Zastosowanie coachingu w przedsiębiorstwie

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-19  |  Średni czas czytania: 01:28
Artykuł reklamowy
Prowadzisz własne przedsiębiorstwo, jednak nie potrafisz samodzielnie poradzić sobie z częstą rotacją, która wynika ze złej komunikacji z pracownikami? A może Twoja firma nie rozwija się tak prężnie, jak zakładałeś, i zastanawiasz się, gdzie tkwi źródło tego problemu? W rozwiązaniu problemów zawodowych pomoże Ci coach. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z takiej współpracy.
Zastosowanie coachingu w przedsiębiorstwie

Jak wygląda praca coacha w przedsiębiorstwie

Nieumiejętność komunikowania się z pracownikami, przemęczenie, które wynika z braku równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, bądź mniejsza satysfakcja z wykonywania obowiązków to naturalne zjawiska, z jakimi boryka się spora ilość przedsiębiorców, managerów, kierowników, czy dyrektorów. Metoda coachingu ma na celu poprawić umiejętności interpersonalne przedsiębiorcy, rozwinąć potencjał firmy, a także umożliwia znalezienie źródła problemów zawodowych.

W jaki sposób coach może wesprzeć rozwój Twojej firmy? Praca coachingowa polega m.in. na:

  • ocenieniu aktualnego poziomu i sytuacji;
  • pomocy w wytyczeniu celów, do których będziesz dążyć;
  • wskazaniu mocnych stron, potencjału oraz zasobów, z których już na tę chwilę możesz korzystać;
  • zaproponowaniu rozwiązań udoskonalających organizację pracy;
  • wskazaniu narzędzi oraz technik, dzięki którym poprawisz swoją efektywność i skuteczność.

Korzyści wynikające ze stosowania coachingu w przedsiębiorstwie

Skutecznie przeprowadzony coaching to liczne profity dla przedsiębiorcy, managera, kierownika, czy dyrektora, które przekładają się też na lepsze funkcjonowanie firmy. Korzystając z pomocy coacha, osoby ze środowiska biznesowego mogą poprawić swoje umiejętności na różnych polach - najczęściej mają one kłopot z zarządzaniem zespołem lub wypaleniem zawodowym. W tej pierwszej kategorii znajdują się wszelkie problemy z delegowaniem zadań, zakłóceniami w komunikacji lub nieumiejętnością motywowania do pracy. Z kolei wypalenie zawodowe w dużej mierze jest pochodną złej organizacji czasu własnego, nadmiaru obowiązków, nadgodzin oraz braku równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Coach pomaga wyeliminować wszystkie te błędy. Co jednak ważne, proces umożliwia nie tylko rozwiązywanie problemów związanych z ww. kwestiami, ale nierzadko też pozwala dostrzec mniej oczywiste trudności, z którymi muszą radzić sobie przedsiębiorcy. Czasami to właśnie nawyki myślowe ograniczają nasz potencjał i możliwości - w usunięciu tych blokad coach także Ci pomoże.

Obecnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z coachingu biznesowego w formie stacjonarnej lub zdalnej. Ten drugi wariant cieszy się coraz większym zainteresowaniem - doceniany jest za elastyczne terminy, możliwość współpracy z dowolnego miejsca oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Taką formę rozwoju oferuje certyfikowany coach Dawid Haracz. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci coaching online https://dawidharacz.com/coaching-online. Dawid Haracz nie tylko jest coachem, ale także autorem książki „Osobowość to proces: Samoocena i pewność siebie” oraz bloga o psychologii i rozwoju osobistym. W swoich artykułach przybliża tajniki współczesnej psychologii oraz podpowiada, w jaki sposób można podnieść jakość swojego życia.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: