Trusted Shops pomaga na start nowym biznesom

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-21  |  Średni czas czytania: 02:11
Artykuł reklamowy
Zaufanie ma kluczowe znaczenie w biznesie. Jeśli Twój biznes nie wzbudza zaufania, nie masz co liczyć na zainteresowanie klientów. Wyrobienie sobie renomy zajmuje dużo czasu i jest bolączką każdej nowej firmy.
Trusted Shops pomaga na start nowym biznesom

Wykorzystaj Trusted Shops, aby przyspieszyć rozwój swojego nowego biznesu.

Konsumenci szukają opinii

Jako konsumenci, coraz częściej w celu sprawdzenia opinii na temat produktów czy firmy, sięgamy do internetu. Niestety, w wielu przypadkach internetowe opinie nie są prawdziwe. Mowa zwłaszcza o tych, na które możemy trafić na forach czy grupach dyskusyjnych. Takie fałszywe opinie można kupić już za kilkadziesiąt groszy w dowolnej z firm zajmujących się tak zwanym marketingiem szeptanym.

Konsumenci są świadomi, że tylko rzetelne opinie mają znaczenie. Pytanie brzmi, w jaki sposób zatem weryfikują rzetelność opinii? W tym celu konsumentom przydaje się zaufana marka, która nad opiniami sprawuje pieczę jako zewnętrzny, zaufany podmiot – taki jak Trusted Shops.

Trusted Shops buduje zaufanie w Europie

Firma Trusted Shops została założona w 1999 roku. Przez okres ponad 20 lat stała się liderem w zakresie zaufania w e-commerce w Europie. Dziś oferuje swoje usługi w kilkunastu krajach europejskich:

 1. Polska
 2. Francja
 3. Hiszpania
 4. Włochy
 5. Wielka Brytania
 6. Szwajcaria
 7. Niemcy
 8. Austria
 9. Holandia
 10. Belgia
 11. Luksemburg
 12. Portugalia
 13. Kraje skandynawskie

Rozwiązania Trusted Shops są dedykowane e-commerce, choć z produktów i usług tej firmy korzystają również inne podmioty, na przykład z branży turystycznej.

W 2019 roku liczba zarejestrowanych konsumentów w Trusted Shops przekroczyła liczbę 20 milionów. To tyle, ile mieszkańców mają Szwecja, Finlandia i Norwegia – łącznie!

Konsumenci korzystają ochoczo z dodatkowych opcji oferowanych w sklepach internetowych dzięki integracji z Trusted Shops. Statystyki mówią same za siebie. Codziennie w systemach Trusted Shops pojawia się 35 tysięcy nowych opinii, co daje nową opinię w systemie co 2 sekundy! Jeśli ta liczba robi na Tobie wrażenie, to po zobaczeniu kolejnej spadniesz z krzesła. Każdego dnia 200.000 zakupów w sklepach internetowych w Europie zostaje objętych gwarancją Trusted Shops.

Jak zatem widzisz, Trusted Shops to biznes na ogromną skalę, który po prostu wzbudza zaufanie.

System opinii Trusted Shops – w jaki sposób to pomaga firmom?

Dzięki dołączeniu do Trusted Shops, otrzymujesz pakiet usług jako przedsiębiorca.

Przede wszystkim zyskujesz dostęp do wiarygodnego systemu opinii. Trusted Shops posiada opinię firmy rzetelnej i autentycznej dla konsumentów. Przekonanie o uczciwości nie bierze się znikąd. W rzeczywistości w Trusted Shops przedsiębiorca nie może kupić sobie dobrej opinii.

Wszelkie spory pomiędzy konsumentem, a przedsiębiorcą są rozstrzygane rzetelnie wraz z dedykowanym pracownikiem Trusted Shops. Właśnie dlatego konsumenci pokładają duże zaufanie w opiniach, które znajdują w systemie opinii Trusted Shops.

Konsumenci wiedzą, że przedsiębiorca nie może po prostu wykupić dodatkowego pakietu, który umożliwi mu modyfikowanie opinii. Po drugiej stronie znajduje się przedsiębiorca, który ma świadomość, że założony spór może zostać rozstrzygnięty na jego korzyść, gdy udowodni swoją rację. Trusted Shops nie faworyzuje żadnej ze stron.

Znak jakości Trusted Shops pomaga na start w biznesie

Audyt polega na zweryfikowaniu takich aspektów sklepu internetowego jak:

 • Identyfikacja i kontakt ze sklepem
 • Ochrona i bezpieczeństwo danych osobowych konsumenta
 • Oferowane produkty i sposób prezentacji cen, w tym cennik dostawy
 • Przejrzystość procesu składania zamówienia
 • Regulamin np. odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Po dostosowaniu strony internetowej sklepu do wskazań audytora, przedsiębiorca uzyskuje ceniony w Europie Znak jakości Trusted Shops. 

Badania przeprowadzone przez agencję marketingową Zeo pokazują jednoznacznie, że Znak jakości Trusted Shops zwiększa sprzedaż w sklepie internetowym. Na urządzeniach mobilnych wzrosty mogą osiągnąć blisko +50%! Nic dziwnego, że marce zaufało już 30 tysięcy europejskich przedsiębiorców.

Biorąc pod uwagę, jak trudno na samym początku wzbudzić zaufanie u konsumenta, warto wspomóc się Znakiem jakości Trusted Shops. Dzięki szerokiej rozpoznawalności na rynkach europejskich, certyfikowany sklep internetowy zyskuje zaufanie od razu. Dzięki temu nowo otwarty e-biznes zaczyna zarabiać szybciej.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: