Wyposażenie biura - jakie przykładowe sprzęty będą nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-08  |  Średni czas czytania: 02:55
Artykuł reklamowy
Odpowiednie wyposażenie biura jest bardzo ważne, ponieważ w dużym stopniu wpływa na efektywność pracy pracowników. Nie chodzi tylko o meble i komputer, ale również o inne sprzęty, które znacząco poprawiają pracę i pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.
Wyposażenie biura - jakie przykładowe sprzęty będą nam potrzebne?

Wyposażenie biura - co nam będzie potrzebne?

Lista potrzebnych produktów do biura będzie się różniła w zależności od tego, jak duże jest biuro i jakie pełni funkcje. Możemy bowiem urządzić biuro rachunkowe, w którym niezbędne będą szafy, regały i segregatory do przechowywania dokumentów albo biuro podróży, które musi mieć wygodne fotele dla klientów i kilka linii telefonicznych. Wiele elementów będzie jednak wspólnych dla każdego biura, niezależnie od rodzaju wykonywanej przez niego działalności.

Obowiązkowe wyposażenie biur - spis mebli i sprzętów

  • Biurko do pracy,
  • Krzesło lub fotel biurowy,
  • Oświetlenie,
  • Laptop lub komputer stacjonarny,
  • Skaner i drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne,
  • Niszczarka do dokumentów,
  • Telefon firmowy (stacjonarny lub komórkowy),
  • Router,
  • Meble biurowe (szafy i regały na dokumenty, fotele dla klientów),
  • Akcesoria biurowe (papier ksero, długopisy, zszywacze, spinacze biurowe, notesy, dziurkacze, nożyczki itp.).

Jakie biurko wybrać?

Podstawowym wyposażeniem biura są oczywiście biurka dla pracowników. Najlepiej by było, aby biurka miały wysokość dopasowaną do wzrostu użytkowników. Wysoka osoba będzie niekomfortowo czuła się przy biurku niskim, a niska przy zbyt wysokim. Komfort ma duży wpływ na efektywność pracy, dlatego warto rozważyć zakup specjalnej podstawki pod monitor oraz szuflady na klawiaturę.

Wygodny fotel biurowy

Pracownik biurowy spędza w pracy przynajmniej 8 godzin dziennie, siedząc w jednej pozycji przed komputerem. Taka praca bardzo obciąża kręgosłup, mięśnie barków i rąk, a także mięśnie karku, które utrzymują głowę podczas obserwacji monitora. Dlatego bardzo ważne jest, aby zakupić do biura wyprofilowany fotel, z regulacją wysokości siedziska, z wysokim oparciem i podłokietnikami. Wykończenie fotela również jest ważne, szczególnie jeśli przyjmujemy w biurze klientów. W takiej sytuacji najlepiej będzie prezentować się fotel z obiciem skórzanym lub z ekoskóry.

Odpowiednie oświetlenie biurowe

Dobrze dobrane meble i sprzęty są bardzo ważne w biurze, podobnie jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Światło ma duży wpływ na produktywność i zmęczenie pracownik, dlatego w biurze koniecznie musi się znaleźć duża lampa wisząca albo sufitowa, która będzie emitować światło o ciepłej lub neutralnej barwie.

Lampa do monitora Mi Computer Monitor Light Bar
Na zdjęciu: Lampa do monitora Mi Computer Monitor Light Bar
(produkt dostępny na stronie maxelektro.pl)

Laptop lub komputer stacjonarny

Żadne profesjonalne biuro, bank, przychodnia czy nawet gabinet lekarski nie obejdzie się bez komputera lub laptopa. To w zasadzie podstawowy sprzęt, który umożliwia wykonywanie obowiązków biurowych. Jeśli osoby pracujące w biurze często wyjeżdżają na spotkania w terenie lub na wyjazdy firmowe, lepszym rozwiązaniem będzie zakup laptopa, który zapewni pełną mobilność. W innym przypadku w zupełności wystarczy dobry komputer stacjonarny z dużym monitorem, ergonomiczną myszką i klawiaturą.

Laptop Acer Aspire 3
Na zdjęciu: Laptop Acer Aspire 3 N4500/*GB/256/Win 10 Srebrny
(Produkt ze sklepu online maxelektro.pl)

Urządzenie wielofunkcyjne - skaner, drukarka i kopiarka

Zamiast kupować do biura oddzielnie skaner, drukarkę i ksero, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Taki sprzęt ma nieco większe gabaryty od klasycznej drukarki, ale z powodzeniem zmieści się na szafce czy na biurku.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson L6170
Na zdjęciu: Urządzenie wielofunkcyjne Epson L6170
(Produkt dostępny w sprzedaży online w sklepie maxelektro.pl)

Niszczarka dla bezpieczeństwa danych

Każde nowoczesne biuro musi mieć niszczarkę do dokumentów. Pamiętając o RODO, nie możemy wyrzucać korespondencji, umów czy innych dokumentów danymi klientów do kosza. Najpierw muszą one zostać zniszczone, a do tego zadania najlepiej sprawdzi się niszczarka - nikt przecież nie będzie używał nożyczek do niszczenia dokumentów.

Jaki telefon firmowy wybrać?

Co jeszcze należy do podstawowego wyposażenia biura? Oczywiście telefon firmowy. Kiedyś był to telefon stacjonarny, ale czasy się zmieniają i teraz coraz więcej osób kupuje dla swoich pracowników smartfony. W wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie telefon stacjonarny, ponieważ jest trwalszy i łatwiejszy w obsłudze. Co więcej, wiele takich telefonów ma możliwość wysyłania faksów. Natomiast smartfon przyda się w biurze marketingowym, szczególnie dla osób, które prowadzą media społecznościowe i muszą wykonywać zdjęcia oraz obsługiwać różne aplikacje.

Smartfon Xiaomi Poco F3 8
Powyżej: Smartfon Xiaomi Poco F3 8/256 Night Black
Dostępny w sklepie MaxElektro.pl

Router - bezprzewodowy dostęp do Internetu

Dziś do wykonywania wielu prac biurowych niezbędny jest dostęp do Internetu. Aby jednak nie musieć podłączać do każdego komputera osobnego kabla sieciowego, najlepiej kupić router, który pozwoli bezprzewodowo łączyć się z siecią wszystkim komputerom i innym rodzajom urządzeń.

Router Asus RT-AX68U
Na grafice: Router Asus RT-AX68U
(Produkt ze sklepu internetowego maxelektro.pl)

Wyposażenie biurowe dla pracownika

Urządzając biuro, musimy nie tylko stworzyć ergonomiczne miejsce do pracy dla pracownika, ale również odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne. Najlepiej do tego celu przeznaczyć osobne pomieszczenie socjalne, w którym pracownik będzie mógł spokojnie zjeść obiad, napić się kawy lub po prostu dać odpocząć oczom od monitora. W takim pomieszczeniu powinny się znaleźć: mała lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny oraz ekspres do kawy.

Aby zapewnić odpowiednie warunki pracy pracownikom, warto zakupić także wentylatory lub klimatyzatory, które przyniosą ulgę w upalne dni, a także oczyszczacze czy nawilżacze powietrza. Warto również wyposażyć biuro w rośliny, które oczyszczają powietrze. Nie tylko pochłaniają one szkodliwe jony dodatnie emitowane przez urządzenia elektroniczne, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: