyk, Polacy chętnie i często decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Nie ma w tym nic złego - pod warunkiem, że przeanalizujesz dostępne oferty. Skorzystaj z rankingu kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl, aby dotrzeć do najkorzystniejszych propozycji. Spośród nich wybierzesz ofertę najbardziej zbliżoną do potrzeb oraz oczekiwań - nie tylko pod względem wysokości miesięcznej raty, ale również całkowitą kwotę do spłaty oraz wymagane formalności.

  Oceń ten artykuł:


  Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: