Wysyłka paczki w InPost. Instrukcja krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 2023-01-30  |  Średni czas czytania: 01:35
Artykuł reklamowy
Nadawanie przesyłek w InPost nie jest trudne, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Z pomocą przychodzi ta instrukcja. Dzięki niej wysyłka paczki stanie się prosta i przyjemna, a do tego tania. Jak więc korzystać z usług nadawania w InPost?
Wysyłka paczki w InPost. Instrukcja krok po kroku

W artykule znajdziesz:

  • Wysyłka paczki w aplikacji mobilnej InPost
  • Wysyłka paczki za pośrednictwem Szybkich Nadań i Managera Paczek
  • Wysyłka paczki w Managerze Paczek

Wysyłka paczki w aplikacji mobilnej InPost

Wysyłanie paczek w aplikacji mobilnej InPost rozpocząć należy od stworzenia konta użytkownika i zalogowania się do niego. Po przejściu tego etapu użytkownika wita główny ekran usługi. U jego dołu znajduje się pole Nadaj, które trzeba kliknąć. Pozwala to przejść do kolejnego menu. W nim klient najpierw jest proszony o wybór typu doręczenia. Można skorzystać z wysyłki pomiędzy urządzeniami Paczkomat® lub nadania w automacie i odbiorze z rąk kuriera.

Kolejne pole, które trzeba wypełnić, to wymiary paczki. Niezależnie od rozmiarów, z góry ustalona jest waga przesyłki wynosząca do 25 kg. Następnie można przejść do ekranu, w którym uzupełnia się dane osobowe odbiorcy. Poza imieniem i nazwiskiem ważne są numer telefonu i e-mail. W tym miejscu należy wpisać także miejsce doręczenia, czyli adres, pod którym znajduje się wybrany Paczkomat® lub domowy odbiorcy.

Dalsza wysyłka paczki to kolejno opłacenie nadania oraz udanie się do automatu paczkowego. Na jego ekranie trzeba wpisać kod liczbowy lub zeskanować kod QR, który wcześniej wygenerowała aplikacja. Po umieszczeniu pakunku w maszynie Paczkomat® na jej ekranie pojawi się komunikat Kończymy na dzisiaj. Należy go kliknąć, by zakończyć proces nadawania przesyłki.

Wysyłka paczki za pośrednictwem Szybkich Nadań

Osoby, które chciałyby przesyłać pakunki z poziomu komputera, mogą skorzystać z usługi Szybkie Nadania. Od wysyłki paczek w aplikacji odróżnią ją brak konieczności tworzenia konta użytkownika. Z tej metody można skorzystać, wchodząc na stronę internetową https://inpost.pl/wysylam. Tak samo, jak w aplikacji klient ma do wyboru trzy rozmiary paczek o maksymalnej wadze 25 kg. Istnieją też dwie te same metody dostawy.

Szybkie Nadania w InPost od aplikacji odróżnia jednak sposób rejestracji przesyłki w automacie paczkowym. W tej usłudze, zamiast przepisania kodu liczbowego lub zeskanowania QR z ekranu smartfona, należy wydrukować etykietę adresową, nakleić na przesyłkę i przyłożyć ją do czytnika znajdującego się w maszynie Paczkomat®.

Wysyłka paczki w Managerze Paczek

Alternatywą dla wysyłki paczek w aplikacji i Szybkich Nadań jest Manager Paczek. Co wyróżnia tę usługę? Możliwość zamówienia kuriera, który odbierze przesyłkę od nadawcy. Ona sama może zostać doręczona przez pracownika InPost lub umieszczona w automacie Paczkomat.

Ta usługa także jest dostępna na stronie internetowej. Wymaga ponadto założenia profilu użytkownika. Po zalogowaniu się wystarczy kliknąć Wyślij przesyłki, podać adres odbiorcy lub urządzenia Paczkomat®, zapłacić za usługę i wydrukować etykietę.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: