Na co zwrócić uwagę, kupując fotel biurowy?

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-21  |  Średni czas czytania: 01:33
Artykuł reklamowy
Niezbędny w biurze, także w tym najpopularniejszym w ostatnich miesiącach, czyli home office. Mebel, z którym pracownicy wykonujący pracę przed komputerem spędzają większość czasu pracy. Jaki powinien być hotel biurowy?
Na co zwrócić uwagę, kupując fotel biurowy?

Fotel biurowy to podstawowy element wyposażenia biura i niezbędny atrybut popularnej zwłaszcza w ostatnim czasie pracy zdalnej. Jednak nie tylko osoby pracujące za biurkiem będę go potrzebować – miłośnicy gier komputerowych, ludzie spędzający dużo czasu w mediach społecznościowych, a także miłośnicy dobrego filmu, serialu czy teatru, którzy obecnie mogą uczestniczyć w tej formie spędzania czasu jedynie za pośrednictwem komputera. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze fotela biurowego?

Fotel bezpieczny dla kręgosłupa

Ze względu na fakt, ile czasu spędzamy siedząc na fotelu, ważna jest jego ergonomiczność. Coraz więcej ludzi spędzających dużo czasu za biurkiem cierpi z powodu dolegliwości kręgosłupa, zwłaszcza karku i okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Wybierając fotel biurowy zwróćmy uwagę na elastyczność modelu – co możemy w nim regulować? Czy poza standardowymi regulacjami wysokości siedziska i oparcia możliwa jest też regulacja kąta odchylenia oparcia i siły odchylenia oparcia? Sklepy z fotelami wyróżniające się dużym profesjonalizmem oferują nawet regulację głębokości podparcia lędźwiowego czy głębokości siedziska.

Kolejną kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to dostępność zagłówków i podłokietników (oba elementy także występują w wariancie regulowanym). Zagłówek pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała i sprawia, że fotel jest bardzo wygodny. Ma też znaczenie symboliczne – pasuje do fotelu osoby pełniącej wysoką funkcję (np. prezesa). Z kolei podłokietniki stanowią przedłużenie blatu biurka i ułatwiają prawidłowe ułożenie przedramion i dłoni. Są to udogodnienia, które pozwolą dopasować mebel do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników, też tych, których kręgosłup już daje się we znaki.

Rodzaj tapicerki

Warto też zwrócić na rodzaj materiału, z którego wykonany jest fotel. Tapicerka z dobrej jakości przewiewnego materiału czy naturalnej skóry sprawdzi się lepiej niż sztuczna, nieprzepuszczająca powietrza ekoskóra, z której dłuższe korzystanie jest mało komfortowe (przegrzewamy się na niej, a nasze ciało szybciej się poci). Dobry materiał to taki, który zapewni optymalną cyrkulację powietrza i nie dopuści do powstawania pleśni. W dalszym etapie pozostaje nam już tylko wybrać kolor tapicerki.

Fotel, który dobrze wygląda

W przypadku takiego mebla jak fotel biurowy niezwykle ważna jest estetyka. Kontrahenci przestępujący próg naszego biura najpierw widzą właśnie fotel, dopiero w dalszej kolejności zwrócą uwagę na ściany czy podłogi. Wygląd fotela świadczy o naszym guście i tym samym – o nas. Dobrze, jeśli jego wygląd jest spójny z resztą wystroju pomieszczenia i utrzymany w podobnym stylu – np. minimalistycznym, klasycznym albo dopuszczającym nutkę ekstrawagancji.

Niektóre sklepy z fotelami posiadają w swojej ofercie personalizację mebla. W takim przypadku możemy prosić o wyhaftowanie na oparciu logo naszej firmy. Taki fotel niewątpliwie wywrze duże wrażenie na naszych kontrahentach.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: