Społeczność przedsiębiorczych internautów

Ostatnia aktualizacja: 2022-08-01  |  Średni czas czytania: 01:23
Artykuł reklamowy
Zasadniczą cechą wyróżniającą Linkedin na tle pozostałych portali społecznościowych jest fakt, że zrzesza on określony typ użytkowników. Są to najczęściej osoby funkcjonujące lub poszukujące pracy w branżach takich jak IT, HR, marketing czy kadra zarządzająca, właściciele przedsiębiorstw dążący do rozwoju swoich firm oraz rekruterzy, aktywnie poszukujący kandydatów na określone stanowiska.
Społeczność przedsiębiorczych internautów

Linkedin posiada ogromną bazę ofert zatrudnienia, która każdego dnia wzbogacana jest o nowe propozycje. Co więcej – osoby doświadczone na rynku pracy nie muszą przeglądać ogłoszeń czy wysyłać aplikacji żeby dostać propozycję zatrudnienia. Już ta cecha Linkedin wyróżnia portal na tle pozostałych narzędzi wspierających w poszukiwaniu pracy. To jednak tylko jedna z wielu jego funkcjonalności.

Narzędzie do nawiązywania kontaktów biznesowych

Linkedin jest miejscem, w którym nawiążemy najbardziej wartościowe relacje biznesowe. Często zdarza się, że osoby piastujące decyzyjne stanowiska w największych korporacjach nie używają portali takich jak Facebook czy Twitter, przenosząc całą swoją aktywność w social mediach właśnie na Linkedin. Korzystając z tego faktu możemy nawiązać współpracę lub dotrzeć z naszą ofertą bezpośrednio do osoby, od której może zależeć decyzja o skorzystaniu z naszych usług.

Z tej możliwości najbardziej skorzystają przedsiębiorcy nastawieni na relacje B2B. Linkedin, oprócz podejmowania kontaktu z pojedynczym użytkownikiem, umożliwia nam też prowadzenie kampanii marketingowych o szerokim zasięgu. Każdą z nich możemy personalizować pod kątem oczekiwanych rezultatów i docelowej grupy odbiorców. W ten sposób uzyskujemy dostęp do najbardziej wartościowych leadów korzystając z jednej tylko platformy.

Linkedin premium – na czym polega?

Jeżeli planujemy skorzystać z portalu do celów czysto biznesowych, linkedin premium pozwoli nam podejmować skuteczniejsze działania. Konto występuje w kilku wariantach i może wspierać zarówno osoby poszukujące zatrudnienia, przedsiębiorców promujących swój biznes, jak i rekruterów, których celem jest uzyskanie jak najlepszej bazy kandydatów na poszczególne stanowiska.

Linkedin premium umożliwia nam sprawdzenie, kto odwiedzał nasz profil oraz wysłanie wiadomości do takiej osoby – nawet jeśli ta nie znajduje się w kręgu naszych kontaktów. Ponadto portal udostępnia szereg dodatkowych funkcji, umożliwiających uatrakcyjnienie swojego profilu i dotarcie do większej ilości użytkowników niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania z jego podstawowej wersji.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: