Praktyczne ozdoby do aranżacji lokalu gastronomicznego!

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-16  |  Średni czas czytania: 02:11
Artykuł reklamowy
Jeśli zamierzasz otworzyć swój własny biznes, który będzie polegał na przyjmowaniu gości spragnionych dobrego jedzenia lub deserów i nie do końca wiesz, jakie dodatki wybrać - trafiłeś idealnie! W tym artykule przedstawimy Ci kilka praktycznych akcesoriów, które mogą odmienić charakter Twojego wnętrza, wzbogacić je, a nawet sprawić, że będzie o wiele bardziej funkcjonalne! Ciekawy? No to zapraszamy do dalszej części.
Praktyczne ozdoby do aranżacji lokalu gastronomicznego!

Design w parze z funkcjonalnością

Nic nie jest tak potrzebne na samym początku drogi restauratora, jak dobra reklama, prawda? Niektórym do dzisiaj wszystkie elementy autopromocji kojarzą się z zażenowaniem, tandetnym wyglądem i nadającym się jedynie do kosza kawałkiem papieru. A co gdybyś spróbował wydrukować plakat reklamowy na zamówienie? Miałby niebanalną formę i dzięki temu przyciągałby oczy, jednocześnie stanowiąc udaną ozdobę lokalu. Podkreślałby charakter Twojego lokalu, podawanych w nim potraw oraz nie stanowiłby wyłącznie pustej reklamy gastronomicznej.

Elementami, które niezmiennie zachwycają praktycznie wszystkich gości, są żywe rośliny. Wiele restauracji decyduje się na sztuczne kwiaty, jednak jest to wielki błąd, ponieważ one nie nadają charakteru i nie wzmacniają klimatu, a jedynie zniechęcają, ponieważ przychodzący klienci nie mają wówczas najlepszego zdania o właścicielu lokalu. A świeże rośliny ozdabiają każdy kąt, często kwiaty pięknie pachną, a dodatkowo nadają wnętrzu dużo ciepła oraz przytulności. Zdecydowanie chętniej wraca się do takiego miejsca, wiedząc, że jest otoczone naturą.

Może Cię to zdziwić, ale wiele gości uwielbia detale i szczegóły, w jakie jest przyozdobiony lokal. Nie oznacza to przecież, że muszą stać w miejscu i tylko zbierać kurz – wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie mogą być to bardzo funkcjonalne przedmioty. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie na ścianie ozdobnych i wyjątkowych haczyków na płaszcze lub kurtki. W ten sposób zaaranżujesz wejście do lokalu oraz ścianę przy samych drzwiach. Nie trzeba wiele, wystarczy kreatywność i cierpliwość w poszukiwaniu wyjątkowych akcesoriów!

A zdjęcia i obrazy? Banalne? Nic z tych rzeczy! Wielu młodych artystów sprzedaje wyjątkowe prace, których nie dostrzeżesz nigdzie indziej, a jedynie w swoim lokalu. Piękny wygląd połączony z łatwym czyszczeniem to strzał w dziesiątkę. Dzięki regularnemu przecieraniu samej ramy utrzymasz porządek na sali, a jednocześnie będziesz miał śliczną ozdobę, którą wielu gości będzie podziwiać.

Ostatnio bardzo popularne zrobiły się ściany pokryte farba tablicową. Zdecydowanie nie jest to przypadek, ponieważ można z nią zrobić wiele interesujących rzeczy. Wypisać krótkie menu, wiadomość do gości, narysować symbol Twojego lokalu lub każdego dnia umieszczać inny slogan. Opcji jest wiele, a dodatkowo nie przyciągnie kurzu i brudu. Jest wiele opcji w zaledwie jednym produkcie!

Na co uważać?

Przede wszystkim zwracaj uwagę na panujący przepych, który może przytłoczyć Twoją przestrzeń, zaburzyć całą aranżację, a nawet obciążyć atmosferę i sprawić, że będzie nieprzyjemna. Bardzo ważny jest umiar, a w lokalach gastronomicznych liczy się utrzymanie przytulności, ciepła razem z optycznym powiększeniem przestrzeni i dostępie do światła. Może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia, jednak wcale tak nie jest! Wystarczy nie kupować wszystkiego od razu, a po kolei kompletować cały zestaw dodatków. Dzięki temu szybko zauważysz, że czegoś jest za dużo, albo za mało.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać wszystkie akcesoria, ponieważ zdarza się, że klient lub obsługa niechcący uszkodzi, a taki przedmiot nie powinien niestety być na widoku, a tym bardziej leżeć na stoliku. Goście zdecydowanie to zauważą, ą takie niedopatrzenia mogą niestety nie świadczyć za dobrze o Twoim lokalu, który powinien zdobywać popularność, a nie ją tracić. Dobrze jest po każdym dniu lub z samego rana sprawdzać, czy kwiatki nie zwiędły, ozdoby nie pękły, wyposażenie się nie odkręciło, a obraz zaraz nie spadnie. Uwierz nam, będzie warto!

Zapewne już wiesz, że prowadzenie restauracji lub kawiarni wcale nie jest takie proste, jednak wystarczy trochę pasji i oddania, a szybko zobaczysz efekty. Dopilnowanie szczegółów bardzo się opłaca, ponieważ goście zwracają uwagę na wiele aspektów, o których Ty nawet mogłeś nie mieć pojęcia. Życzymy powodzenia!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: