Tanie i bezpieczne wysyłki za granicę

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-10  |  Średni czas czytania: 02:33
Artykuł reklamowy
Czy to w sprawach rodzinnych lub towarzyskich, czy w działalności biznesowej, na pewno nie raz zdarzyła Ci się konieczność wykonania przesyłki określonych rzeczy czy towarów. Niejednokrotnie możesz mieć konieczność przesłania paczki za granicę, na przykład z Polski do Irlandii, która jest częstym celem wyjazdów zagranicznych Polaków. Dlatego warto, żebyś wiedział, w jaki sposób wybrać firmę, która w tani i bezpieczny sposób dostarczy Twoją przesyłkę nawet w najdalsze zakątki Europy i świata.
Tanie i bezpieczne wysyłki za granicę

Tanie i bezpieczne wysyłki za granicę - przesyłki biznesowe

Jeżeli chodzi o przesyłki biznesowe, wybór taniej i bezpiecznej firmy kurierskiej jest jedną z ważniejszych kwestii, które będziesz musiał wziąć pod uwagę prowadząc włansną firmę, szczególnie jeżeli jest to firma działająca w sektorze e-commerce. Przecież od tego, jak szybko oraz w jakim stanie Twoje produkty trafią do klientów, będzie zależało powodzenie Twojego przedsięwzięcia. Klienci kupując towary i usługi, będą zwracali uwagę również na koszty dostawy, dlatego oprócz jakości usług przewozu paczek, na pewno będziesz musiał wybrać tanią firmę kurierską. Dlatego w tym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać tanią, a jednocześnie dobrą firmę kurierską przeyłającą paczki za granicę.

Tanie i bezpieczne wysyłki za granicę - jaką firmę wybrać?

Na rynku istnieje wiele firm kurierskich oferujących przewóz paczek za granice Polski. Którą z nich wybrać?

Oczywiście pierwszym z czynników, na który zwrócisz uwagę, zapewne będzie cena. Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą chce korzystać z tanich przesyłek, po to aby optymalizować koszty swojej działalności. Dlatego cena niewątpliwie jest ważnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę wybierając firmę, która będzie dostarczała Twoje przesyłki.

Poza ceną przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na czas realizacji zamówienia, czyli na szybkość dostarczenia przesyłki. Wielu klientów oraz kontrahentów bierze pod uwagę właśnie czynnik czasu, czyli wybierając ofertę, patrzą na to,ile będą musieli czekać, aż kurier z zakupionym produktem pojawi się u ich drzwi. Dlatego ważne jest, aby wysyłka była realizowana sprawnie. To, w jakim czasie będzie realizowana dana przesyłka zależy od takich czynników, jak ilość placówek i sortowni, którymi dysponuje firma kurierska, a także odpowiednia flota i infrastruktura techniczna tej firmy. Dlatego przy wyborze firmy kurierskiej, z którą nawiążesz współpracę, powinieneś sprawdzić wszystkie te aspekty.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę wybierając firmę kurierską jest to, czy taka firma realizuje wysyłki zarówno małych, jak i dużych paczek. Może się przecież zdarzyć, że któryś z klientów zamówi niestandardowy rozmiar paczki. Dlatego analizując oferty firm kurierskich zwróć uwagę na rozmiar wysyłanych przesyłek.

Ważną kwestią przy wyborze firmy kurierskiej będzie też procedura odbioru wysyłanych przez Ciebie paczek. Jedne firmy oczekują, że dostarczysz paczkę przeznaczoną do wysyłki w wyznaczone przez te firmy miejsce, inne oferują odbiór Twojej paczki przez kuriera w wybranym przez Ciebie miejscu, na przykład w siedzibie Twojej firmy. Oczywiście najwygodniejszym sposobem będzie odbiór paczki od Twoich drzwi i dostarczenie jej do drzwi osoby lub firmy, do której nadałeś daną paczkę. Oprócz tego zwróć uwagę na to, w jaki sposób wygląda procedura zamawiania kuriera i nadawania paczki - ważne, aby było to szybkie i proste. Nikt przecież nie chce spędzać całego dnia na nadawaniu przesyłek. Dobrze jest, gdy firma kurierska oferuje prosty system informatyczny służący celowi nadawania przesyłek, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić czas.

Przy wyborze taniej i bezpiecznej firmy kurierskiej zwróć również uwagę na to, jak będą wyglądały rozliczenia związane w przesyłaniem paczek. Przede wszystkim: kiedy będę wystawiane faktury za wysyłkę, jaki będzie termin ich płatności oraz w jakim terminie zwracane będą środki z pobrań.

Kolejną przydatną funkcją, którą powinna oferować firma kurierska, jest możliwość śledzenia miejsca pobytu przesyłki w danym czasie. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku wysyłki paczki za granicę, na przykład z Polski do Irlandii, ponieważ będziesz mógł śledzić gdzie w aktualnym momencie znajduje się wysłana przez Ciebie paczka. Dobrze jest, gdy firma kurierska udostępnia narzędzia do śledzenia paczki i skontaktowania się z kurierem nie tylko Tobie, ale również osobie lub firmie, do której jest nadana konkretna przesyłka. Służą do tego różnorodne narzędzia, takie jak e-mail, telefon, SMS czy specjalnie do tego celu stworzony portal internetowy.

Przy wyborze firmy kurierskiej, z którą będziesz współpracował ważne też będzie, czy oferuje ubezpieczenie nadanych przez Ciebie przesyłek. Wiadomo, czasami transport paczki bywa nieprzewidywalny z niezależnych od Ciebie przyczyn, dlatego warto, aby paczki które nadajesz były objęte ubezpieczeniem. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku przesyłek międzynarodowych, w czasie których paczka będzie musiała przebyć setki, a czasem nawet tysiące kilometrów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: