Poznaj korzyści kredytu konsolidacyjnego dla firm

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-14  |  Średni czas czytania: 01:56
Artykuł reklamowy
Dopóki nie założymy własnego biznesu, pożyczki kojarzą nam się najczęściej z kredytami na mieszkanie i samochód lub zakupami na raty. Wszystko się zmienia, gdy stajemy się przedsiębiorcami i odkrywamy, że inwestowanie polega w dużej mierze właśnie na podejmowaniu kolejnych współprac bankowych. Kredyty mogą stanowić siłę napędową biznesu - okazuje się, że istnieją sposoby na ich łatwą i dogodną spłatę.
Poznaj korzyści kredytu konsolidacyjnego dla firm

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny dla firm?

Odpowiedzi na pytanie, o to kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny dla firm, istnieje tak wiele, jak przedsiębiorców i podejmowanych przez nich decyzji. Wbrew pozorom pożyczki wcale nie muszą wiązać się z kłopotami finansowymi. To niezbędne narzędzia, dzięki którym właściciele firm mogą kupić sprzęt, oprogramowanie, nieruchomości i pojazdy, wygrywać przetargi oraz zatrudniać nowych pracowników. Oczywiście każda instytucja ma przygotowaną ofertę dla klientów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, jednak wcale nie dotyczy ona wszystkich wnioskujących.

Dlaczego właśnie konsolidacja?

Wiesz już, że zaciąganie kredytów to siła napędowa większości biznesów. Jednak konsolidacja to specyficzna pożyczka i nie każdy wie, do czego właściwie służy.

Pod pojęciem kredytu konsolidacyjnego dla firm kryje się połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno. Może on obejmować pożyczki gotówkowe, krótkoterminowe, hipoteczne czy zakupy ratalne. Z tego rozwiązania korzystają zarówno przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, jak i ci, którzy zdecydowali się na kilka kredytów inwestycyjnych i chcieliby połączyć je w jedną łatwą do spłaty ratę.

Oto tylko kilka spośród zalet kredytu konsolidacyjnego dla firm:

 • obniżenie miesięcznej raty, czyli ułatwienie spłaty zobowiązania,
 • wydłużenie terminu spłaty pełnej kwoty pożyczki,
 • lepsze warunki kredytowania,
 • terminowa spłata dotychczasowych pożyczek,
 • w przypadku przedsiębiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej — poprawa zdolności kredytowej i wizerunku przedsiębiorstwa, eliminacja zadłużeń i dodatkowych odsetek.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny dla firm?

Konsolidację mają w swojej ofercie niemal wszystkie instytucje finansowe. Z jednej strony, to duża zaleta — jeśli ze względu na niską zdolność kredytową przedsiębiorca spotyka się z odmowami ze strony banków, może skontaktować się z przedstawicielami firm pozabankowych. Z drugiej strony, wiele osób może poczuć się zagubionych, widząc tak wiele różnorodnych ofert. Nie każdy z nas potrafi właściwie je ocenić, co może skończyć się podpisaniem niekorzystnej umowy.

Dlatego decydując się na kredyt konsolidacyjny dla firm, warto skonsultować się z doradcą z firmy Habza Finanse. Specjalista wyjaśni nam wszystkie zależności, pomoże w przygotowaniu wniosku i niezbędnych dokumentów, a przede wszystkim wybierze tylko rzetelne oferty, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Co warto wziąć pod uwagę podczas konsolidacji?

Porównując poszczególne oferty, należy zwrócić uwagę między innymi na:

 • wysokość miesięcznych rat i możliwy do wynegocjowania termin spłaty kredytu,
 • wysokość oprocentowania,
 • opinie innych klientów o wybranej przez nas instytucji finansowej,
 • dostępne formy zabezpieczenia kredytu,
 • maksymalną kwotę pożyczki,
 • wymagane dokumenty.

Dlaczego warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny dla firm z Habza Finanse?

Przedstawiciele Habza Finanse przeanalizują dla ciebie dostępne oferty kredytowe, podejmą negocjacje z instytucjami finansowymi, pozyskają niezbędne informacje i pomogą ci dopełnić wszelkich formalności. Doradcy pomogli już wielu klientom w uzyskaniu nawet wyjątkowo trudnych pożyczek, które przełożyły się na poprawę ich zdolności kredytowej. Co ważne, możesz liczyć na ich pomoc nie tylko w procedurze wnioskowania o konsolidację, ale także przez cały okres spłaty kredytu. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i rozwieją wątpliwości. 

Nie czekaj - już dziś skontaktuj się z firmą i zdecyduj się na kredyt konsolidacyjny dostosowany do twoich potrzeb!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: