6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Nowy segment ubezpieczeń na polskim rynku - dedykowane ubezpieczenia motoryzacyjne

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-30  |  Średni czas czytania: 01:10
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Polski rynek ubezpieczeń powoli się zmienia i zaczyna przypominać rynki zachodnie. Pojawia się coraz większa grupa ubezpieczeń specjalistycznych, dedykowanych konkretnych grupom klientów i odpowiadającym na ich szczególne potrzeby. Jednymi z takich ubezpieczeń są dedykowane polisy motoryzacyjne. Kto może z nich skorzystać?
Nowy segment ubezpieczeń na polskim rynku | 6krokow.pl

Właściciele kamperów

Specjalistyczne ubezpieczenie motoryzacyjne dla właścicieli kamperów umożliwia bezpieczne podróżowanie po całej Unii Europejskiej oraz dokonywanie napraw samochodu kempingowego w trakcie wakacji. Dzięki polisie motorhome insurance, towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty usunięcia awarii instalacji wewnątrz kampera, naprawy ogrzewania postojowego lub klimatyzacji, a także kosztów naprawy po wypadku drogowym. W ramach ubezpieczenia dla właścicieli kamperów możliwe jest korzystanie z okresowej ochrony, jedynie w sezonie caravaningowym, co obniża wysokość składki.

Kierowcy taksówek

Wśród ubezpieczeń motoryzacyjnych znajdzie się ubezpieczenia dla kierowców taksówek. Taksówkarze korzystający z polisy taxi insurance mają pewność, że uzyskają odszkodowanie w przypadku awarii pojazdu, dzięki któremu zarabiają na życie. Świadczenie jest wypłacane bez względu na to, czy uszkodzenie taksówki powstało w wypadku drogowym, czy też spowodował je klient. Co ważne, ubezpieczenie motoryzacyjne dla kierowców taksówek może być wliczane do kosztów prowadzenia działalności, dlatego jego zakup jest niewielkim obciążeniem dla taksówkarza.

PKO BPAdvertisement

Kolekcjonerzy aut zabytkowych

Dedykowane ubezpieczenia motoryzacyjne są kierowane także do właścicieli i kolekcjonerów aut zabytkowych. Classic car insurance jest polecane zarówno inwestorom w samochody zabytkowe, jak i osobom, które korzystają z oldtimerów na co dzień. Polisa działa podobnie jak standardowe AC, jednak umożliwia dokonanie indywidualnej wyceny wartości pojazdu oraz korzystanie z szerszego zakresu ochrony. Ponadto ubezpieczenie oferuje ochronę pojazdu, który jest wypożyczany na zloty, wystawy i śluby.

Handlarze samochodami

Motortrade insurance jest kolejnym ubezpieczeniem specjalistycznym. Jest kierowane do branży motoryzacyjnej, między innymi do sprzedawców samochodów. Dzięki polisie handlarz zabezpiecza pojazdy, co chroni go przed stratami finansowymi. Auta na sprzedaż są objęte ochroną przed kradzieżą, zniszczeniem w czasie jazdy testowej, czy też uszkodzeniem przez niekorzystne warunki atmosferyczne (np. grad, silny wiatr), jeżeli pojazdy stoją na otwartym placu. Ubezpieczenie jest kierowane również do właścicieli hotelów, restauracji i warsztatów samochodowych.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: