Tajemnice firm oszczędzających na technologii - jak poleasingowy sprzęt zmienia zasady gry?

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07  |  Średni czas czytania: 01:57
Artykuł reklamowy
W biznesie każda oszczędność ma znaczenie, a jednocześnie nie można pozwolić sobie na kompromisy w zakresie jakości i wydajności. Jak połączyć te pozornie sprzeczne koncepcje? Odpowiedzią może być sprzęt poleasingowy, który pozwala zachować równowagę między oszczędnościami a innowacyjnością. Jak może pomóc zoptymalizować koszty przedsiębiorstwa i gdzie go bezpiecznie kupić?
Tajemnice firm oszczędzających na technologii - jak poleasingowy sprzęt zmienia zasady gry?

Czym dokładnie jest sprzęt poleasingowy?

W tej kategorii znajdziemy różnego rodzaju urządzenia – laptopy, komputery, monitory – który były przedmiotem leasingu. Były używane w firmach przez określony czas (zwykle od 6 miesięcy do 2-3 lat), a po wygaśnięciu umowy leasingowej wróciły do sprzedaży. 

Sprzęt poleasingowy nie jest po prostu sprzętem używanym – to produkty o specyficznych właściwościach, które są bardzo atrakcyjne z perspektywy firmy. To zwykle sprzęt klasy biznes – przystosowany do ponadprzeciętnie długiej pracy, o wzmocnionych podzespołach (takich, które poradzą sobie z zaawansowanymi aplikacjami i programami).

Gdy przedsiębiorstwa decydują się na leasing sprzętu, często wybierają modele klasy biznes, które są znane z trwałości, wydajności i odporności na różnego rodzaju uszkodzenia. Takie urządzenia mają mocniejsze procesory, lepszą jakość wykonania i często dodatkowe funkcje zabezpieczające, takie jak czytniki linii papilarnych czy systemy ochrony dostępu do danych. Ponadto, ze względu na korporacyjne standardy, są regularnie serwisowane i utrzymywane w idealnym stanie.

Jednocześnie sprzęt ten był użytkowany w odpowiednich warunkach – najczęściej kilka godzin w ciągu dnia, w odpowiedniej temperaturze i z dbałością o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dlatego też, gdy wraca do sprzedaży, często nie ustępuje jakością sprzętom nowym.

Sprzęt poleasingowy jest zawsze w pełni sprawny technicznie

Zanim trafi do sprzedaży, sprzęt poleasingowy przechodzi testy techniczne, zostaje też dokładnie wyczyszczony. W sklepie znajdziesz więc tylko urządzenia sprawne technicznie, bez jakichkolwiek wad związanych z ich wcześniejszym użytkowaniem. Jedyną kwestią, która może wskazywać na to, że sprzęt był używany, są ewentualne zarysowania lub uszkodzenia obudowy. Choć większość biznesowych laptopów po leasingu wygląda wizualnie jak sprzęt nowy (lub prawie nowy). W biznesie kluczowa jest jednak szybkość działania i funkcjonalność, a w tym aspekcie urządzeniom poleasingowym klasy biznes nie można nic zarzucić.

Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt poleasingowy?

Aby kupić urządzenia dobrej jakości, warto dobrze wybrać sprzedawcę. Najlepiej jeśli jest to sklep/serwis komputerowy, którego głównym obszarem działalności jest sprzedaż czy napraw sprzętu komputerowego. Jeśli sklep internetowy ma wyodrębniony dział z urządzeniami po leasingu, możesz zakładać, że ma wiedzę i doświadczenie pozwalające mu zaoferować najlepszy możliwy sprzęt.

Sprawdź też, czy sprzedawca udziela gwarancji dla produktów poleasingowych. Dobre sklepy oferują relatywnie długi czas ochrony. Dla przykładu sklep SERVECOM.pl udziela dwuletniej gwarancji klientom indywidualnym i rocznej firmom. Okres ochrony można także wydłużyć. Pamiętaj, że sprzęt kupiony przez internet możesz zwrócić (nie kupujesz więc kota w worku). W razie pytań możesz też liczyć na dodatkowe zdjęcia urządzeń czy konsultację w formie wideoprezentacji.

Jak sprzęt poleasingowy pozwala optymalizować działalność firmy?

Przede wszystkim pozwala istotnie zmniejszyć wydatki. Szczególnie gdy firma jest większa i potrzebuje więcej komputerów, laptopów, czy monitorów. Sprzęt poleasingowy to w wielu sytuacjach sytuacja win-win. Firma wydaje mniej, a otrzymuje sprzęt wysokiej jakości (porównywalnej do produktów nowych). Jednocześnie może korzystać z gwarancji, ma też pewność, że sprzęt ten został odnowiony i nie posiada żadnych ukrytych wad.

Warto też zauważyć, że tego typu działanie jest proekologiczne. Wybierając sprzęt poleasingowy, przedsiębiorstwa przyczyniają się do ograniczenia ilości odpadów elektronicznych. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale również pozytywnie wpływa na wizerunek firmy w oczach klientów i pracowników.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: